Dzień Sprzątania Biurka
Fot. Instagram
VIVA! Tylko u nas

Dzisiaj Dzień Sprzątania Biurka! Jak uporządkować swoje miejsce pracy według zasad feng shui?

Marta Roszewska 8 stycznia 2018 11:00
Dzień Sprzątania Biurka
Fot. Instagram

Biurko to wizytówka gabinetu. Z okazji Dnia Sprzątania Biurka nie tylko przypomnimy Wam o tym, dlaczego porządek w miejscu pracy jest ważny, ale także podpowiemy jak uporządkować je tak, by funkcjonowało zgodnie z zasadami feng shui. Organizacja miejsca pracy zarówno w domu, jak i w biurze jest bardzo istotna. Wpływa ona nie tylko na nie tylko na nasz komfort, ale także pomaga nam się skupić oraz wydajniej pracować. W oparciu o technikę feng shui pomożemy Wam zagospodarować swoje pomieszczenie tak, by energia chi mogła w nim przepływać w harmonii. Metody te są wykorzystywane w wielu firmach na całym świecie, by poprawić wydajność pracowników.

Dzień Sprzątania Biurka
Fot. Instagram

 

USTAWIENIE BIURKA

 

Tu główną rolę odgrywa tzw. power position – najbardziej korzystne miejsce. Biurko powinno stać tak, byśmy siedzieli przodem do drzwi wejściowych oraz tyłem do ściany. Siedząc jak najdalej od drzwi oraz mając widok na jak największą część pomieszczenia, zyskamy więcej dobrej energii niż osoba, której biurko znajduje się przy samym wejściu. Taki pracownik narażony jest ciągłe rozpraszanie. W przypadku, gdy pracowników jest więcej, starajmy unikać się siedzenia do kogoś plecami lub twarzą w twarz. Może to wywołać niepotrzebny stres oraz konflikty. Ważny jest także widok z naszego miejsca. Starajmy się by nasze otoczenie nie było zbyt chaotyczne – zbędne obrazy na ścianach lub wręcz przeciwnie, zupełnie puste ściany mogą spowodować blokadę naszych wizji i wytrącać nas z równowagi.

 

 

OTOCZENIE

 

Starajmy się wykorzystać przestrzeń wokół biurka tak, by jak najbardziej mobilizowała nas do pracy. Grafiki oraz obrazy na ścianach powinny być dla nas źródłem kreatywności i inspiracji, z której będziemy czerpać podczas tworzenia. Idealnie wpasują się tu zdjęcia, które zawierają motto, które popychać nas będzie do osiągnięcia wyznaczonego celu. Praktyki feng shui związane z yin i yang podpowiadają jakie elementy wprowadzić do swojego biura. Energia yang, reprezentująca energię męską, to przede wszystkim wysokie sufity, jasne kolory, dużo światła oraz kanciaste meble. Do takiego pomieszczenia warto wnieść kilka przedmiotów o płynnych I zaokrąglonych kształtach by dodać odrobinę energii yin. By stonować jasne wnętrza można też pomyśleć o ciemnych zasłonach lub roletach. Zasady feng shui mówią także o wprowadzeniu do pomieszczenia naturalnych elementów reprezentujących pięć chińskich żywiołów: woda, ogień, drzewo, ziemia I metal.

 

ROZMIAR BIURKA

 

Rozmiar biurka to bardzo istotna rzecz, która wpływa na naszą jakość pracy. Nie może być zbyt małe – spowoduje to, że będziemy czuć się niekomfortowo, a przede wszystkim, takie biurko będzie niepraktyczne. Rozmiar nie może też być zbyt duży. Mebel nie może przytłaczać pomieszczenia lub powodować, że nie będziemy mogli czegoś na nim dosięgnąć.

 

 

UPORZĄDKOWANIE BIURKA

 

Gdy w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy panuje chaos, ciężko jest nam się skupić I myśleć kreatywnie. Dlatego przede wszystkim powinniśmy pilnować porządku na naszych biurkach. Niech znajdują się tam najpotrzebniejsze nam przedmioty. Te, których nie używamy cały czas, mogą znaleźć swoje miejsce w szufladzie lub szafce. Zrezygnujmy z bibelotów oraz mnóstwa osobistych rzeczy, które będą nas jedynie rozpraszać. Ograniczmy je np. do komputera, telefonu lampki przybornika oraz niewielkiej rośliny. Pamiętajmy o codziennym sprzątaniu biurka!

 

Zobacz także: TOP 5: najciekawsze airbnb, które musisz odwiedzić. Zobacz niezwykłe zdjęcia!

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.