Fot. Hubert Grygielewicz
VIVA! Tylko u nas

Gwiazdy Santander Letnie Brzmienia

Będzie też okazja by spotkać sanah!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 26 czerwca 2024 10:30
Fot. Hubert Grygielewicz

Od pierwszego weekendu lipca do końca sierpnia Santander Letnie Brzmienia zapraszają w podróż przez różne gatunki muzyczne – od popu i rocka, muzykę doskonale znaną z rozgłośni radiowych, po brzmienia bardziej alternatywne.

Wakacyjna trasa Santander Letnie Brzmienia to 12 dni z najlepszą polską muzyką, w 6 miastach. Na 3 scenach zagra ponad 70 zespołów, a na publiczność czeka 100 koncertów i ponad 100 godzin muzyki.

Santander Letnie Brzmienia to nie tylko festiwal muzyczny, to prawdziwa uczta dla zmysłów i pełnowymiarowe letnie doświadczenie. Co roku, pod gołym niebem, w sercu letnich wieczorów, miłośnicy muzyki z całej Polski spotykają się, by razem celebrować lato i beztroskę w otoczeniu zieleni parków, świateł scenicznych i tętniącego życiem miasta.  

Fot. Bartek Hałat

Na głównej scenie zagrają najpopularniejsi polscy artyści jak sanah, Mrozu, Daria Zawiałow czy Zalewski, na scenie NEXT FEST wystąpią debiutujące zespoły, a na trzeciej scenie odbędzie się impreza w bezprzewodowych słuchawkach Silent Disco! 

Festiwal zagości w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie, Łodzi i Poznaniu, a zagrają m.in. Mrozu, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Zalewski, Artur Rojek, Nosowska, Kacperczyk, Kaśka Sochacka, Sorry Boys, Poluzjanci, Natalia Przybysz, LemON, Mery Spolsky, Zalia, Rubens, Rosalie., Kortez, Bartek Królik, Lordofon, Natalia Kukulska, Dawid Tyszkowski, Daria ze Śląska, Margaret, IGO oraz BABIE LATO.  Dużo słońca i dużo dobrej muzyki popłynie również z warszawskiej sceny Santander Letnie Brzmienia. Najpopularniejsza polska artystka – sanah – zagra 9 sierpnia swoje największe hity oraz materiał z najnowszej płyty „Kaprysy”.

Fot. Bartek Hałat

Projekt BABIE LATO już po raz drugi

Uwodzicielski utwór o sile kobiecej energii, o letnim kuszeniu, czyli singiel „Błyszczę” i towarzyszący mu hipnotyzujący klip to przedsmak wrażeń, jakie czekają nas tego lata. Kawałek w wykonaniu Brodki, Margaret i Rosalie. muzycznie zapowiada BABIE LATO.

Projekt BABIE LATO powraca z nowymi artystkami, zadziornym stylem i zapierającą dech w piersiach energią. Liderką drugiej edycji BABIEGO LATA jest Brodka, która tworzy girlsband razem z Margaret i Rosalie. BABIE LATO to muzyczny projekt specjalny, który pokazuje, jak bardzo różnorodną energię mogą mieć kobiety. Tegoroczna edycja przenosi nas w świat młodości, łobuzerstwa i odważnych brzmień, a artystki reprezentują szeroki wachlarz gatunków od popu przez rap po muzykę housową i new disco z sentymentalnymi odniesieniami do ikonicznych brzmień końcówki lat 90. i 2000.

Muzyczną zapowiedzią tegorocznej odsłony projektu jest singiel „Błyszczę” o kuszeniu, uwodzeniu i sile kobiecej energii. Przekaz dopełnia równie hipnotyzujący klip w reżyserii Brodki. Do głównego składu dziewczyńskiego BABIEGO LATA dołączają inspirujące kobiety, koleżanki i ikony, gościnie specjalne – festiwalowe Damy – Beata Kozidrak, Paulina Przybysz, Kacha, Dziarma, Natalia Szroeder i Grażyna Łobaszewska. Zaśpiewają utwory, które zabiorą nas w sentymentalną podróż do nastoletnich lat. Podczas koncertów usłyszymy takie hity jak „Jezioro szczęścia”, „Genie In a Bottle”, „Orła cień” czy „Milkshake”.

