zwiewne-pastelowe-spodnice-modne-modele-z-sieciowek-zara-mango-hm
Fot. Getty Images
TRENDY LATO 2020

Trendy na lato 2020: pastelowe rozkloszowane spódnice. Oto nasz przegląd z ZARA, H&M, MANGO od 59,90 zł

Jakie modele są modne w tym sezonie?

Marcin Brzeziński 22 czerwca 2020 17:29
zwiewne-pastelowe-spodnice-modne-modele-z-sieciowek-zara-mango-hm
Fot. Getty Images

Trendy na lato 2020! Wybieramy pastelowe, rozkloszowane spódnice! Letnia moda ma trzy niekwestionowane gwiazdy. Są nimi bez wątpienia kwietne wzory, biel i… pastele. Szczególnie zaś zwiewne, rozkloszowane spódnice. Na początek zajmijmy się pastelowymi kolorami. Skąd wzięła się nazwa tych rozbielonych, letnich barw? Otóż wzięła się od techniki malarskiej. Jak czytamy, pastel to technika malarska i rysunkowa oraz środek rysunkowy i malarski w formie kolorowego sztyftu, służący do nanoszenia kolorowych pigmentów na podłoże. Sama nazwa pastel pochodzi z języka włoskiego (od pasta – ciasto). Uzyskane tą techniką kolory są świetliste, miękkie i łagodne - stąd określenie „barwy pastelowe”. I właśnie te barwy są niekwestionowanymi przebojami letniej i wakacyjnej mody.
Ale wracajmy do naszych pastelowych spódnic. Jakie modele są modne tego lata? Przede wszystkim zwiewne, rozkloszowane, bardzo często plisowane, najczęściej o długości do połowy łydki. Fashionistki z całego świata najczęściej wybierają dwie metody stylizacji takich spódnic. Pierwsza z nich polega na łączeniu pastelowej spódnicy z innymi pastelami. Trudno to popełnić błąd, bo większość pastelowych kolorów świetnie ze sobą współgra. Tak więc jeśli zestawisz fiołkową spódnicę z kremową marynarką, sukces masz zapewniony. Druga sprawdzona strategia polega na zestawianiu pasteli z czernią, bielą, brązem lub szarością. W ten sposób uzyskujemy efekt elegancki bardzo wyrazisty. To jeśli chodzi o kolorystyczne zestawienia najważniejsze możliwości. A z jakim krojem góry najlepiej łączyć pastelowe spódnice? Zdjęcia mody ulicznej pokazują, że ulubionym zestawieniem stylowych kobiet z całego świat jest letnia pastelowa spódnica i marynarka lub żakiet. Również w kwestii doboru butów fashionistki wydają się zgodne. Najlepszym uzupełnieniem pastelowej spódnicy są dla nich sandałki na wysokim obcasie, albo koturnie (zobaczcie propozycje ze znanych sieciówek). Choć oczywiście osoby bardziej ekstrawaganckie mogą spróbować połączyć pastelową spódnice z butami sportowymi. A teraz zobaczcie, jakie pastelowe spódnice wybraliśmy dla was z oferty znanych sieciówek Zara, Reserved, Mohito, Bershka, Massimo Dutti, H&M, Mango. Ceny zaczynają się od 59,90 złotych!

Pastelowa rozkloszowana spódnica Mohito, cena 159,99 zł

plisowana-spodica-na-co-dzien-kolor-pudrowy-roz-lato-2020
Fot. Materiały prasowe

Pastelowa rozkloszowana spódnica Reserved, cena 79,99 zł

rozkloszowana-spodnica-za-kolan-miejska-na-lato-2020
Fot. Materiały prasowe

Pastelowa rozkloszowana spódnica H&M, cena 149,99 zł

pastelowa-plisowana-spodnica-marszczona-w-talii-trendy-2020
Fot. Materiały prasowe

Pastelowa rozkloszowana spódnica Zara, cena 139 zł

plisowana-spodnica-zara-sciagacz-w-talii-lato-2020
Fot. Materiały prasowe

Pastelowa rozkloszowana spódnica Bershka, cena 69,99 zł

plisowana-spodnica-do-pracy-na-lato-2020
Fot. Materiały prasowe

Pastelowa rozkloszowana spódnica Massimo Dutti, cena 279 zł

elegancka-blyszczaca-spodnica-na-lato-lejacy-material-trendy-2020
Fot. Materiały prasowe

Pastelowa rozkloszowana spódnica Mango, cena 199,90 zł

elegancka-pastelowa-spodnica-na-co-dzien-mango-2020
Fot. Materiały prasowe

Pastelowa rozkloszowana spódnica Stradivarius, cena 59,99 zł

pastelowa-rozkloszowana-spodnica-elegancka-na-wesele-2020
Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.