Puść wodze fantazji, zaaranżuj wymarzoną przestrzeń i wygraj wymarzone nagrody
Fot. Mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Masz zacięcie artystyczne? Puść wodze fantazji, zaaranżuj wymarzoną przestrzeń i wygraj fantastyczne nagrody

Weź udział w międzynarodowym konkursie. Za stworzenie zwycięskich aranżacji przestrzeni z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D Paradyż można zgarnąć wyjątkowe nagrody finansowe i… wyjazd do Mediolanu!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 25 listopada 2023 13:40
Puść wodze fantazji, zaaranżuj wymarzoną przestrzeń i wygraj wymarzone nagrody
Fot. Mat. prasowe

Na to wydarzenie czekaliśmy. Przed nami III edycja Paradyż Designers, czyli kreatywnego konkursu dla architektów, projektantów oraz studentów kierunków artystycznych. Warto spróbować swoich sił, bo tegoroczna edycja jest naprawdę wyjątkowa. I to z kilku powodów. 

Paradyż
Fot. Mat. prasowe

Paradyż zachęca do twórczego wyrażania siebie 

Ceramiki Paradyż chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Renomowany producent płyt ceramicznych – jako jeden z nielicznych na świecie – do produkcji wielkoformatowych spieków TRI-D wykorzystuje innowacyjną technologię umożliwiającą uzyskanie efektu barwnych „żył” na ich powierzchni. Różnorodne struktury spieków dają nieograniczone możliwości projektowe w dowolnym stylu (od klasycznego po nowoczesny minimalizm). To idealne połącznie designu, funkcjonalności i jakości. 

To właśnie inspirowane naturalnymi materiałami spieki z nowej kolekcji Ceramiki Paradyż są głównym tematem konkursu Paradyż Designers. Startujący w konkursie mają za zadanie stworzyć aranżację przestrzeni w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D. Liczy się kreatywność i oryginalne, świeże podejście do tematu. Tegoroczna edycja zyskała zasięg międzynarodowy, dzięki czemu zgłoszenia można nadsyłać z całego świata.

Jury konkursu wyłoni laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, przyzna także trzy nagrody specjalne oraz trzy wyróżnienia projektów studenckich. Łączna pula nagród to w sumie aż 42 000 euro. Autorzy najlepszych prac powalczą także o wyjazd na prestiżowe mediolańskie targi designu Salone del Mobile.Milan. 2024 Jak sami widzicie, jest więc o co walczyć!

Przewodniczącym jury został niemiecki architekt i artysta, Jürgen Mayer H. Założyciel uznanej pracowni berlińskiej J. MAYER H. zasłynął z projektów, w których odważnie wykorzystuje nowe technologie.

Puść wodze fantazji, zaaranżuj wymarzoną przestrzeń i wygraj wymarzone nagrody
Fot. Mat. prasowe

Nadesłane prace konkursowe oceniać będzie m.in. David Basulto, uznany architekt, który był już członkiem jury wielu konkursów branżowych i pracował jako kurator. To właśnie on jest pomysłodawcą i zarazem redaktorem naczelnym ArchDialy (jednego z najczęściej odwiedzanych serwisów poświęconych architekturze na świecie). 

Puść wodze fantazji, zaaranżuj wymarzoną przestrzeń i wygraj wymarzone nagrody
Fot. Mat. prasowe

W składzie jury międzynarodowego konkursu znalazł się także światowej sławy architekt i artysta (który pokazuje w swoich projektach relacje pomiędzy przestrzenią, bryłą i ciałem) Didier Faustino.

Didier Faustino
Fot. Corinne Mariaud

Obok niego zasiądzie także architektka i prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich Agnieszka Kalinowska-Sołtys, architekt i artysta, autor nowatorskiej metody formowania stali ciśnieniem wewnętrznym FiDU Oskar Zięta, architektka, kuratorka i krytyczka architektury, a także redaktorka naczelna miesięcznika „Architektura-Murator” Ewa Porębska, architekt i artysta, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego wrocławskiej ASP, a także wykładowca na tej uczelni Szymon Hanczar, architekt i założyciel studia projektowego medusagroup Przemo Łukasik oraz architektka, prezeska i dyrektorka pracowni architektonicznej Tremend Magdalena Fedorowicz-Boule. 

Zwycięzców wyłoni również dr Jo Jurga, która zajmuje się projektowaniem przestrzeni i produktu, dyrektorka do spraw rozwoju produktu w Ceramice Paradyż, Aldona Chudzicka oraz Alek Pluta z Nomadd Studio. Za projekt „Pottery Workshop” zdobył on pierwsze miejsce w poprzedniej edycji konkursu.

Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers został z kolei krytyk i kurator architektury Marcin Szczelina. To kolejne zadanie w bogatym CV twórcy i redaktora naczelnego magazynu Architecture Snob, niezależnego eksperta prestiżowej nagrody europejskiej Mies van der Rohe Award i eksperta Climate Leadership Programme pod auspicjami UN Environment Programme ONZ. 

Zgłoszenia można przesyłać do 29 lutego 2024 roku. Laureatów III edycji międzynarodowego konkursu poznamy z kolei pod koniec marca. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.paradyzdesigners.com.

Puść wodze fantazji, zaaranżuj wymarzoną przestrzeń i wygraj wymarzone nagrody
Fot. Mat. prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

sss

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.