Kolekcja Paradyż My Way autorstwa Gosi Baczyńskiej: Noisy Whisper
Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Design w stylu Gosi Baczyńskiej

Królowa polskiej mody stworzyła 7 wyjątkowych kolekcji dla marki Paradyż!

Artykuł sponsorowany 30 czerwca 2021 15:08
Kolekcja Paradyż My Way autorstwa Gosi Baczyńskiej: Noisy Whisper
Fot. mat. prasowe

Kochasz szlachetne tkaniny, ich faktury i uczcie dotyku, gdy wkładasz luksusową kreację? Wyobraź sobie, że uczucie obcowania z wielką modą może towarzyszyć ci nie tylko w garderobie! Po latach sukcesów na Paris Fashion Week i stworzeniu głośnych kreacji, które zachwycały cały świat (od "noblowskiej" sukni Olgi Tokarczuk po wyrafinowany komplet księżnej Kate), Gosia Baczyńska postanowiła spróbować swoich sił w świecie designu.

Gosia Baczyńska i zespół Ceramiki Paradyż w atelier projektantki
Fot. mat. prasowe

Gosia Baczyńska dla Ceramiki Paradyż

Współpraca Baczyńskiej z Ceramiką Paradyż nie ogranicza się do udostępnienia nazwiska i luźnych pomysłów - projektantka mody była zaangażowana we wszystkie etapy pracy nad siedmioma kolekcjami pod wspólnym tytułem Paradyż My Way by Gosia Baczyńska. Zespół projektowy marki stanął przed nie lada wyzwaniem przełożenie wrażliwości i wizji artystki na materiał ceramiczny. Zwłaszcza, że punktem wyjścia dla estetycznych poszukiwań były luksusowe tkaniny o intrygujących fakturach, które przyniosły międzynarodową sławę polskiej kreatorce.

Kolekcja UNIQUE LADY z setu Paradyż My Way by Gosia Baczyńska
Fot. mat. prasowe

Jej współpraca z Ceramiką Paradyż rozpoczęła się od mecenatu firmy nad pokazem "Per aspera ad astra". Zaprezentowana podczas kameralnego eventu w Łazienkach Królewskich, inspirowana renesansową estetyką kolekcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków. Stała się też początkiem nowej przygody, na granicy światów wielkiej mody i aranżacji wnętrz.

Gosia Baczyńska stworzyła kolekcję dla Paradyż Ceramika
Fot. mat. prasowe

Realizacja naszej misji inspirowania pięknem zobowiązuje do odważnych i spektakularnych działań. Jednym z nich było podjęcie współpracy z Gosią Baczyńską, która jest nie tylko światowej sławy projektantką, ale i wymagającym partnerem. Uczestniczyła w każdym z etapów prac nad kolekcją, wprowadzając swoje uwagi i dbając o najmniejsze szczegóły. Wspaniała relacja z naszym zespołem i wewnętrzny proces zarządzania designem, pozwolił nam na sprostanie jej oczekiwaniom - komentuje Michał Drożdż, dyrektor generalny ds. designu i strategii marketingowej w Ceramice Paradyż.

Kolekcja COLD CROWN z setu Paradyż My Way by Gosia Baczyńska
Fot. mat. prasowe

Połysk satyny, dynamika plisów, faktury egzotycznych skór, delikatność koronki i wyrafinowany błysk metalicznych nici i cekinów stały się podstawą do pracy nad luksusowymi kolekcjami płytek ceramicznych. Powstało siedem wyrafinowanych linii, które pozwalają na wyjątkową aranżację nie tylko łazienki czy kuchni, ale także najbardziej eleganckiego salonu. Inspirowane światowymi wybiegami, doskonale oddają ducha ponadczasowej elegancji, kusząc połyskiem i bogactwem niepowtarzalnych faktur. Prace Gosi Baczyńskiej dla Ceramiki Paradyż powstały z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik zdobniczych, a zastosowane rozwiązania są absolutną nowością na rynku.

Gosia Baczyńska i zespół Ceramiki Paradyż w Paradyż Design Lab
Fot. mat. prasowe

Niezwykle zaskakujące było dla mnie to, jak kawałek tkaniny, cekin, czy relief koronki może wywołać tyle pytań, zachwytów czy wątpliwości na kolejnych etapach tworzenia, aż do momentu znalezienia odpowiednich tricków technologicznych. Zainspirowało mnie to do dalszych poszukiwań i często ryzykownych decyzji, w których nigdy nie pozostawałam sama. Poszczególne elementy, które kiedyś stanowiły oddzielne kolekcje, teraz dzięki odpowiednio dobranym rozwiązaniom, można będzie ze sobą łączyć i zestawiać w zaskakujący sposób, tworząc zupełnie indywidualne, unikatowe przestrzenie - komentuje Gosia Baczyńska, zachwycona efektami współpracy z zespołem projektowym Paradyż.

Gosia Baczyńska stworzyła kolekcję dla Paradyż Ceramika
Fot. mat. prasowe

7 kolekcji z linii Paradyż My Way by Gosia Baczyńska

Rezultatem współpracy Gosi Baczyńskiej z Ceramiką Paradyż jest siedem kolekcji premium o intrygującyh nazwach: Mystic Shadows, Night Queen, Sleeping Beauty, Fashion Spirit, Unique Lady, Cold Princess oraz Noisy Whisper. Zgodnie z trendami, nowe projekty to płytki o dużych wymiarach, dostępne w największym dostępnym na rynku formacie 40 x 120 cm.

Kolekcja MYSTIC SHADOWS z setu Paradyż My Way by Gosia Baczyńska
Fot. mat. prasowe

Powstawaniu kolekcji przyświecała idea mix 'n 'match, czyli stworzenia spójnej wizji, która pozwoli dowolnie mieszać w aranżacjach elementy różnych kolekcji. Łączy je dbałość o niespotykane dotąd detale i butikowa estetyka, przywołująca na myśl najbardziej ekskluzywne hotele i restauracje. Luksus oparty na nowych technologiach to nowy kierunek w branży designu, dla którego standard kreuje Ceramika Paradyż.

Kolekcja NIGHT QUEEN z setu Paradyż My Way by Gosia Baczyńska
Fot. mat. prasowe

Kolekcja NIGHT QUEEN z setu Paradyż My Way by Gosia Baczyńska
Fot. mat. prasowe

Materiał powstał z udziałem marki Ceramika Paradyż.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.