filmy dokumentalne o kosmetykach
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

5 wyjątkowych filmów i seriali dla fanek świata beauty

Co warto obejrzeć, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat urody? 

Aleksandra Trendak 16 maja 2022 18:30
filmy dokumentalne o kosmetykach
Fot. adobe.stock.com

Świat urody skrywa wiele tajemnic, które warto odkryć. Niektóre mogą zszokować, inne zaś zachwycić swoim pięknem i kunsztem. Poniższa lista obejmuje pięć dokumentów, seriali oraz programów telewizyjnych, które przedstawiają w różny sposób świat urody – od niezwykłych makijaży, przez operacje plastyczne, aż po informacje na temat koncernów kosmetycznych. Oto najciekawsze pozycje, które powinna znać każda kobieta zafascynowana światem kosmetycznym . 

CZYTAJ TEŻ: 19. Festiwal Millenium Docs Against Gravity

Magicy makijażu 

Magicy makijażu to konkurs, w którym wizażyści-amatorzy mierzą się ze sobą w wielobarwnych wyzwaniach, aby zyskać jedyną w swoim rodzaju szansę na karierę w branży kosmetycznej. Jurorami są Val Garland i Dominic C. Skinner, świetni wizażyści z niezwykłym doświadczeniem i doskonałymi pracami w portfolio. Program miał już trzy edycje, w trakcie których odkrył niezwykłe makijażowe talenty, między innymi Zofię - dwudziestojednoletnią dziewczynę ze spektrum autyzmu, która w programie pokazała niezwykły talent i fantastyczne prace. Warto obejrzeć Magików makijażu i zainspirować się ich niezwykłą twórczością. Program jest dostępny na Netflixie. 

Wyjaśniamy 

Wyjaśniamy to pełen ciekawych informacji serial, który odpowiada na wiele różnorodnych pytań, np. dlaczego kryptowaluty zyskały popularność i czemu diety są bezskuteczne. Na Netflixie są dostępne trzy sezony, które zanurzają nas w świecie piękna na więcej niż jeden sposób. Eksplorują one tematy diet, tatuaży, skóry oraz chirurgii plastycznej. Widzom towarzyszy narracja takich osób jak Kim Cattral, Sophie Okonedo oraz Kristen Bell, które opowiadają o ciekawych i zawiłych zjawiskach.  

Explained Netflix
Fot. Materiały prasowe

Nie taka piękna 

Nie taka piękna to wyczerpujący dokument śledczy, który jako pierwszy został zrealizowany na tak dużą skalę. Eksploruje temat wartego bilion dolarów przemysłu kosmetycznego i odkrywa jego tajemnice. Jest podzielony na cztery części: makijaż, paznokcie, skóra, włosy. Każda z nich demaskuje niewygodne i niewiarygodne aspekty funkcjonowania wielkich koncernów kosmetycznych i marek, którym ufamy. Autorami dokumentu są Kirby Dick oraz Amy Ziering i jest on dostępny na platformie HBO Max

Not so pretty HBO
Fot. Materiały prasowe

We własnej skórze: przed i po 

W tym serialu dokumentalnym specjalistka od medycyny estetycznej, siostra Jamie i chirurg plastyk, dr Sheila Nazarian, używają najnowszych technologii, aby wydobyć wewnętrzne piękno klientów. Program pokazuje, jak zabieg medycyny estetycznej potrafi przywrócić pewność siebie. Bohaterka jednego z odcinków jest Marla, która była modelką do momentu oszpecenia przez nożownika. Serial skłania do myślenia na temat tego typu zabiegów w inny, szerszy sposób, a nie tylko ich krytykowania. Aby odkryć sekrety chirurgii plastycznej i poruszające historie bohaterów programu, zajrzyj na platformę Netflix.  

Niebezpieczne produkty 

Niebezpieczne produkty to serial dokumentalny, który pokazuje skalę zaniedbań i nieuczciwości w marketingu popularnych dóbr konsumpcyjnych. Można także zobaczyć jakie przykre konsekwencje mogą przynieść takie działania samym konsumentom. Warto zobaczyć ten dokument na Netflixie i zastanowić się, czy dalej ufamy naszej ulubionej marce kosmetyków, czy jednak już nie tak bardzo. 

Broken Netflix
Fot. Materiały prasowe

Jeśli jesteś zafascynowana światem beauty to na pewno dokumenty, które powinnaś znać. Można wiele się z nich dowiedzieć na temat rynku kosmetycznego i być może zweryfikować swoje dotychczasowe wybory konsumenckie. Natomiast Magicy makijażu będą świetnym źródłem inspiracji. A także może być traktowany jako doskonały poradnik technik make-upu. Który program zainteresował Was najbardziej?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa