Kasia Sokołowska ambasadorką marki ASENSO
Fot. mat. prasowe ASENSO
VIVA! Tylko u nas

Taki sposób na domowy relaks wybiera Kasia Sokołowska…

Sauny dopasowane do każdego wnętrza.

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 5 listopada 2020 17:38
Kasia Sokołowska ambasadorką marki ASENSO
Fot. mat. prasowe ASENSO

Izolacja społeczna bardzo zmieniła nasz styl życia. Wiele z nas pracuje w trybie home office, przez co dom przestał być tylko kojącą przestrzenią relaksu. Intensywnie szukamy sposobów, by przywrócić prywatnej przestrzeni jej pierwotne przeznaczenie - odpoczynku i pielęgnowania rodzinnych relacji.

Krokiem w stronę odnalezienia work-life balance może być stworzenie własnej strefy SPA z domową sauną w roli głównej. Regularne sesje w saunie nie tylko relaksują i wzmacniają odporność organizmu, ale także pomagają pozbyć się toksyn, zmniejszyć masę ciała, łagodzą napięcie mięśniowe oraz dotleniają skórę, dzięki poprawie ukrwienia (przeczytaj więcej o wpływie saunowania na organizm).

Ten sposób na relaks pokochała się Kasia Sokołowska, charyzmatyczna reżyserka pokazów mody, choreografka i osobowość telewizja:

Saunowanie zachwyciło mnie kilkanaście lat temu, kiedy po raz pierwszy byłam w Finlandii. To była regularna przyjemność, a potem już pewna rutyna. Cieszę się, że dziś dobrą saunę mam na wyciągnięcie ręki. To wspaniały relaks i oczyszczenie.

Dla Kasi Sokołowskiej, ikony stylu i pasjonatki designu, która realizuje się jako dyrektor artystyczna Lake Hill Resort &Spa w Sosnówce i The Designer Gallery w warszawskiej Galerii Mokotów, szczególnie istotna była estetyka domowej przestrzeni SPA. Dlatego zdecydowała się na saunę marki ASENSO, specjalizującej się w perfekcyjnym dopasowaniu konstrukcji i estetyki do każdego wnętrza.

Projekt ujął mnie dobrym designem, niespotykanymi rozwiązaniami. Podobało mi się, że sauny nie wyglądają typowo. Można je dostosować do prywatnego wnętrza, wtopić w architekturę domu - opisuje Sokołowska, która od niedawna pełni funkcję ambasadorki marki.

Sauny dla poszukiwaczy piękna

Dla twórców firmy AS PRODUKT, producenta ASENSO, tradycyjne sauny wyłożone boazerią nie były wystarczająco nowoczesne i estetyczne. Budowanie marki rozpoczęto od poszukiwań nowych rozwiązań, zarówno w kwestii konstrukcji, jak i designu. Nowoczesne sauny z ekologiczną izolacją termiczną z korka ekspandowanego zostały zgłoszone w Urzędzie Patentowym, a zespół trojga projektantów zajął się opracowaniem nowych rozwiązań estetycznych. Dziś ASENSO to ponad 200 różnych modeli saun, uporządkowanych w cztery kolekcje w różnym stylu.

Sauny ASENSO: kolekcja Urban
Fot. mat. prasowe ASENSO

Kasia Sokołowska wybrała styl Urban, łączący industrialny styl z gorącym żywiołem sauny. Projekty z tej kolekcji wyposażone są w duże przeszklone powierzchnie, które idealnie wpasowują się w domowe SPA lub salon kąpielowy, zachowując efekt otwartej przestrzeni. Sauny Urban to także możliwość dodania kolejnej funkcjonalności – zbawiennej dla organizmu podczerwieni Infrared.

Od klasycznych wyobrażeń o saunowaniu bardzo daleko odchodzi również luksusowa kolekcja Glamour. Łączy szlachetną fakturę marmuru zdobiącego piece, złote wykończenia oraz, przywołującą skojarzenia z blaskiem diamentów, grę szkła i światła.

Sauny ASENSO: kolekcja Glamour
Fot. mat. prasowe ASENSO

Kojący klimat SPA w leśnej głuszy zapewniają z kolei kolekcje Scandi i Organic. Pierwsza linia nawiązuje do skandynawskiej tradycji i celebruje różne odcienie drewna – od białej osiki (model LJUS) po głębokie odcienie brązu drewna abachi termo (BRUN). Sauny Scandi wyposażone są w piece dwufunkcyjne z możliwością dopasowania dodatkowych akcesoriów do ziół i aromatów. Utrzymana w minimalistycznej estetyce pasuje do wnętrz w stylu klasycznym albo przestronnych loftów, a także do ogrodu (sauna Scandi Outdoor).

Sauny ASENSO: kolekcja Scandi
Fot. mat. prasowe ASENSO

Kolekcja Organic celebruje „organiczne formy i materiały, za którymi tęsknimy w biegu codzienności. Siano, zieleń liści, drewno…”. Wszystkie zostały wykorzystane jako elementy dekoracyjne, podobnie jak sam piec, którego ażurowa struktura odsłania kamienie. Nawet elementy wyposażenia mają przywoływać skojarzenia z naturą - podświetlony higrometr i termometr imitują głazy, oświetlenie kojarzy się ze słońcem… ASENSO Organic to idealnie harmonijne połączenie rustykalnego klimatu z nowoczesnością. Warto dodać, że komponenty do produkcji ornamentów (siano i kwiaty) są zbierane z alpejskiej łąki, którą można kosić ręcznie tylko raz w roku. Znajduje się ona na wysokości 1700 m n.p.m. w pobliżu Wildspitze, najwyższej góry w Tyrolu.

Sauny ASENSO: kolekcja Organic
Fot. mat. prasowe ASENSO

Saunowanie w stylu eko

ASENSO wyznacza tendencje nie tylko w dziedzinie designu domowych saun, ale także w kwestii odpowiedzialności za środowisko naturalne. Dlatego tradycyjną izolację, wełnę mineralną, zastąpił stuprocentowo ekologiczny i trwały korek ekspandowany (tu znajdziesz więcej informacji o zaletach tego surowca). Odpowiedzialną politykę producenta saun ASENSO uzupełnia akcja sadzenia drzew na Madagaskarze.

Każdy klient otrzymuje w prezencie drzewko, sadzone dzięki współpracy z organizacją Treedom. Właściciel domowej sauny nadaje swojemu drzewku imię i może obserwować jego rozwój przez stronę internetową. Drzewo Kasi Sokołowskiej nosi imię Helena, podobnie jak jej ukochana suczka.

Materiał powstał z udziałem ASENSO.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.