Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Fot. East News, Instagram
ZE ŚWIATA MODY

Najgłośniejsze skandale i wpadki w świecie mody w 2018 roku!

Plagiaty, oskarżenia, a nawet… poród na pokazie!

Marcin Brzeziński 20 grudnia 2018 20:33
Fot. East News, Instagram

W roku 2018 oglądaliśmy wspaniałe kolekcje i spektakularne pokazy. Ale byliśmy też świadkami zdarzeń mniej wspaniałych, choć często spektakularnych. Mijający rok zapisze się na przykład upadkiem dwóch wielkich bogów modowej fotografii czyli Mario Testino i Bruce’a Webera, którzy zostali oskarżeni o trwające latami molestowanie seksualne oraz bolesnym w skutkach bojkotem produktów domu mody Dolce & Gabbana w Chinach wywołanym przez niemądry filmik na Instagramie. A zatem przypomnijmy sobie największe skandale i wpadki w świecie mody w roku 2018. A na dokładkę - jeden skandal z życia sztuki współczesnej. Ale za to jaki!

Bojkot Dolce & Gabbana w Chinach

Ubrania i dodatki z metką Dolce & Gabbana są bojkotowane w Chinach. Butiki w Pekinie czy Kantonie świecą pustkami (nie licząc pilnujących ich licznych ochroniarzy), a chińskie sklepy internetowe wycofują towary z logo D&G z oferty. Chińskie magazyny o modzie nie dość, że przestały pokazywać kolekcje marki, to nie chcą nawet publikować reklam brandu. Włoski dom mody musiał też odwołać swój pokaz w Szanghaju. Tak ostrą reakcję wywołał filmik na Instagramie, który zamieścił Stefano Gabbana. Pokazywał on, jak chińska modelka usiłuje jeść spaghetti… pałeczkami.

Dom mody Dolce&Gabbana jest bojkotowany w Chinach
Fot. Getty Images

Jeremy Scott z Moschino plagiatorem?

Nikt nie spodziewał się, że najnowsza kolekcja stworzona przez Jeremy'ego Scotta dla Moschino stanie się kolejnym przykładem... plagiatu w świecie mody! A takie podejrzenie padło na pochodzące z jego kolekcji Unfinished Business sukienki, garnitury i kapelusze, które wyglądają jakby pomazano je grubym markerem. Okazało się, że młoda norweska designerka Edda Sofie Gimnes wpadła na pomysł z markerem już dwa lata temu!

Fot. East News, Instagram

Melania Trump w kurtce ze skandalicznym napisem

Melania Trump odwiedziła ośrodek na granicy Texasu, w którym przetrzymywane są oddzielone od swoich rodziców dzieci imigrantów. Pierwsza Dama deklarowała podczas spotkania: „Jak mogę pomóc, by te dzieci połączyły się ze swoimi rodzicami tak szybko, jak to możliwe?”. Niestety coś psuje ten piękny obrazek. Wsiadając na pokład samolotu lecącego do Texasu Melania Trump miała na sobie kurtkę Zary z napisem „I really don’t care. Do u?” czyli „Naprawdę nie dbam o to. A wy?”.

Melania Trump w kurtce z szokującym napisem odwiedziła ośrodek dla dzieci imigrantów
Fot. East News

Bogowie fotografii oskarżeni!

Fotografowie Mario Testino i Bruce Weber zostali oskarżeni o molestowanie seksualne! Zeznania obciążające dwie sławy fotografii opublikował w gigantycznym tekście New York Times. Materiał jest tak obszerny, bo o swoich doświadczeniach opowiada w nim aż… 28 modeli i byłych asystentów obu fotografów. Wszyscy mówią o tym samym. Powtarzających się latami zachowaniach, na których jednym biegunie są obsceniczne żarty, a na drugim… wkładanie rąk w spodnie i próby nakłonienia do współżycia seksualnego.

Mario Testino i Bruce Weber oskarżeni o molestowanie seksualne
Fot. East News, Getty Images

Szal Fendi przypomina… waginę!

Zdaniem internatów nowy, ozdobiony futrem szal luksusowego włoskiego domu Fendi przypomina… kobiecą waginę. A zwłaszcza gdy przewróci się go do góry nogami. „Czy tylko ja mam podobne skojarzenia?”, pyta jedna z internautek. A inna zapewnia: „Człowiek wygląda w nim tak, jakby właśnie przychodził na świat”. A my musimy przyznać, że rzeczywiście te anatomiczne asocjacje są w pełni uprawnione. Trochę to dziwne, bo dom mody Fendi, którego dyrektorem kreatywnym jest Karl Lagerfeld unikał do tej pory jakichkolwiek obyczajowych kontrowersji.

Szal Fendi przypomina kobiecą waginę 	Szal Fendi przypomina kobiecą waginę
Fot. Materiały prasowe/Fendi

Poród na pokazie w Nowym Jorku

22-letnia modelka Slick Woods pojawiła się na Nowojorskim Tygodniu Mody w zaawansowanej ciąży. Wystąpiła prawie nago na pokazie bielizny Savage X Fenty, kolekcji sygnowanej przez Rihannę. Pozując przed fotoreporterami poczuła silne skurcze. W ostatnim momencie została przetransportowana do szpitala, gdzie na świat przyszedł chłopiec, Saphir. Podobno maluszek i mama czują się znakomicie!

SLICK WOODS
Fot. JP Yim/Getty AFP/East News

Obraz Banksy’ego, sprzedany za milion funtów, uległ… samozniszczeniu!

Niedawną aukcję w londyńskim oddziale prestiżowego domu aukcyjnego Sotheby’s kończyła licytacja pracy najsłynniejszego chyba artysty tak zwanej sztuki ulicznej czyli Banksy’ego zatytułowanej Dziewczynka z balonikiem. Obraz wylicytował nieznany nabywca za 1,04 miliona funtów (ponad 5 mln złotych). Jednak ku zdumieniu obecnych na sali, gdy tylko prowadzący zakończył aukcję obraz… zaczął przesuwać się w dół i wychodzić dołem ramy w formie wąskich pasków. Teraz już wiemy, że za samozniszczenie obrazu odpowiada sam Banksy, który zamontował w ramie dzieła niszczarkę...

przedana za milion funtów praca Banksy’ego uległa samozniszczeniu tuż po licytacji!
Fot. Sotheby's / BEEM/Beem/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.