Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Dynamiczny mieszczuch czy sportowy maluch?

Nowa Honda Jazz dostosuje się do każdych warunków

Artykuł sponsorowany 25 lutego 2018 11:11
Fot. materiały prasowe

Wybierając idealny samochód często musimy iść na kompromisy. Inny model wybierzemy jeśli mamy w planach jeżdżenie tylko po mieście, inny, jeśli lubimy dalekie wyprawy i szybką jazdę. Nowa Honda Jazz łączy w sobie cechy wszystkich tych aut.

Fot. materiały prasowe

Niepozorny rozmiar

Jazz to najmniejszy model oferowany przez markę Honda w Europie. Niech jednak rozmiar was nie zmyli, samochód ma naprawdę spore możliwości, które w pełni wykorzystać można na trasie.

Po raz pierwszy Honda Jazz została wyposażona w 130-konny silnik i-VTEC o pojemności 1,5 litra. Dzięki temu samochód osiąga bardzo dobre wyniki na drodze, ale nie łączy się to z wysokim spalaniem benzyny. Średnie zużycie paliwa wynosi około 5,4 litrów na 100 kilometrów, a emisja dwutlenku węgla została w przypadku modeli z automatyczną skrzynią biegów CVT ograniczona do 124 g/km, dzięki czemu mieście się we wszystkich europejskich normach.

Sportową jazdę ułatwiają na przykład system monitorowania ciśnienia w oponach czy inteligentny ogranicznik prędkości, który nie pozwoli nam przekroczyć dozwolonego limitu lub ostrzeże nas sygnałem dźwiękowym. Przydatny jest także system rozpoznawania znaków drogowych, który na bieżąco informuje nas o ograniczeniach prędkości oraz zakazach wyprzedzania.

Pozwól się zaskoczyć możliwościom nowej Hondy Jazz. Poznaj je tutaj.

Fot. materiały prasowe

Miejskie udogodnienia i oszczędność

Oprócz silnika, nowa Honda Jazz wyposażona została w szereg udogodnień, które znacznie ułatwiają i umilają jazdę nie tylko na trasie, ale także w mieście. Są wśród nich dodatki, które poprawiają nasze bezpieczeństwo na drodze, na przykład system ostrzegania przed kolizją, który informuje nas o zbliżających się obiektach. Honda Jazz została wyposażona w technologię wspomagania kierowcy, która zaalarmuje nas przy zjeżdżaniu z pasa ruchu bez włączonego kierunkowskazu czy wesprze podczas hamowania w korku.

Marka zadbała także o oszczędność samochodu. Podczas postoju na światłach, system Auto Stop wyłączy silnik podczas oczekiwania na zmianę świateł i włącza go, gdy tylko naciśniemy pedał gazu. Dzięki temu mocno spada spalanie benzyny i emisja spalin.

 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.