Cher
Fot. Matt Winkelmeyer/WireImage
O tym się mówi!

Od ikony stylu do eksperymentów z wyglądem. Jak zmieniała się Cher?

Jedną z jej największych fanek jest sama Kim Kardashian

Aleksandra Frankowska 17 czerwca 2022 16:26
Cher
Fot. Matt Winkelmeyer/WireImage

Diwa. To określenie, które absolutnie do niej pasuje. Od kilkudziesięciu lat Cher jest niekwestionowaną ikoną muzyki, filmu i mody. Na swoim koncie ma ponad 100 milionów sprzedanych płyt i mimo swojego wieku, wciąż jest aktywna muzycznie. Nie planuje robić sobie przerwy, bo wciąż czuje się i wygląda doskonale. Jak zmieniała się przez lata i co sprawia, że w wieku 76 lat wygląda tak dobrze?

ZOBACZ TEŻ: Fani martwią się o Cher. Artystka na długo zniknęła z sieci. Potem zamieściła tajemniczy wpis 

Medytacja i zbawienna moc wody

Cher od lat każdy poranek zaczyna od szklanki wody i medytacji. W przemianie duchowej pomogła jej podróż do Nepalu, gdzie praktykowała jogę i mantry. Odnalazła swoją życiową drogę i jak sama przyznaje, co jakiś czas sięga jeszcze po sznur modlitewny z tego okresu.

Cher
Fot. Harry Langdon/Getty Images

Inspiracja dla innych

Od lat Cher jest inspiracją dla kobiet z całego świata, ale nie tylko tych mało znanych. Za swoją idolkę uważa ją sama Kim Kardashian, która w swojej szafie ma kurtkę niemal identyczną, co Cher. Gdy gwiazda po raz pierwszy zobaczyła celebrytkę, była właśnie w nią ubrana. Cher rzuciła wówczas żartem, że potrzebny jej numer telefonu do stylisty Kim, bo chce tę kurtkę z powrotem.

Cher
Fot. Darlene Hammond/Getty Images

Bob Mack: odpowiedź na styl Cher

Jeśli ktoś chciałby wiedzieć, kto stoi za genialnymi stylizacjami Cher, odpowiedź jest tylko jedna. Bob Mack, jej wieloletni przyjaciel i stylista, który dba o wizerunek gwiazdy od lat.

„Kiedy niedługo później ja i Sonny dostaliśmy własny program telewizyjny, Bob został moim projektantem. Jest nim do dziś. To on odpowiada za moją garderobę podczas występów. Szył wszystko, z wyjątkiem jednej kreacji. Ta zresztą okazała się koszmarem na jawie. Jednym słowem – jest niepowtarzalny. Widzę, że wschodzący projektanci próbują go naśladować. Kto by pomyślał, że na początku ludzie kpili z jego prac. Kiedy grałam w Las Vegas, co chwilę słyszałam: «Po co jej te wszystkie głupie kostiumy, rekwizyty i zastępy tancerzy?». Zawsze odpowiadam na to: «Ok, a teraz walcie się»”.

Zamiłowanie do medycyny estetycznej

I chociaż Cher wciąż jest na językach milionów, to nie zawsze są to pozytywne wypowiedzi. Wpłynęła na to jej miłość do medyny estetycznej. Bo chociaż czas dla jej gładkiego czoła się zatrzymał, ona sama zaczęła wyglądać bardzo nienaturalnie. Artystka broni jednak swoich eksperymentów urodowych.

CZYTAJ TEŻ: Korekta płci syna Cher wywołała ogromne kontrowersje. Co dziś robi Chaz Bono?

Cher
Fot. Mike Marsland/Mike Marsland/WireImage

„Życie to ciągłe podejmowanie ryzyka. Nie chodzi o szalone wybory, ale takie, które sprawiają, że rozwijasz się jako osoba. Makijaż jest formą sztuki i tak jak w sztuce nie powinno być w nim żadnych ograniczeń. Czasami musisz zaryzykować, licząc się z niezrozumieniem. Ale w końcu w sztuce nie chodzi o zrozumienie. Chodzi o indywidualność, wizję. Kiedy byłam młoda, wyśmiewano mnie za to, za co dziś jestem uwielbiana”. – mówiła w wywiadzie dla Vogue.

Z czym kojarzy się Cher?

Przez lata gwiazda wyprasowała sobie tytuł ikony stylu. Wszystko przez doskonale dopasowane stylizacje do jej figury, lśniące, długie czarne włosy niczym u Pocahontas oraz odwagę. Cher nigdy nie stroniła od kontrowersyjnych strojów. Wiedziała, że dzięki nim będzie się o niej mówić. Tak się właśnie stało. Lubowała się więc w siateczkach, piórach, frędzlach i wszystkim tym, co na scenie tańczyło razem z nią. Mimo wysokiego wzrostu chętnie nosiła i nosi szpilki, które dodają jej kobiecości. Gwiazda mimo upływu lat wciąż wygląda doskonale, a tytuł ikony stylu wciąż należy jej się bezapelacyjnie. 

Cher
Fot. Silver Screen Collection/Getty Images

Cher
Fot. GAB Archive/Redferns

TAGI #Cher

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.