Kurtka z Levis’a z technologią Google o nazwie Jacquard
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Nowa kurtka Levi'sa i Google... wysyła SMS-y!

Co jeszcze potrafi?

Marcin Brzeziński 21 października 2019 17:14
Kurtka z Levis’a z technologią Google o nazwie Jacquard
Fot. Materiały prasowe

Dwa lata temu Levi's i Google stworzyli kurtkę, która uwolniła nas od konieczności wyciągania telefonu z kieszeni czy torebki. Jak to możliwe? Model Levi's Commuter Trucker łączył się z komórką za pomocą Bluetootha. A kiedy był połączony można było dotykając rękawa kurki uruchamiać różne funkcje smartfona: przyjmować i odrzucać połączenia, zmieniać utwór odtwarzany w słuchawkach, czy włączać nawigację. Za pomocą specjalnej aplikacji na telefon sami decydowaliśmy, co powodował dany gest np. czy gdy dwa razy poklepiemy się po rękawie zmieni się piosenka czy przerwiemy połączenie. W teorii brzmiało to świetnie, ale kurtka miała pewne wady. Po pierwsze aktywny rękaw był sztywny i gruby. Po drugie, kurtka kosztowała aż 350 dolarów czyli około 1300 złotych.

Inteligentny jak... kurtka Levis’a z technologią Google

Teraz te niedogodności zniknęły. Nowa kurtka z Levis’a z technologią Google o nazwie Jacquard ma ledwo wyczuwalne zgrubienie na rękawie i kosztuje dużo mniej. Wersja klasyczna to wydatek 198 dolarów, czyli około 760 złotych, a wersja zimowa kosztuje 248 dolarów, czyli 950 złotych. Obie po wyjęciu elektroniki można prać w zwykłej pralne. Oba będą też bardziej dostępne niż premierowy Levi's Commuter Trucker.
Wiele firm, w tym nawet Giorgio Armani ma w swej ofercie ubrania z elektrycznym systemem ogrzewania, ale kurtka, której rękaw zastępuje ekran smartfona to wciąż rzadkość na rynku. Ciekawe, co nas czeka w przyszłości? Czy inteligentne ubrania będą mogły zastąpić na przykład wizytę u lekarza? Może w ten sposób da się rozwiązać problemy służby zdrowia?

Kurtka z Levis’a z technologią Google o nazwie Jacquard
Fot. Materiały prasowe

Kurtka z Levis’a z technologią Google o nazwie Jacquard
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.