IKEA - zabawki 2017
Fot. Materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

IKEA wraca z maskotkami zaprojektowanymi przez dzieci. Po raz pierwszy jest wśród nich projekt 9-letniego Polaka!

Artykuł sponsorowany 8 listopada 2017 06:00
IKEA - zabawki 2017
Fot. Materiały prasowe
Już jest nowa kolekcja maskotek zaprojektowanych przez dzieci na całym świecie. W tym roku, po raz pierwszy w historii tej akcji, znalazła się wśród nich zabawka zaprojektowana przez Polaka – 9-letniego Huberta z Białegostoku.
 
Limitowana kolekcja SAGOSKATT składa się z 10 pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata. IKEA poprosiła je o rysunki, a spośród 70 tysięcy prac, wybrała dziesięciu zwycięzców, których rysunki zamieniły się w prawdziwe zabawki!
 
IKEA - zabawki 2017
Fot. Materiały prasowe
Tukan, lew, tęczowa chmurka, sowa, lisek, hipciogator, pies-jednorożec, ptaszek, potwór oraz uśmiechnięty i poczciwy pająk – zabawka zaprojektowana przez 9-letniego Huberta z Białegostoku.
 
Co myślicie, o tym uroczym pająku? My jesteśmy zachwyceni! <3
 
IKEA - zabawki 2017
Fot. Materiały prasowe
Konkurs rysunkowy jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest wspieranie prawa wszystkich dzieci do zabawy, uczenia się i rozwoju. Marka chce przypomnieć nam, że zabawa jest niezbędna dla dobrego samopoczucia i prawidłowego rozwoju każdego dziecka, niestety wiele dzieci na całym świecie jest pozbawiona tego podstawowego prawa.
 
Właśnie dlatego IKEA Foundation przekazała już 45 milionów euro na projekty wspierające rozwój dzieci, realizowane przez sześć organizacji partnerskich: UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children.
 
IKEA - zabawki 2017
Fot. Materiały prasowe
Cały dochód ze sprzedaży tegorocznej kolekcji SAGOSKATT w Polsce chcemy przeznaczyć na wsparcie rozwoju dzieci lokalnie – dla organizacji działających na terenie kraju – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail.

Kampania „Zabawa to poważna sprawa” potrwa w sklepach IKEA na terenie całej Polsce będzie od 5 listopada 2017 do 23 grudnia 2017 r.

IKEA Foundation od lat skupia się na strategicznych, efektywnych i długoterminowych programach pomocy dzieciom oraz ich rodzinom w miejscach, gdzie warunki są trudne.
 
IKEA - zabawki 2017
Fot. Materiały prasowe
Osobami, które w pierwszej kolejności mogą przekonać się, jakie są realne efekty tych działań, są pracownicy sklepów IKEA. Od 2012 roku już ponad 500 pracowników wzięło udział w programie IWitness, relacjonując ponad 80 wypraw do krajów i obszarów, gdzie wydawane są środki od IKEA Foundation.
 
Wśród nich znalazło się także 6 pracowników IKEA Polska, którzy w październiku tego roku odwiedzili Jordanię – kraj w którym żyje 730 tys. zarejestrowanych uchodźców. Polscy pracownicy IKEA mieli możliwość spotkania się z wieloma rodzinami, które są beneficjentami programu realizowanego przez organizację partnerską War Child pt. „Time to be a Child” („Czas na bycie dzieckiem”).

TAGI #IKEA #zabawki

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.