Kto zapoczątkował modę na suknie z historią?

Marcin Brzeziński 22 lutego 2019 12:28

Przedstawiamy gwiazdy, które wystąpiły na Oscarach w kreacjach vintage. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że modę na suknie z historią zapoczątkowała na tej imprezie… Julia Roberts. W 2000 roku równie gorące oklaski, co jej kreacja w filmie Erin Brockovich wzbudziła suknia aktorki. Była to czarna suknia pochodząca z kolekcji domu mody Valentino… z 1982 roku! Odważne posunięcie aktorki sprawiło, że moda vintage niepodziewanie zyskała seksapil. W naszej galerii znajdziecie inne gwiazdy, które zaprezentowały kreacje vintage na Oscarach. A wam, jak się podoba ten trend? 

1/7
Julia Roberts na oscarach
Copyright @East News
1/7

Julia Roberts w czarnej kreacji z trenem ozdobionej skromnym białym paskiem domu mody Valentino z 1982 roku! Aktorka złamała obowiązującą na Oscarach zasadę, że można pokazać się na tej uroczystości wyłącznie w nowej, uszytej na zamówienie sukni. I to takiej, której nikt jeszcze wcześniej nie widział!

2/7
Penélope Cruz w kreacji vintage
Copyright @East News
2/7

Penelope Cruz w białej koronkowej sukni vintage z trenem domu mody Balmain na Oscarach w 2009 roku.

3/7
Gwiazdy w kreacjach vintage na Oscarach
Copyright @Getty Images
3/7

Renee Zellweger w kreacji vintage w kolorze kanarkowym domu mody Jean Dessès na Oscarach w 2001 roku.

4/7
Gwiazdy w kreacjach vintage na Oscarach
Copyright @Getty Images
4/7

Sarah Jessica Parker w kremowej kreacji vintage domu mody Chanel na Oscarach w 2010 roku.

5/7
Gwiazdy w kreacjach vintage na Oscarach
Copyright @Getty Images
5/7

Natalie Portman w czerwonej sukni vintage w czarne groszki domu mody Christian Dior na Oscarach w 2012 roku.

6/7
Meryl Streep w kreacji vintage
Copyright @East News
6/7

Meryl Streep w asymetrycznej złotej kreacji vintage domu mody Lanvin na Oscarach w 2012 roku.

7/7
Gwiazdy w kreacjach vintage na Oscarach
Copyright @Getty Images
7/7

Gwiazdą, która przyczyniła się szczególnie do promocji mody vintage była Reese Witherspoon. Aktorka w 2006 roku wystąpiła na gali Golden Globe w sukni Chanel z lata 60. Niestety wkrótce okazało się, że parę lat temu w tym samym modelu pokazała się Kirsten Dunst! Na Oscarach nie zaryzykowała już podobnej wpadki. Jej styliści sprawdzili, że był tylko jeden jedyny egzemplarz pewnej sukni Diora z 1955 roku. Suknia została pieczołowicie odrestaurowana i… sprawiła, że odbierająca statuetkę za film Spacer na linie gwiazda wyglądała po prostu wyjątkowo!

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.