jak udekorować świąteczny stół
Fot. STOCK ADOBE
DESIGN

Jak udekorować wigilijny stół? Oto 3 sposoby na ciekawe aranżacje świąteczne!

Pasują do każdego wnętrza

Gabriela Łaskowska 29 listopada 2018 16:16
jak udekorować świąteczny stół
Fot. STOCK ADOBE

Wyciągamy wszystkie świąteczne dekoracje z pudeł, schowane gdzieś głęboko na strychu, bogato ubieramy choinkę i wieszamy wieńce na drzwiach. Często brakuje nam natomiast ciekawego pomysłu na wystrojenie stołu świątecznego. Za bardzo skupiamy się na tym, by znalazło się na nim jak najwięcej pysznych dań, i zapominamy o odpowiednim zaplanowaniu tego, jak będzie wyglądać.

Przychodzimy z pomocą! Przedstawiamy 3 najciekawsze, a jednocześnie bardzo proste w zaaranżowaniu, sposoby na udekorowanie świątecznego stołu!

Styl glamour

Styl glamour idealnie wpasuje się w tą wyjątkową atmosferę świąteczną. Podkreśli on poważną atmosferę, która towarzyszy nam podczas Wigilii. Kolorystyka, aby jak najlepiej odzwierciedlić ten klimat, powinna ograniczać się do ciemnych i głębokich odcieni, jak bordo, fiolet, ciemna zieleń. By jednak całość nie była przytłaczająca, warto zrównoważyć to bielą.

Styl glamour zakłada przystrojenie stołu dużo ilością dekoracji. Świetnie sprawdzą się świece, umieszczone w „koszyczku” z gałązek drzewka iglastego czy rozłożone po stole bombki. Idealną bazą, dla reszty dekoracji będzie elegancki, jednokolorowy bieżnik.

Styl skandynawski

Pewnie na pierwszy rzut oka styl skandynawski, którego podstawą jest minimalizm i czystość, nie bardzo pasuje nam do odświętnego klimatu Bożego Narodzenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujemy kolorystykę i dekoracje, całość może prezentować się wyjątkowo klimatycznie.

Za podstawę należy potraktować biel i do niej dopasowywać kolory, które lubimy. Najlepiej sprawdzi się tu złoto, srebro, granat lub czerń. Stół można przykryć jasnym obrusem w geometryczne kształty, a surową bazę przełamać stylowymi świecznikami, w odpowiednim kolorze. Idealnie wkomponują się tu również żywe szyszki i zielone gałązki, włożone do przezroczystego wazonu.  

Styl rustykalny

Przytulny i sielski klimat idealnie wprawi nas w świąteczny nastrój! Jak udekorować stół w stylu rustykalnym? Kluczem do sukcesu są materiały, z których wykonane są elementy, znajdujące się na nim. Dominować powinny te naturalne i szlachetne. Lniany obrus? Wyszywany bieżnik? Drewniane pojemniki? Będą idealne!

Aby jednak nie zrobiło się zbyt mdło, dodaj do tego serwetki w głębokim czerwonym kolorze. Podkręcą one całą dekorację, jednocześnie nie dominując jej. Kropką nad i będą plastry wysuszonej pomarańczy, z goździkami, ułożone na talerzyku i świerkowy stroik.

jak udekorować świąteczny stół
Fot. STOCK ADOBE

jak udekorować świąteczny stół
Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?