Fot. Dominika Scheibinger

„BABIE LATO jest dla nas okazją do podróży sentymentalnej, powrotu do kawałków z naszych nastoletnich lat” – mówi Brodka. 

Taneczne lato z Next Fest Stage i Silent Disco

Santander Letnie Brzmienia to kwintesencja lata – gorące dni, ciepłe noce, a w tle muzyka, która wypełnia przestrzeń pozytywną energią. Jeszcze więcej muzyki!  

W tym roku nowością są dwie kolejne sceny, czyli NEXT FEST Stage, na której wystąpią artyści, którzy szturmem wkraczają na rynek muzyczny. Do line-upu Santander Letnie Brzmienia dołączyło, aż 36 artystów i artystek, którzy zagrali na NEXT FEST Music Showcase & Conference w 2023 i 2024 roku – są to m.in. Joulie Fox, Nago, VHS, Wolska, Sara Kordowska, Ala Zastary, Jacko Brango, Kathia, Niemoc RMX, Iwona Skv.  Trzecią sceną jest dedykowana strefa Silent Disco z setami didżejskimi, na której przez cały festiwal będą grać m.in. Tomasz Makowiecki, Błażej Król, Tycjana czy The Very Polish Cut Outs. Udział w Silent Disco jest bezpłatny, impreza przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Fot. Materiały prasowe

Bo jak nie muzyka, to co?

Santander Letnie Brzmienia to nie tylko muzyka, choć ona jest najważniejsza królową. To także wyjątkowa okazja do spotkań z przyjaciółmi, poznawania nowych ludzi i odkrywania uroków polskich miast, w których odbywają się koncerty. Każdy festiwalowy dzień przynosi nowe emocje, a wieczory pod rozgwieżdżonym niebem stają się niezapomnianym przeżyciem.

W przerwach między koncertami będzie można pobawić się kreatywnie w wielkoformatowe gry, upleść wianki z kwiatów, skorzystać z sitodruku, odwiedzić strefę rekreacji, wygrać gadżety festiwalowe w strefie radia RMF FM, spróbować foodtruckowych dań oraz zdobyć limitowane gadżety BABIEGO LATA. 

Harmonogram trasy koncertowej

KRAKÓW / 5-6.07 / Lotnisko Rakowice Czyżyny   
BABIE LATO, Mrozu, Vito Bambino, Zalewski, Kacperczyk, Łąki Łan, Poluzjanci, Sorry Boys, Margaret, Daria ze Śląska  

WROCŁAW / 12-13.07 / Pola Marsowe    
BABIE LATO, Vito Bambino, Nosowska, Kaśka Sochacka, Artur Rojek, Łąki Łan, Poluzjanci, IGO, Natalia Kukulska, Margaret, Rosalie.  

KATOWICE / 26-27.07 / Strefa Kultury    
BABIE LATO, Kortez, Zalewski, Artur Rojek, Kacperczyk, Łąki Łan, Poluzjanci, Natalia Przybysz, Margaret, Lordofon  

WARSZAWA / 9-10.08 / Tor Służewiec  
sanah, BABIE LATO, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Nosowska, Artur Rojek, Łąki Łan, IGO, LemON, Mery Spolsky, Sorry Boys  
 
ŁÓDŹ / 16-17.08 / Miejski Skwer na Lutomierskiej   
BABIE LATO, Mrozu, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Kaśka Sochacka, Łąki Łan, LemON, Sorry Boys, Bartek Królik, Rubens  

POZNAŃ / 30-31.08 / Park Cytadela    
BABIE LATO, Mrozu, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Nosowska, Kaśka Sochacka, Łąki Łan, Natalia Przybysz, Mery Spolsky, Zalia, Dawid Tyszkowski  
   
Więcej informacji na stronie www.santanderletniebrzmienia.pl.   

Materiał promocyjny Santander Bank Polska

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.