Królewskie życie ułaskawionych indyków…
Już jutro w USA święto Dziękczynienia. Zobacz, jak żyją indyki ułaskawione przez prezydenta Trumpa!
- Redakcja VIVA!
Już jutro w USA chyba najważniejsze dla Amerykanów święto. Podczas uroczystego obiadu z okazji święta Dziękczynienia, które obchodzone jest zawsze w ostatni czwartek listopada, miliony obywateli USA tradycyjnie zjedzą pieczonego w całości indyka. Nie każde zwierzę czeka jednak ten smutny los… Tradycją Święta Dziękczynienia jest ułaskawienie jednego indyka przez prezydenta. W Białym Domu przed każdym świętem Thanksgiving prezydent USA ułaskawia indyka, który zamiast na świąteczny stół trafia do… indyczego świata luksusu.
Butter i Bread - indyki ułaskawione przez Trumpa
Nie inaczej było w tym roku! Z tym, że Donald Trump zamiast ułaskawić jednego indyka, okazał litość aż dwóm przedstawicielom tego gatunku. Prezydent ułaskawił Buttera - jak donosi Biały Dom - wielbiciela frytek i Breada, miłośnika rozgrywek uczelnianej koszykówki.
In perhaps the closest turkey pardon contest in White House history, Butter won over Americans’ hearts by a slim margin, taking 50.3% of the vote.
A White House Thanksgiving tradition turns 30: https://t.co/A68ueVC88u pic.twitter.com/f0tZzCnvmb
— The White House (@WhiteHouse) 27 listopada 2019
„Butter, życzę Ci dużo szczęścia. Niniejszym bezwarunkowo cię ułaskawiam" - stwierdził Trump podczas oficjalnej uroczystości ułaskawienia przed Białym Domem. Dlaczego aż dwa indyki zostały ułaskawione? Ptaki prowadziły łeb w łeb w ogólnokrajowym plebiscycie, którego zwycięzca zostaje ułaskawiony przez prezydenta. Butter zdobył 50.3% głosów. Zarówno Butter, jak i Bread pochodzą z Karoliny Północnej. Oba zostały przyjęte w Waszyngtonie po królewsku - na ceremonię czekały w ekskluzywnym pięciogwiazdkowym hotelu Willard. Jak Wam się podoba apartament, w którym się relaksowały?
Ciężki los ułaskawionych indyków
Jak się okazuje, ułaskawione przez prezydenta indyki nie mają łatwego życia. Po ceremonii indyki trafiają do dawnej posiadłości pierwszego prezydenta USA Jerzego Waszyngtona w Mount Vernon, gdzie można je podziwiać do 6 stycznia. Stamtąd zostają z reguły przewiezione na historyczną farmę indyków w mieście Leesburg w Wirginii, gdzie powinny szczęśliwie dożyć starości. Niestety. Na skutek intensywnego dokarmiania ułaskawione indyki z reguły chorują i szybko opuszczają ziemski padół.