O tym się mówi!

Oscary 2022: najlepsze momenty w historii gali

Zapamiętamy je na długo!

Aleksandra Frankowska 18 marca 2022 18:27

Nieprzewidywalne i zaskakujące momenty mają miejsce każdego dnia, również podczas gali Oscarów. Na kartach historii zapisało się ich wiele, a my w naszym podsumowaniu postanowiliśmy przypomnieć te najbardziej spektakularne, które stały się już legendami. Jesteśmy ciekawi, czy znacie je wszystkie?

ZOBACZ TEŻ: Oscary 2022: najlepsze męskie stylizacje na gali Oscarów

Najważniejsze momenty w historii Oscarów

Do historii przeszedł rok 1976, kiedy to Louise Fletcher za swoją rolę w filmie Lot nad kukułczym gniazdem odebrała nagrodę i zaskoczyła wszystkich niesamowitym przemówieniem. Aktorka w pewnym momencie zaczęła posługiwać się językiem migowym, chcąc podziękować swoim głuchoniemym rodzicom. Była to niezwykle wzruszająca chwila. 

Do tej pory wiele osób wspomina zaskakujące przemówienie Joe Pesci z 1991 roku. Odbierając Oscara, gwiazdor wziął mikrofon do którego powiedział: To dla mnie zaszczyt! Dziękuję. Po czym zszedł ze sceny, jakby nigdy nic. Była to z pewnością najkrótsza w historii oscarowa przemowa.

Oscary: Pasja i namiętność

W roku 1999 włoski reżyser Roberto Benini słysząc swoje imię w słynnej frazie And the Oscar goes to był tak szczęśliwy z nominacji, że idąc po statuetkę skakał po siedzeniach! Tego widoku nie da się odzobaczyć!

Oscary
Fot. Getty Images

Adrien Brody w 2003 roku korzystając z okazji, że nagrodę w kategorii najlepszego aktora wręczała mu Halle Berry, zrealizował swoje największe marzenie i złożył na jej ustach namiętny i spontaniczny pocałunek. Sama aktorka wydawała się niezwykle zaskoczona sytuacją, ale - co widzimy na filmie - odwzajemniła pocałunek.

Oscary
Fot. Forum

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Oscary 2022: Polacy z szansą na statuetkę! Oto lista nominowanych

Oscary: wspomnienie legendy

Rok 2009 wszyscy zapamiętają na zawsze. Zaledwie miesiąc przed ceremonią zmarł wspaniały aktor, Heath Ledger. Za jego rolę Jokera w Mrocznym Rycerzu, Oscara odebrała rodzina, wygłaszając wzruszającą przemowę. Cała sala wstrzymała oddech.

Oscary
Fot. Getty Images

Oscary: śmiech przez łzy

Nie zabrakło również zabawnych momentów, jak chociażby ten w 2010 roku, kiedy to na scenie pojawił się Ben Stiller. Aktor nie zawiódł fanów swojej komediowej duszy i wybrał charakteryzację, która bardzo długo krążyła po sieci.

Uwagę wszystkich przyciągnęła również Jennifer Lawrence, która w 2014 roku w drodze po upragnioną statuetkę, potknęła się o zjawiskową suknię, na samych schodach prowadzących na scenę. Szybko jednak podniosła się, uśmiechnęła, a całą sytuację podczas przemowy obróciła w żart. To się nazywa dystans!

Oscary
Fot. Getty Images

Aż w końcu nastał rok 2017, kiedy to hitem sieci i genialną reklamą telefonu Samsung okazało się selfie wykonane przez Ellen DeGeneres, na którym znaleźli się między innymi Jennifer Lawrence, Bradd Pitt, Angelina Jolie i Jared Leto. Takiego zdjęcia jeszcze nie było!

Znaliście wszystkie te momenty, o których wspominamy? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.