Val Garland - makijażystka gwiazd
Fot. Materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Val Garland: Makijaż na czerwony dywan

Poznajcie sekrety pracy wizażystki gwiazd!

Artykuł sponsorowany 22 maja 2019 09:45
Val Garland - makijażystka gwiazd
Fot. Materiały prasowe

Val Garland, L’Oréal Paris Global Makeup Director, specjalnie dla nas pokazała, jak przygotować makijaż, który sprawdzi się na canneńskim czerwonym dywanie. I nie tylko!

Sekretne triki makijażowe Val Garland, L’Oréal Paris Global Makeup Director

Val Garland przez wiele lat pracy zawodowej zasłużyła na miano jednej z najlepszych makijażystek na świecie. Pracowała wyłącznie w najlepszych magazynach o modzie i urodzie, takich jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar” i „Allure”. Ale ukoronowaniem jej kariery jest rola L'Oreal Paris Global Makeup Director. Dzięki tej prestiżowej pozycji może kreować makijaże dla jednej z najważniejszych firm w branży. Co więcej, jej pomysły docierają do klientek L’Oréal Paris na całym świecie. Najważniejszym wydarzeniem jest dla Garland co roku festiwal filmowy w Cannes. L’Oréal Paris jako partner święta kina nie tylko sprawia, że gwiazdy wyglądają pięknie na czerwonym dywanie, ale przede wszystkim realizuje misję dawania kobietom energii do działania, siły i wiary w siebie.

Worth It CANNES2019
Fot. Materiały prasowe
Val Garland podczas warsztatów w Worth It Studio.

Przestrzenią, w której L’Oréal Paris spotkał się z kobietami, było Worth It Studio. Mogły tutaj poznać tajniki makijażu, poradzić się zespołu Val Garland i poczuć się pięknie. W Worth It Studio makijażystka prezentowała najgorętsze trendy w makijażu na nadchodzący sezon.

Val Garland
Fot. Materiały prasowe
Val Garland oraz Aga Wilk wraz z modelką podczas warsztatów makijażowych.

Val Garland Masterclass: Radzka w festiwalowej odsłonie!

Specjalnie dla nas Val Garland wykonała makijaż Magdzie Kanoniak Radzkiej, a jego tajniki zdradziła Adze Wilk. Poznajcie zatem sekrety L’Oréal Paris Global Makeup Director!

Trend na lato? Rozświetlona skóra – odpowiada Val Garland, L’Oréal Paris Global Makeup Director. I kolor! – dodaje, by po chwili stwierdzić, że tak naprawdę nie ma już trendów. Teraz trendem jest to, co ci się podoba. Możesz być, kim chcesz! – zapewnia makijażystka, która w Cannes pracowała z Evą Longorią, Andie MacDowell i Helen Mirren. 

Specjalnie dla nas pokazała, jak przygotować makijaż, który sprawdzi się na canneńskim czerwonym dywanie. I nie tylko! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby make-up Radzkiej skopiować na weekendowej imprezie, letnim weselu albo randce z ukochanym. Podstawą są podkreślone brwi, kreski na powiekach i skóra z efektem glow. A czerwone usta dopełniają całości – tłumaczy Val Garland, L’Oréal Paris Global Makeup Director.

Val Garland zaczyna od kremu BB C’est Magic L’Oréal Paris, żeby wyrównać koloryt skóry. Następny krok to dobranie właściwego podkładu True Match. Potem Garland miesza podkład z rozświetlaczem do twarzy Glow Cheri. Dzięki temu osiągam to najpiękniejsze wewnętrzne rozświetlenie – mówi makijażystka. Ważną regułą jej pracy jest dopasowanie rodzaju i ilości kosmetyków do rodzaju skóry. Na dojrzałej zbyt duża ilość produktów może się zważyć. 

Na powiekach królują zmysłowe odcienie brązu, złota i miedzi. Jak z wybiegu – mówi Val, przypominając o złotej zasadzie czerwonego dywanu. Chcesz być rozświetlona, ale nie chcesz się świecić – mówi Garland. Cienie L’Oréal Paris makijażystka nakłada na powieki pędzlem. Niezbędny jest także brązowy eyeliner Super Liner w pisaku. Ma on dla Garland podwójne zastosowanie. Chociaż nakłada go na linii rzęs, potem rozciera pędzlem, żeby stworzyć wrażenie głębi. Kolejny krok to eyeliner, tym razem czarny, naniesiony tylko na linię rzęs. Makijaż oka dopełnia oczywiście maskara Volume Million Lashes z canneńską Złotą Palmą na opakowaniu. Garland radzi nakładać tusz do rzęs grubą warstwą, w międzyczasie przeczesując włoski. 

Val Garland
Fot. Materiały prasowe
Magda Kanoniak "Radzka" w makijażu wykonanym przez Val Garland.

Makijaż nie byłby pełny bez brwi. Należy wyszczotkować je tak, by były uniesione ku górze, a następnie pokryć Unbelieva Brow. Val Garland uwielbia kosmetyki, które mają wielorakie zastosowanie. Wielofunkcyjny w jej rękach okazuje się być złoty cień do powiek. Używając go jako rozświetlacza, makijażystka palcami rozprowadza go pod linią brwi i na policzkach. Dla uzyskania efektu opalonej skóry niezbędny jest produkt Back to Bronze nałożony na kości policzkowe. Jeśli masz wysokie czoło, zaznacz bronzerem także górę czoła. 

Podczas gdy do niedawna mocnemu oku towarzyszyły delikatne usta, teraz czerwień może uzupełniać zmysłowe spojrzenie. Uwielbiam łamać reguły! – śmieje się Val Garland. Makijaż ma być przecież frajdą! – dodaje. „Najwspanialsza szminka na świecie” – mówi makijażystka o Limited Edition Cannes 2019 Color Riche w odcieniu czerwonego dywanu z połyskiem. I faktycznie, każdy wygląda w nim jak gwiazda!

Magda Kanoniak Radzka w Worth It Studio.
Fot. Materiały prasowe

Materiał powstał we współpracy z marką L’Oréal Paris.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?