Robert Biedroń, sesja VIVA!
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek
VIVA! Tylko u nas

Usiądziesz przy biurku z Robertem Biedroniem? Prezydent Słupska znowu zachwyca!

Artykuł sponsorowany 16 listopada 2017 06:00
Robert Biedroń, sesja VIVA!
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek

Każdy z nas niejednokrotnie słyszał, że należy wspierać lokalne przedsiębiorstwa. Pomimo że większość z nas się z tym zgadza, mało kto to realizuje. Na szczęście są ludzie, którzy przypominają nam, jakie to ważne. Wiedzieliście, że Robert Biedroń jest największym orędownikiem lokalnych biznesów? 

 

Prezydent Słupska Robert Biedroń zachęcał już do inwestowania w lokalne produkty rolne w kampanii non-profit oraz do rozsmakowania się w regionalnej kuchni. To jednak nie wszystko. Teraz pora na innowacyjne i lepsze dla zdrowia meble biurowe. Robert Biedroń postanowił przetestować produkty AJ Produkty - firmy z okolic Słupska. Padło na biurko sterowane elektrycznie oraz zdrowe dla kręgosłupa, nietypowe krzesło biurowe.

Cała Polska siedzi

Biurko i stojące obok niego krzesło lub fotel to nieodłączne elementy niemal wszystkich wnętrz w Polsce. Nic dziwnego – jak podaje Główny Urząd Statystyczny – w ubiegłym roku na 16 mln pracujących Polaków 2 mln wykonywało swoją pracę właśnie w pozycji siedzącej przy biurku. Do tej liczby trzeba doliczyć również około 4 mln uczniów w wieku 6–19 lat oraz studentów, którzy spędzają przy biurkach długie godziny. Jak udowadnia Robert Biedroń, przy biurkach siedzą także politycy – od szczebla centralnego po lokalny.

 

Jednym słowem – cała Polska siedzi przy biurkach. Jak jednak siedzieć tak, aby było wygodnie, zdrowo i bezpiecznie? 

 

Nikogo nie trzeba na pewno przekonywać, że spędzanie dużej części dnia w pozycji siedzącej, nie służy zdrowiu. Bóle głowy, pleców czy nóg, nadciśnienie, otyłość, cukrzyca typu 2, żylaki, problemy z jelitami... Właśnie dlatego coraz więcej firm stawia na meble biurowe, które zapobiegają rozwijaniu się tych chorób i aktywnie dbają o nasze zdrowie. Jedną z nich jest AJ Produkty.

Zabawne biurko

Robert Biedroń wybrał do swoich testów biurko sterowane elektrycznie, którego wysokość można dowolnie zmieniać przyciskami na pulpicie. Co więcej, korzystanie z niego, może być świetną zabawą, spójrzcie tylko na pana Biedronia!

 

 

Ale nie na tym polega główna zaleta tego mebla. Biurko regulowane daje przede wszystkich możliwość dopasowania wysokości blatu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W tradycyjnych modelach to trudne zadanie - blaty są montowane zazwyczaj na wysokości 72–75 cm, sporadycznie 85 cm.

Osoby wysokie (np. prezydent Słupska, który ma ok. 190 cm wzrostu) muszą się przy nich schylać, a niskie – wyprężać. To bez wątpienia duży wysiłek dla naszego kręgosłupa. Ustawienie blatu w odpowiedniej pozycji rozwiązuje ten problem.

 

Podniesienie blatu na odpowiednią wysokość zapewnia również komfort dla nóg, które można swobodnie ułożyć pod biurkiem. Zdaniem ortopedów, kolana powinny być zgięte pod kątem rozwartym (ok. 120 stopni), a odpowiednia przestrzeń dla nóg to nie mniej niż 80 cm głębokości i 120 cm szerokości.

 

Obsługa biurka sterowanego elektrycznie okazała się dla Roberta Biedronia zabawna i dziecinnie prosta. I tak jest w rzeczywistości – naprawdę poradzą sobie z tym nawet dzieci. Mechanizm umożliwiający podniesienie blatu pracuje cicho, a ponadto wyposażono go w opcję łagodnego startu i szybkiego zatrzymania. Biurka sterowane elektrycznie są w pełni bezpieczne, ponieważ producenci montują w nich standardowo tzw. system antyzgnieceniowy, dzięki któremu nasze nogi oraz przedmioty znajdujące się pod blatem biurka nie zostaną uszkodzone.  

Krzesło-piłka

Przy biurku sterowanym elektrycznie możesz pracować na stojąco, bo wysokość blatu można ustawić w zakresie od 640 mm do 1290 mm.

 

Najczęściej jednak przy nim siedzimy. Jakie krzesło należy więc wybrać, aby po kilku godzinach nie bolał nas kręgosłup? Na jednym z filmów Robert Biedroń testuje model firmy AJ Produkty, który nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi sztywnymi meblami biurowymi. To pozbawiony oparcia stołek z wbudowaną piłką pilates, której ciśnienie można regulować, używając specjalnej pompki.

 

 

Krzesła-piłki zostały zaprojektowane tak, aby wymuszać korygowanie naszej postawy podczas siedzenia (wiele osób ma tendencję do zbytniego pochylania się lub wyprężania) oraz wzmacniać mięśnie pleców.

To co? Chcecie usiąść przy biurku z Robertem Biedroniem? :)

Odpowiednio dobrane biurko i krzesło to gwarancja, że będzie nam się dobrze, wygodnie i zdrowo pracowało nawet przez wiele godzin dziennie. Warto kupić produkty sprawdzone, przetestowane i pochodzące od lokalnych producentów.

 

 

 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.