second-hand-w-luksusowym-wydaniu-gucci-i-levi39s-otwieraja-wlasne-lumpeksy-co-w-nich-znajdziemy
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Second hand w luksusowym wydaniu. Gucci i Levi's otwierają własne lumpeksy. Co w nich znajdziemy?

To ważny ruch w stronę ochrony środowiska!

Paulina Filipowicz 13 października 2020 15:29
second-hand-w-luksusowym-wydaniu-gucci-i-levi39s-otwieraja-wlasne-lumpeksy-co-w-nich-znajdziemy
Fot. Getty Images

Moda na odzież z drugiej ręki trwa w najlepsze. Ten fakt raduje nie tylko kolekcjonerów i fanów vintage, ale również ekologów. Sektor modowy odpowiada w końcu za około 10% światowej emisji dwutlenku węgla, zanieczyszczenie wody barwnikami tkanin, a także chromem używanym do garbowania skóry oraz pestycydami z uprawy bawełny. Jaki z tego wniosek? Trzeba postawić na vintage! Wiedzą o tym doskonale nawet modowi giganci, jak Gucci i Levi's, dlatego marki wchodzą właśnie na rynek odzieży używanej.

Second hand w luksusowym wydaniu. Gucci i Levi's otwierają własne lumpeksy. Co w nich znajdziemy?

Dom mody Gucci podejmuje kolejne kroki w walce o zwiększenie świadomości na temat negatywnego wpływu mody na środowisko. Najpierw dyrektor kreatywny włoskiej marki, Alessandro Michele, ogłosił iż rezygnują z sezonowych kolekcji kilka razy w roku, następnie zaprojektował ekologiczną linię stworzoną z recyklingu.

Teraz włoski dom mody Gucci podejmuje współpracę z platformą The RealReal, zajmującą się sprzedażą  ubrań z drugiego obiegu. Klienci korzystający z zakupów na platformie mają szansę zarówno kupić używane projekty od Gucci, jak i sprzedać te, którym chcą nadać drugie życie. Dochód ze sprzedaży używanych ubrań włoskiej marki zostanie przekazany na cele charytatywne - za każde ubranie sprzedane na platformie, zostanie zasadzone jedno drzewo.

Gucci to nie jedyna marka, która powiększa rynek odzieży używanej. Również Levi's zdecydował się na stworzenie możliwości nadawania drugiego życia ubraniom. Marka zachęca do tego, aby oddać swoje zużyte jeansy do jednego ze sklepów brandu. W zamian klient otrzyma bony podarunkowe na zakupy w sklepach Levi’s. Natomiast stare ubrania zostaną odświeżone i przygotowane do dalszego użytkowania lub recyklingu. Spodnie i kurtki jeansowe zostaną umieszczone na stronie SecondHand.levi.com, gdzie będzie można zakupić je w okazyjnych cenach. 

Na razie oferta Levi's second hand dostępna jest w jedynie w USA, jednak już statystyki pokazują zbawienne efekty projektu. Marka podkreśla, że kupowanie ubrań z drugiego obiegu pozwala na zmniejszenie swojego śladu węglowego o około 80 procent! Kibicujemy takim ekologicznym akcjom i trzymamy kciuki za dalsze dobre działania dla środowiska!   

TAGI #Gucci #Levis

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.