roxie-węgiel-i-maffashion
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Jak znaleźć wspólny język pomimo dzielących nas różnic? Z pomocą przychodzi moda

Czy istnieje bardziej uniwersalny sposób komunikacji?

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 25 kwietnia 2022 14:21
roxie-węgiel-i-maffashion
Fot. materiały prasowe

Z jednej strony, łączy ponad podziałami i ponad pokoleniami, a z drugiej – bardzo mocno i wyraźnie podkreśla naszą indywidualność i odmienność. Moda to zjawisko paradoksalne i skomplikowane, a jednak nic tak dobrze jak ona nie pokazuje światu, kim jesteśmy. I to bez użycia słów. Nie można więc nie zgodzić się z tymi słowami Miucci Prady: Człowiek za pomocą ubrania przedstawia się otaczającemu światu. Moda to uniwersalny język. Wtórował jej Jean Cocteau, francuski poeta, reżyser i malarz, który stwierdził kiedyś, że "styl to prosty język do wyrażania złożonych myśli". I rzeczywiście, czasami wystarczy jedno spojrzenie na człowieka, żeby wiedzieć, jaki ma temperament, poglądy czy zainteresowania. Zdarza się jednak, że moda, tak samo jak język, płata nam figle. Uważajmy więc, by nie "oceniać książki po okładce", bo może to prowadzić do mylnych wniosków.

roxie-węgiel-i-maffashion
Fot. materiały prasowe

W jaki sposób ubrania i akcesoria mogą łączyć pokolenia? Jak wiadomo, historia zatacza koło. To samo dzieje się z modą. Trendy sprzed lat wracają, często ze wzmożoną siłą. Chyba większość z nas "ma na sumieniu" przeszukiwanie szaf naszych mam i babć w poszukiwaniu skarbów, które właśnie znów stają się modne, chociaż jeszcze kilka lat temu wydawały nam się kompletnie passé. Takim łowom mogą towarzyszyć fascynujące i inspirujące opowieści z lat młodości naszych bliskich, które niekiedy pozwalają nam spojrzeć na nich w zupełnie inny sposób i lepiej ich zrozumieć. W takich sytuacjach naprawdę trudno nie docenić więziotwórczej roli mody.

Maffashion x TOUS

Z podobnego założenia wychodzi hiszpańska marka TOUS. Do udziału w swojej najnowszej kampanii zaprosiła reprezentantki różnych pokoleń, różnych profesji i różnych punktów widzenia. Julia Kuczyńska „Maffashion” jest prekursorką blogerek i influencerek w Polsce. Dzięki swojej przedsiębiorczości i konsekwencji w dążeniu do celu, stała się cenioną kreatorką trendów, businesswoman i inspiracją dla polskich millenialsów. Od niedawna "pracuje" na kolejny etat - została mamą. Z kolei Roxie Węgiel to obdarzona wspaniałym głosem 17-letnia piosenkarka i zwyciężczyni Eurowizji Junior. Jest ikoną Generacji Z, czyli osób urodzonych między 1995-2010 rokiem. Podobnie jak Maffashion, na swój sukces zapracowała bardzo ciężką pracą.

Roxie Węgiel x Tous
Fot. Materiały prasowe

Obie, na swoich własnych zasadach i w swoim własnym stylu, oddają ducha hiszpańskiej marki i bez słów wyrażają jej przesłanie: najbardziej wartościowe jest to, co nas od siebie różni! TOUS zachęca nas również do swobodnej i nieskrępowanej autoekspresji - bo każda kobieta jest najpiękniejsza wtedy, kiedy ma wolność w wyrażaniu siebie.

Biżuteria marki daje kobietom niezliczone możliwości skomponowania i spersonalizowania looku w taki sposób, żeby wyrazić swój własny, niepowtarzalny charakter. Bez względu czy jesteś poukładaną minimalistką, która biżuterią podkreśla elegancki charakter swoich stylizacji czy – na drugim biegunie – pełną nieposkromionej energii i kreatywności stylową ekstrawertyczką, biżuteria TOUS może zostać skomponowana w taki sposób, aby oddać charakter każdej dziewczyny.

Maffashion x TOUS
Fot. Materiały prasowe

Pełna szalonej kreatywności Roxie z oferty TOUS wybrała srebrne kolczyki, naszyjnik i bransoletkę z napisem Love z kolekcji TOUS Crossword oraz ikoniczną, chociaż bardzo dziewczęcą biżuterię z misiem TOUS. Wyprzedzająca trendy Maffashion skomponowała nietuzinkowe sety z perłowym chokerem czy maksymalistycznymi kolorowymi bransoletkami z kamieniami szlachetnymi z kolekcji Vibrant Colors.

Roxie Węgiel x Tous
Fot. Materiały prasowe

Wybór tych dwóch niepowtarzalnych kobiet wyraża synergię między dwoma pokoleniami, siłę siostrzeństwa i celebrację tego, co nas różni. Kampania TOUS z Maffashion i Roxie Węgiel podkreśla wartości płynące z dziewczyńskiej przyjaźni. Celebrowanie różnic między kobietami, znajdywanie w nich siły oraz moc siostrzeństwa to najważniejsze wartości, jakie przyświecają biżuterii TOUS.

Materiał powstał z udziałem marki TOUS

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.