Fabryka Form - pomysły na home office
Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Wymarzony home office. Zobacz dodatki, dzięki którym praca zdalna będzie czystą przyjemnością

To nie będzie tekst o tym, jak skutecznie pracować z domu. Natomiast dowiecie się z niego, jak pracować z domu... z przyjemnością.

Artykuł sponsorowany 16 listopada 2020 09:15
Fabryka Form - pomysły na home office
Fot. mat. prasowe

Odkąd nasze życie zdominowała pandemia, co i raz natrafiamy w sieci na teksty o metodach na efektywną pracę zdalną. Zdecydowana większość przepisów na idealny home office skupia się na zapewnieniu takich warunków jak spokój i cisza. Należy pozbyć się z otoczenia “rozpraszaczy”, które mogą zaburzyć organizację pracy. Czy to oznacza, że tylko surowe warunki pracy gwarantują jej sukces?

Absolutnie nie! Z nieukrywaną przyjemnością obserwujemy coraz silniejszy trend, który nudne miejsca pracy zamienia w przestrzeń pełną koloru i dobrej energii. Siedziby Google, wyglądające niczym wesołe miasteczka, to tylko jeden z wielu przykładów odejścia od typowej korporacyjnej struktury na rzecz otoczenia przyjaznego pracownikom.

Fabryka Form - pomysły na home office
Fot. mat. prasowe

Każde biuro ma potencjał, aby zamienić się w piękną przestrzeń. Nie inaczej jest w przypadku twojego home office. Jak sprawić, aby domowe biuro “nabrało rumieńców”, a praca w nim była nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością?

Pole do popisu jest duże. Rewolucję możesz rozpocząć od drobiazgów – czy masz porządny organizer na biurko? Nie uwierzysz, jakie fantazyjne formy mogą one przyjmować! Wystarczy zajrzeć do oferty organizerów biurowych na stronie Fabryka Form. A co powiesz na zabawkę antystresową? Niby mały gadżet, a zapobiegł niejednej służbowej wojnie! Zawsze miej go w zasięgu ręki, a szczególnie wtedy, gdy masz przed sobą spore wyzwanie. Na twoim biurku na pewno znajdzie się też miejsce na… kompaktowy nawilżacz powietrza USB. To niewielkie urządzenie stworzy dla Ciebie Twój prywatny mikroklimat.

Fabryka Form - pomysły na home office
Fot. mat. prasowe

Ale home office to nie tylko biurko, ale tak naprawdę każde miejsce, w którym masz ochotę pracować. Jeśli ciągnie cię do łóżka lub na fotel, nie miej wyrzutów sumienia. Po prostu spraw sobie specjalną poduszkę pod laptop, która zapobiegnie bólom pleców czy nadgarstków.

Fabryka Form - pomysły na home office
Fot. mat. prasowe

Jedną z wielu zalet pracy zdalnej jest także możliwość dostosowania otoczenia pod swoje własne preferencje. Innymi słowy, nie musisz przejmować się wygodą innych! Jeśli lubisz intensywne świece zapachowe, śmiało, w swoim home office możesz palić je bez przerwy (o ile nie rozboli cię głowa). Jak już mowa o świecach, koniecznie sprawdź, na czym polega fenomen świec WoodWick. Czy wiesz, że ich drewniane knoty przy spalaniu wydają dźwięk ognia trzaskającego w kominku?

Na koniec zostawiliśmy coś naprawdę awangardowego. Czy wiesz, że w Fabryka Form można znaleźć karmniki dla ptaków do zamontowania na szybie? Oczywiście od zewnętrznej strony :) Wyobraź sobie pracę w towarzystwie zadowolonych sikorek, od których dzieli cię tylko szyba… Brzmi uroczo, prawda? A jak skutecznie odstresowuje!

Fabryka Form - pomysły na home office
Fot. mat. prasowe

Pamiętaj, że praca efektywna nie wyklucza pracy przyjemnej. Jeśli masz ochotę na aranżacyjną rewolucję w swoim home office – działaj! W zaledwie kilku krokach możesz sprawić, aby twoje domowe biuro stało się przestrzenią przyjazną i sprzyjającą kreatywności.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Fabryka Form.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.