kino-samochodowe-w-miastach-w-polsce
Fot. Getty Images/Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Kina samochodowe ruszają w miastach w całej Polsce!

Sprawdź, czy też w Twoim!

Paulina Filipowicz 30 kwietnia 2020 17:29
kino-samochodowe-w-miastach-w-polsce
Fot. Getty Images/Adobe Stock

Wiosenna pogoda zawitała do naszego kraju i w normalnych warunkach powoli startowałyby kina plenerowe. Jednak w sytuacji pandemii nie ma mowy o tym, abyśmy spotykali się w dużych grupach i wspólnie uczestniczyli w seansach w plenerze. Istnieje jednak rozwiązanie, które po części nam to umożliwi! To kina samochodowe, które już wkrótce ruszają w wielu miastach w całej Polsce.

Kino samochodowe w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i innych miastach w Polsce

Wiosenno-letni sezon kulturalny z powodu pandemii wydaje się być stracony. Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie kina są zamknięte do odwołania. Oznacza to, że obecnie jesteśmy skazani wyłącznie na domowe seanse na Netflixie czy innych platformach streamingowych. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników wielkich ekranów. Na szczęście nie wszystko stracone - bardzo prawdopodobne, że tego lata będziemy oglądać filmy nie wysiadając z auta! Kino samochodowe najczęściej kojarzone jest z amerykańską kulturą czy kultowymi produkcjami Hollywood, jak Grease. SKojarzenie to jest trafne, gdyż pierwszy pokaz filmowy, który odbył się w formie drive-in odbył się 6 czerwca 1933 roku, w obecnie jednym z najbiedniejszych miast USA – Camden w stanie New Jersey.

Już wkrótce my również będziemy mogli poczuć się Danny i Sandy, czyli John Travolta i Olivia Newton-John w Grease! Pierwsze kina samochodowe na sezon wiosna-lato 2020 już są planowane przez organizatorów. W Warszawie powstaje aktualnie Auto Kino Warszawa. Nie są jeszcze znane ceny biletów, program wyświetlania filmów czy nawet dokładna lokalizacja i data rozpoczęcia cyklu. Pomimo że wstępnie organizatorzy zaplanowali pierwszy seans na 28 maja, jednak termin ten może się zmienić. Inne miasta również dołączą do akcji, a póki co, kina samochodowe organizowane będą na pewno m.in. w Trójmieście, Poznaniu, Białymstoku, Bydgoszczy, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Szczecinie czy Zielonej Górze. Informacje o wydarzeniach można znaleźć na miejskich portalach oraz w mediach społecznościowych.

TAGI #kino

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.