Kto zapoczątkował modę na suknie z historią?

Marcin Brzeziński 22 lutego 2019 12:28

Przedstawiamy gwiazdy, które wystąpiły na Oscarach w kreacjach vintage. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że modę na suknie z historią zapoczątkowała na tej imprezie… Julia Roberts. W 2000 roku równie gorące oklaski, co jej kreacja w filmie Erin Brockovich wzbudziła suknia aktorki. Była to czarna suknia pochodząca z kolekcji domu mody Valentino… z 1982 roku! Odważne posunięcie aktorki sprawiło, że moda vintage niepodziewanie zyskała seksapil. W naszej galerii znajdziecie inne gwiazdy, które zaprezentowały kreacje vintage na Oscarach. A wam, jak się podoba ten trend? 

1/7
Julia Roberts na oscarach
Copyright @East News
1/7

Julia Roberts w czarnej kreacji z trenem ozdobionej skromnym białym paskiem domu mody Valentino z 1982 roku! Aktorka złamała obowiązującą na Oscarach zasadę, że można pokazać się na tej uroczystości wyłącznie w nowej, uszytej na zamówienie sukni. I to takiej, której nikt jeszcze wcześniej nie widział!

2/7
Penélope Cruz w kreacji vintage
Copyright @East News
2/7

Penelope Cruz w białej koronkowej sukni vintage z trenem domu mody Balmain na Oscarach w 2009 roku.

3/7
Gwiazdy w kreacjach vintage na Oscarach
Copyright @Getty Images
3/7

Renee Zellweger w kreacji vintage w kolorze kanarkowym domu mody Jean Dessès na Oscarach w 2001 roku.

4/7
Gwiazdy w kreacjach vintage na Oscarach
Copyright @Getty Images
4/7

Sarah Jessica Parker w kremowej kreacji vintage domu mody Chanel na Oscarach w 2010 roku.

5/7
Gwiazdy w kreacjach vintage na Oscarach
Copyright @Getty Images
5/7

Natalie Portman w czerwonej sukni vintage w czarne groszki domu mody Christian Dior na Oscarach w 2012 roku.

6/7
Meryl Streep w kreacji vintage
Copyright @East News
6/7

Meryl Streep w asymetrycznej złotej kreacji vintage domu mody Lanvin na Oscarach w 2012 roku.

7/7
Gwiazdy w kreacjach vintage na Oscarach
Copyright @Getty Images
7/7

Gwiazdą, która przyczyniła się szczególnie do promocji mody vintage była Reese Witherspoon. Aktorka w 2006 roku wystąpiła na gali Golden Globe w sukni Chanel z lata 60. Niestety wkrótce okazało się, że parę lat temu w tym samym modelu pokazała się Kirsten Dunst! Na Oscarach nie zaryzykowała już podobnej wpadki. Jej styliści sprawdzili, że był tylko jeden jedyny egzemplarz pewnej sukni Diora z 1955 roku. Suknia została pieczołowicie odrestaurowana i… sprawiła, że odbierająca statuetkę za film Spacer na linie gwiazda wyglądała po prostu wyjątkowo!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.