książka z nieznanymi zdjęciami Audrey Hepburn
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Powstaje niezwykły film dokumentalny o Audrey Hepburn. Premiera już w tym roku!

Takiej produkcji jeszcze nie było!

Paulina Filipowicz 27 października 2020 16:29
książka z nieznanymi zdjęciami Audrey Hepburn
Fot. Getty Images

Audrey Hepburn, jedna z najpopularniejszych aktorek wszech czasów urodziła się 4 maja 1929 w belgijskim Ixelles. Minęło ponad 20 lat od jej śmieci, ale Hepburn wciąż pozostaje obiektem nieustającej fascynacji. Ciekawi wszystko: jej biografia, jej styl, a nawet to, co gotowała. Wydawać by się mogło, że wiemy na jej temat już wszystko. Ale wciąż jesteśmy zaskakiwani. W tym roku ukaże się niezwykłą produkcja „Audrey: More Than An Icon” (reż. Helena Coan), która ma ukazać Audrey, której jeszcze nie znamy!

Powstaje niezwykły film dokumentalny o Audrey Hepburn. Premiera już w tym roku!

Branża filmowa okrzyknęła ją jedną z najbardziej czarujących aktorek, choć ona sama uważała się za brzydulę. Długo skrywała kompleksy, jednak jej wygląd wyznaczył na lata nowy kanon urody. Dwa Oscary - za Rzymskie wakacje, gdzie zagrała księżniczkę u boku Gregory’ego Pecka, i za Śniadanie u Tiffany’ego, gdzie wcieliła się w dziewczynę do towarzystwa, uczyniły z niej gwiazdę.

Audrey Hepburn,
Fot. East News

Mimo upływu lat, styl Audrey Hepburn z lat 50. i 60. nadal robi wrażenie i stanowi inspirację dla kobiet na całym świecie. Aktorka zawsze wybierała kobiece i subtelne projekty. Nie przepadała za wysokimi obcasami oraz kreacjami z dekoltami. Stawiała przede wszystkim na wygodę i nie chciała, aby strój krępował jej ruchy. To ona jako pierwsza postanowiła przenieść baletki na ulice. Bo Audrey kochała balet. Dlatego też twórcy najnowszego filmu dokumentalnego o legendarnej aktorce głównym motywem scenariusza uczynili właśnie taniec. Trzy uznane w środowisku baletnice odegrają poszczególne etapy życia Audrey Hepburn.

Czy jeszcze zaskoczy nowy film „Audrey: More Than An Icon”? Produkcja ma zawierać niepublikowane wcześniej intymne wywiady, m.in. rozmowy z synem gwiazdy, Seanem Hepburn Ferrerem, byłą dyrektorką artystyczną Givenchy Clare Waight Keller i emerytowanym dyrektorem projektowym Tiffany & Co. Johnem Loringiem. Ponadto, produkcja swoją premierę ma mieć już 30 listopada bieżącego roku! Film dostępny będzie na DVD oraz w wersji VOD.

Czy Wy też nie możecie się już doczekać?  

ikony stylu, o których będziemy pamiętać, Audrey Hepburn, 1961
Fot. Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.