Jak powinny się ubierać osoby plus size?

Sabina Zięba 27 września 2018 13:01

Na wybiegach znanych projektantów zawsze widzimy szczupłe modelki nie bez powodu. Są w stanie obronić każdą stylizację, bo wszystko wygląda na nich dobrze. Inaczej niestety jest z osobami plus size, które uważnie muszą kompletować poszczególne elementy garderoby, by dodatkowo się nie pogrubić. Dominika Gwit niekiedy potrafi wyglądać stylowo, ale równie często popełnia modowe grzechy... Jak powinny ubierać się osoby noszące większe rozmiary?

Przede wszystkim kobiety postury Gwit powinny jej tropem nie odsłaniać swoich ramion. Tłuszczyk zbierający się w tych okolicach lepiej zasłonić dłuższym rękawkiem. Warto również decydować się na elementy stylizacji w mocnych kolorach, które odwrócą uwagę od mankamentów sylwetki. Dobrym wyborem są też sukienki o długości tuż za kolana, która optycznie wysmuklą nogi.

Wadą jest natomiast noszenie zbyt luźnych ubrań. Wcale nie przykryją one fałdek, a dodatkowo bardzo mocno pogrubią. Ten błąd aktorka popełniła w środowy wieczór 26 września, kiedy to w żółtej kreacji Mario Menezi pojawiła się na pokazie Marty Banaszek. Niestety nie wyglądała w niej ani szczupło ani zgrabnie, choć osobiście uważa, że wypadła oszałamiająco! Większość internautów usiłowała ją jednak wyprowadzić z błędu, porównując w komentarzach na Instagramie do Ptaka z „Ulicy Sezamkowej”, bezy oraz Buki z „Muminków”...

Zobaczcie ostatnie stylizacje Dominiki w naszej galerii! Co myślicie o jej stylu?  

1/6
Copyright @East News
1/6

Najnowsza stylizacja Gwit była fatalnym wyborem. Optycznie ją pogrubiła i zaburzyła proporcje sylwetki.

2/6
Copyright @East News
2/6

Otyłe osoby mogą pozwolić sobie na jaskrawe, przyciągające wzrok kolory. Sprawią one, że będą wyglądały wesoło i ciekawie oraz dodadzą pewności siebie.

3/6
Copyright @East News
3/6

Należy pamiętać, że draperie i falbany tylko optycznie dodają objętości.

4/6
Copyright @East News
4/6

Lekko sztywne, trzymające formę materiały, pomagają niekiedy zamaskować wady sylwetki.

5/6
Copyright @East News
5/6

Osoby plus size powinny unikać satyny i połyskujących tkanin.

6/6
Copyright @ONS
6/6

Kobiety noszące większe rozmiary powinny zakładać buty na wysokim obcasie, które optycznie wydłużą i wysmuklą sylwetkę.

Wideo

Ten kosmetyk zmniejszy widoczność zmarszczek w ciągu jednej nocy!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Niezwykła rozmowa z Grażyną Torbicką o jej wszystkich miłościach. A Remigiusz Mróz zdradza nam tajemnice swojego sukcesu!