Carla Bruni
Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images
O tym się mówi!

Najsłynniejsze modelki świata: Carla Bruni

Ze światowych wybiegów mody do Pałacu Elizejskiego

Aleksandra Frankowska 26 kwietnia 2022 18:27
Carla Bruni
Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Można powiedzieć o niej, że jest kobietą renesansu. Modeling, aktorstwo, muzyka. Carla Bruni to prawdziwa artystyczna dusza, która skradła serce prezydenta Francji, Nicolasa Sarcozy’ego. I chociaż przedstawia się ją jako wierną żonę, wiele mówiło się o jej o romansach, przywiązaniu do luksusu oraz dość nieznośnym charakterze. Jaka naprawdę jest była Pierwsza Dama Francji? Co wpłynęło na jej sukces? Czy życie w Pałacu Elizejskim było spełnieniem jej marzeń?

ZOBACZ TEŻ: Prezydent i jego muza. Carla Bruni zawsze stawała w obronie Nicolasa Sarkozy’ego

Kim jest Carla Bruni?

Chociaż jej mąż jest Francuzem, Carla Bruni urodziła się we Włoszech. Stamtąd też pochodzą jej rodzice, kompozytor Albert Bruni Tedescho oraz pianistka Marisa Borini. Kiedy miała 5 lat przeprowadziła się do Francji i tam spędziła niemal całe swoje życie, nie licząc krótkiego pobytu w szkole średniej w Szwajcarii. W życiu Carli Bruni nigdy nie brakowało pieniędzy. Z racji zawodu rodziców, modelka przyzwyczajona była do luksusów, co jednak nie sprawiło, że zrezygnowała ze studiów. Rozpoczęła studia na kierunkach architektura oraz historia sztuki w Paryżu, jednak modeling okazał się ważniejszy. Mając 19 lat rozpoczęła spektakularną karierę na wybiegu wśród największych marek modowych.

Carla Bruni
Fot. Michel Dufour/WireImage

Żona prezydenta

Calra Bruni i Nicolas Sarcozy poznali się na jednej z imprez. Było to już po wyborach prezydenckich, do których Sarcozy startował jeszcze jako przykładny mąż i ojciec trójki dzieci. Krótko po objęciu stanowiska prezydenta Francji rozwiódł się z żoną. Miesiąc później na jego drodze stanęła Carla Bruni, która miała już za sobą wielką karierę modelki, a jej aktualnym życiowym planem była muzyka. Carla Bruni po latach wyznała, że nie było to przypadkowe spotkanie, a klasyczna randka w ciemno. Prezydent oczarował modelkę swoim wdziękiem, charyzmą oraz poczuciem humoru.

ZOBACZ TEŻ: Carla Bruni o szczęściu i wolności: „To jest niesamowite prowadzić teraz normalne życie”

Poznaliśmy się we wtorek, a w czwartek poprosił mnie, bym wyszła za niego. Zapytał też moją mamę, czy odda rękę swojej córki, więc poczułam się jak 18-letnia panna młoda – mówiła w jednym z wywiadów Carla Bruni.

Początkowo ich związek utrzymywany był w tajemnicy. Kiedy jednak zaczęli pokazywać się razem publicznie, Francuzi obawiali się rozwiązłości i bujnego życia towarzyskiego modelki. Na swoim koncie miała bowiem związki z takimi osobistościami, jak Mick Jagger z The Rolling Stones, Erik Clapton, ale także Donald Trump czy Kevin Costner.

Carla Bruni
Fot. Bertrand Rindoff Petroff/Getty Images

Carla Bruni
Fot. Julien M. Hekimian/Getty Images

Kariera modelki

Pierwsze kontrakty Carla Bruni zdobyła w wieku 19 lat. Zaczęła pracować dla agencji City Models, która załatwiła jej kontrakt z marką Guess. W międzyczasie, modelka pracowała również dla Diora, Givenchy, Paco Rabanne, Soni Rykiel Christiana Lacroix, Karla Lagerfelda, Johna Galliano, Yves Saint-Laurent, Chale oraz Versace. Jej kariera rozwijała się w tak zawrotnym tempie, że w latach 90. uznano ją za jedną z najlepiej zarabiających modelek na świecie. Rocznie na jej konto wpływało wynagrodzenie rzędu 7,5 miliona dolarów.

Kiedy wydawałoby się, że nie wróci już do modelingu, w 2017 roku wraz z innymi modelkami: Claudią Schiffer, Heleną Christensen, Naomi Campbell oraz Cindy Crawford zamknęła pokaz mody Versace. Był to hołd dla zmarłego twórcy domu mody, Gianniego Versace.

Carla Bruni
Fot. Michel Dufour/WireImage

Kobieta renesansu

Chociaż kochała modę i do teraz często angażuje się w projekty z nią związane, w jej żyłach płynęła krem muzyków. W 1997 roku wysłała swoje teksty Julienowi Clercowi, który na ich podstawie skomponował 6 utworów. W 2003 roku Carla wydała dwój debiutancki album Quelqu’un m’a dit, który sprzedał się w 2 milionach egzemplarzy.  W 2004 roku została doceniona nagrodą EBBA (European Border Breakers Awards), dla 10 wchodzących gwiazd muzyki. Muzykę tworzyła również będąc żoną prezydenta Francji. Była to jej największa pasja, z której nie chciała rezygnować. Kolejne albumy ujrzały światło dzienne w 2007, 2008 i 2009 roku.

Muzyka okazała się tylko jedną z jej pasji, bowiem w 2009 roku Carla Bruni przyjęła rolę w najnowszym filmie Woodiego Allena O Północy w Paryżu. Zagrała w nim niewielką rolę, ale przyznała potem, że było to jedno z jej marzeń, aby zagrać u tak wielkiego reżysera.

Carla Bruni
Fot. David Wolff - Patrick/Redferns

Nie tylko Melania Trump

O Carli Bruni mówiło się głośno nie tylko w kontekście jej zamiłowania do luksusowego, pełnego przepychu i bogactwa życia. Kontrowersje wzbudziły również lata jej pracy w modelingu, bowiem ma ona na swoim koncie również rozbierane zdjęcia. W późniejszych latach, kiedy Doland Trump (z którym rzekomo spotykała się Carla Bruni) został prezydentem USA, wszyscy porównywali zdjęcia Carli oraz Melanii Trump, bowiem obie Panie miały w swoim życiu taki epizod. Carla w jednym z wywiadów dość mocno skomentowała te porównania dając jednocześnie upust swoim emocjom.

Nie można tego porównywać! Moje zdjęcia były wysmakowane i artystyczne, również z powodu mojej bardzo szczupłej, dziewczęcej figury.

Carla Bruni
Fot. Andrea Blanch/Getty Images
Co robi teraz Carla Bruni?

Obecnie Carla Bruni wraz z mężem, byłym prezydentem Francji Nicolasem Sarcozym mieszka w prywatnej rezydencji w Paryżu, przy Villa Montmorency. Usunęli się raczej z życia publicznego, głównie z uwagi na to, że Sarcozy odbywa właśnie areszt domowy w ich posiadłości w związku z wyrokiem w sprawie afery podsłuchowej. 

Czy Carla Bruni jest teraz szczęśliwa? Wydawałoby się, że tak. Zawsze broniła męża i jego stanowiska, chociaż zgodnie z licznymi teoriami miała być rozczarowana brakiem nadmiernej wolności. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.