jeannette_kalyta_medicover
Fot. Mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Poród - najpiękniejszy dzień w życiu mamy 

Przeżyj go najlepiej, jak tylko można!

Artykuł sponsorowany 18 października 2018 13:45
jeannette_kalyta_medicover
Fot. Mat. prasowe

Niewątpliwie, urodzenie dziecka to bardzo trudne i wymagające zadanie, okupione wcześniejszymi obawami, czy wszystko pójdzie dobrze. Tymczasem, dzień narodzin powinien być radosnym, rodzinnym świętem, by mimo bólu był wspominany, jako najpiękniejsza chwila w życiu matki. Co zrobić, aby ten niesamowity akt odwagi, determinacji i niezwykłej siły przebiegał w przyjemnej i komfortowej atmosferze? Poznajcie cztery główne zasady, którymi należy się kierować.

 

Indywidualny plan porodu

Plan porodu jest spersonalizowaną listą oczekiwań, które przedstawisz szpitalowi jeszcze w trakcie ciąży. Nie twórz jej jednak sama, na bazie opowieści koleżanek. Zaufaj specjalistom, którzy udzielą ci szczegółowych informacji o tym, co dokładnie się wydarzy w każdej z faz porodu. Przed porodem, warto chodzić do szkoły rodzenia. Dzięki niej dowiesz się jak wygląda poród, z jakich etapów się składa i czego możesz się spodziewać. Położna, która poprowadzi szkołę rodzenia z pewnością odpowie na każde Twoje pytanie. 

„Pamiętaj, że w trakcie porodu będziesz mieć wsparcie merytoryczne i emocjonalne położnej – to twoja przewodniczka.” – mówi Jeannette Kalyta, położna ze Szpitala Medicover.

 

porod_szpital_medicover
Fot. Adobe Stock

Gwarancja przyjęcia do szpitala

Strach przed tym, że nie będzie dla nich miejsca w szpitalu paraliżuje wiele przyszłych mam. Jeśli ten problem powoduje u ciebie dyskomfort psychiczny, rozważ poród w placówce prywatnej, w której takie ryzyko nie istnieje. Szpital Medicover daje gwarancje przyjęcia każdej pacjentce, która zdecyduje się na urodzenie dziecka w ich szpitalu. Nieważne kiedy zacznie się poród, będziesz mieć pewność, że w Szpitalu Medicover będzie czekać na ciebie miejsce. 

szpital_medicover
Fot. Mat. prasowe

Spełnienie potrzeb i oczekiwań mam 

Jak mówi dr Ewa Kurowska, ginekolog położnik ze Szpitala Medicover, nie da się ustalić jednego sposobu opieki nad pacjentką w trakcie porodu. Każda kobieta oczekuje i potrzebuje czegoś innego. Szpital Medicover stara się  odpowiedzieć na wszystkie potrzeby pacjentki, oczywiście przy zachowania pełnego bezpieczeństwa medycznego. Jeśli mama pragnie, by partner towarzyszył jej w trakcie porodu, nawet podczas cesarskiego cięcia, tak właśnie będzie. 

„Wszystko jest podporządkowane kobiecie. Począwszy od diety jaką preferuje, po przebieg porodu i opiekę nad dzieckiem.” – dodaje dr Ewa Kurowska, ginekolog położnik ze Szpitala Medicover.

porod_szpital_medicover
Fot. Adobe Stock

Pełne bezpieczeństwo twojego dziecka

Pamiętaj także, że twoje nowonarodzone dziecko także potrzebuje profesjonalnej opieki medycznej. Sprawdź koniecznie, jaki stopień referencyjności spełnia wybrany przez ciebie szpital. Szpital Medicover odpowiada drugiemu stopniowi referencyjności - oznacza to, że jest przygotowany do opieki nad dziećmi urodzonymi przedwcześnie czy z powikłaniami. Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka (NICU) wyposażony jest nowoczesny sprzęt -  inkubatory (również transportowe), wielofunkcyjne respiratory czy SIPAP Infant Flow – aparat do wspomagania oddechu noworodków metodą nieinwazyjną. Dzieci nie muszą być nigdzie przewożone, chyba że rodzice zdecydują inaczej. Warto podkreślić, że oddział ten znajduje się na tym samym piętrze co położniczy, dzięki czemu mama i dziecko są bardzo blisko siebie nawet w razie problemów. 

szpital_medicover
Fot. Mat. prasowe

Więcej informacji o Szpitalu Medicover znajdziesz na stronie http://porody.medicover.pl.

 

Materiał powstał we współpracy z Szpitalem Medicover
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.