Diana
Fot. Getty Images
Moda 2022

Wielka Brytania. Ulubione bluzy z nadrukiem księżnej Diany

Królowa ludzkich serc poza elegancją, lubiła też styl sportowy

Aleksandra Frankowska 5 grudnia 2022 11:27
Diana
Fot. Getty Images

Diana za życia uznawana była za prawdziwą ikonę stylu. Nie bez powodu jej obecne synowe, księżna Kate oraz Meghan Markle często inspirują się jej wyborami. Jedną z najsłynniejszych stylizacji Diany była oczywiście „Revenge dress”, którą miała na sobie dzień po krzywdzącym ją wywiadzie udzielonym przez księcia Karola. Wiemy jednak, że prócz ekstrawaganckich i eleganckich kreacji, Diana lubiła również wygodę. Jednym z jej ulubionych elementów stroju, były bluzy z napisami. To prawdziwe odzwierciedlenie jej stylu z lat 90.

ZOBACZ TEŻ: Ulubione marynarki księżnej Diany będą hitem tej jesieni!

Styl Diany pod koniec życia

Najnowszy sezon „The Crown” ukazuje Dianę w ostatnich latach jej życia. Charakterystyczny okazuje się również styl Lay Di, który kostiumografowie bardzo wiernie odtworzyli. Kolorowe swetry z nadrukiem i oversize’owe bluzy były jej ulubionym elementem garderoby, kiedy nie musiała brać udziału w oficjalnych wydarzeniach z ramienia rodziny królewskiej.

Diana
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Bluzy z nadrukiem: ulubiony element garderoby Diany

Diana była szykowna i elegancka, ale potrafiła również ubrać się bardzo luźno. Nigdy nie trafiła przy tym smaku. Bluzy z emblematami, koniecznie w wersji oversize były jej ulubionymi. Chętnie zestawiała je z obcisłymi kolarkami w różnych kolorach i adidasami. Nie zapomniała założyć do nich również długich skarpet. Lubiła luz.

Diana
Fot. Princess Diana Archive/Getty Images

– Diana była enigmatyczna i urzekająca, a jednocześnie przystępna w tym znaczeniu, że każdy mógł naśladować jej styl – mówiono na jej temat.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielka Brytania. Tak zachowała się księżna Diana po ogłoszeniu rozwodu z Karolem

Dlaczego Lady Di wybierała luźne stylizacje?

Wielu doszukuje się tutaj pewnej interpretacji jej wyborów i bardzo słusznie. Diana miała problemy z bulimią. Nie akceptowała siebie, jej sylwetka w jej oczach zawsze była nie taka, jak być powinna. Pod szerokimi bluzami ukrywała swoje ciało. Tworzyła swego rodzaju pancerz ochronny przed światem zewnętrznym, który i tak był dla niej okrutny, zwłaszcza wśród najbliższych. 

Diana
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Diana
Fot. Anwar Hussein/WireImage

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.