Tom Ford sprzedaje własną markę
Fot. IMAX TREE/FREE
moda

Tom Ford sprzedaje własną markę!

Kto będzie kontynuował dzieło amerykańskiego projektanta?

Redakcja VIVA! 4 maja 2023 15:30
Tom Ford sprzedaje własną markę
Fot. IMAX TREE/FREE

Gwiazda światowej mody, Tom Ford, po 17 latach odchodzi ze swojego imperium. Nie oddaje go jednak za bezcen, bo nabywca, koncern Estée Lauder, kupił od niego luksusową markę za kwotę 2,8 mld dolarów! Firma przez lata odniosła duży sukces zarówno w branży modowej, jak i kosmetycznej. Jaki będzie kolejny krok projektanta? 

ZOBACZ TAKŻE: MET Gala 2023. Najpiękniejsze kreacje gwiazd z czerwonego dywanu!

Tom Ford sprzedaje własną markę

61-letni projektant ma teraz pozycję i ogromny majątek, co daje mu niemal nieograniczone możliwości. Czy pozbycie się tak dobrze prosperującej firmy nie jest jednak zapowiedzią jego powrotu do branży filmowej, w której ma już pewne doświadczenie?

Tom Ford przez lata udowadniał, że nie boi się ryzyka i pokazał, że takie działanie się opłaca. Miał dobrą intuicję, co szybko przyniosło mu światowy rozgłos, kiedy zaczął pracę dla domu mody Gucci. Następnie, gdy został jego dyrektorem kreatywnym w 1994 roku, nie bał się wprowadzać prowokacyjnych pomysłów, które czasem wzbudzały kontrowersje (jak np. kampania reklamowa modelki z ogolonymi włosami łonowymi w kształcie logo Gucci). Po tym jak ożywił markę swoimi przebojowymi projektami, przypisuje mu się ocalenie domu mody od bankructwa.

Gdy zaczął pracę pod własnym szyldem, realizował jednocześnie swoją drugą pasję - produkcję filmową. W 2009 roku zadebiutował filmem "Samotny mężczyzna", do którego sam stworzył scenariusz, i który sam wyreżyserował, zaś w 2016 roku wyprodukował film "Zwierzęta nocy", który przyniósł mu nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji. 

Celebracja twórczości Toma Forda

Tom Ford swoją karierę w autorskiej firmie przypieczętował ostatnią, zaskakującą prezentacją kolekcji jesienno-zimowej, która częściowo była retrospekcją jego najważniejszych projektów z ostatnich 13 lat. Zaproszone do niej zostały także supermodelki z lat 90. Ten projekt to kwintesencja krzykliwego stylu glamour, która była fascynacją Toma Forda podczas całej jego działaności.

Marka Tom Ford w nowych rękach

Tom Ford przekazuje markę w dobre ręce. Słynnego kreatora mody na stanowisku dyrektora kreatywnego ma zastąpić jego wieloletni i zaufany współpracownik, Peter Hawkings. Tom Ford przekazał swoją aprobatę, co do przejęcia stanowiska przez Hawkingsa w swoim oświadczeniu: "Jest niezwykle utalentowanym liderem z ogromnym doświadczeniem w branży, a jego nominacja daje mi pewność, że moje zaangażowanie w tworzenie produktów modowych o najwyższym poziomie i jakości będzie kontynuowane".  

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.