ZE ŚWIATA MODY

Kim Kardashian w bardzo odważnej kreacji! Czy pokazała za dużo?!

Uwierzycie, że to suknia z... 1998 roku?

Marcin Brzeziński 19 lutego 2019 19:38

Kim Kardashian pojawiła się na imprezie Hollywood Beauty Awards w bardzo odważnej kreacji. Jej góra składała się z pasków ledwo przysłaniających biust celebrytki. Co ciekawe, suknia nie pochodziła z najnowszej kolekcji któregoś z topowych projektantów, lecz była dziełem Thierry'ego Muglera, które zostało po raz pierwszy zostało zaprezentowane na pokazie w Paryżu w 1998 roku. Warto zaznaczyć, że zaledwie parę dni temu na rozdaniu Grammy Awards Cardi B zaprezentowała również kreację Thierry'ego Muglera. Suknia Narodziny Wenus była jeszcze starsza, bo pochodziła z roku 1995. Możemy więc być pewni: wraca moda na Muglera, a trend vintage... wciąż trzyma się mocno!

Kto wymyślił trend vintage?

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że modę na suknie vintage zapoczątkowała… Julia Roberts. A było to na uroczystości rozdania Oscarów w 2000 roku. Wtedy to równie gorące oklaski, co jej nagrodzona kreacja w filmie Erin Brockovich wzbudziła suknia aktorki. Była to czarna kreacja z czarnym trenem ozdobiona skromnym białym paskiem, a pochodząca z kolekcji domu mody Valentino. Nie aktualnej, ale z 1982 roku! Julia Roberts złamała w ten sposób obowiązującą na Oscarach zasadę, która mówiła, że można pokazać się na tej uroczystości wyłącznie w nowej, uszytej na zamówienie sukni. I to takiej, której nikt jeszcze wcześniej nie widział! Śmiały ruch aktorki sprawił, że moda vintage niepodziewanie zyskała seksapil. Zaś Valentino uznał, że to rozdanie Oscarów było jednym z najważniejszych momentów w jego błyskotliwej, zawodowej karierze. W naszej galerii znajdziecie inne gwiazdy, które pokochały kreacje vintage. A wam, jak się podoba ten trend? ZOBACZ ZDJĘCIA

Seksowna suknia Thierry'ego Muglera zaprezentowana na pokazie w Paryżu w 1998 roku.

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trzy kobiety, które w najnowszym serialu Polsatu „Zawsze warto” połączyło przypadkowe dramatyczne wydarzenie: Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Julia Wieniawa. Edyta Geppert o pasji śpiewania i życiowych wyborach oraz Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski o tym, co ślub zmienił w ich życiu.