Fot. materiały prasowe
SAMSUNG W VIVIE!

Selfie jest już passé!

Teraz gwiazdy stawiają na stylowy portret!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 18 maja 2018 10:03
Fot. materiały prasowe

Selfie? To dobre dla nastolatków – mówią gwiazdy i dzisiaj na Instagramie już niewiele z nich decyduje się na zamieszczanie zdjęć „z ręki”. Dużo większą popularnością cieszą się wysmakowane, dopracowane portrety – które wydobywają piękno z fotografowanej twarzy, a nie zniekształcają ją, jak dzieje się w przypadku selfie.  Jak zatem zrobić zdjęcie w gwiazdorskim stylu?

1. Zanim zaczniesz robić zdjęcia, poćwicz!

Fot. East News

Na pewno zauważyłaś, że wiele modelek i aktorek ma swoją charakterystyczną pozę albo minę. Możemy cię zapewnić, że zanim zaczęły pozować, przećwiczyły ją setki razy! Weź z nich przykład. Stań przed lustrem i poćwicz różne ustawienia, miny czy ułożenie rąk. Na pewno od razu zauważysz, w których momentach wyglądasz lepiej. Po jakimś czasie wejdą ci w nawyk.

2. Chcesz zrobić idealne zdjęcie? Nie poprzestawaj na jednym

Fot. East News

Każdy profesjonalny fotograf wie, że perfekcyjnej fotki nie robi się za pierwszym razem. Daj sobie chwilę i zrób więcej zdjęć. Nawet jeśli wydaje ci się, że masz to, na którym ci zależało, pomęcz się jeszcze chwilę i wykonaj jeszcze kilka – na wszelki wypadek. Będzie to wymagało znalezienia cierpliwego wspólnika-fotografa, ale zawsze możesz go zamienić na statyw i samowyzwalacz. Nie poddawaj się!

3. Zdjęcie wymaga poprawki? Nie przesadzaj z filtrami!

Fot. East News

Aplikacje do obróbki fotek i wszelkiego rodzaju filtry bardzo się przydają, szczególnie jeśli profil w konkretnej stylistyce. Pomagają podkreślić kolory, podkręcić kontrast czy wygładzić skórę i ukryć niedoskonałości. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z edycją. Zbyt oczywiste przeróbki nigdy nie wyglądają dobrze.

4. Wybierz dobry sprzęt

Fot. materiały prasowe

Nie oznacza to jednak, że musisz inwestować w wielki, drogi aparat, żeby cieszyć się idealnym portretem. Nowy Samsung Galaxy S9 to telefon, który z powodzeniem zastąpi ci lustrzankę.

Smartfon został wyposażony w specjalny tryb portretowy, który sprawia, że robienie zdjęć jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Dzięki funkcji ostrości na żywo, możesz z łatwością dostosować poziom rozmycia tła. Pamiętaj, że im bardziej będzie niewyraźne, tym bardziej uwydatniona będzie twoja twarz. Niepowtarzalny portret stworzysz także dzięki filtrom bokeh, które zmienią kształty światełek znajdujących się na zdjęciu. Do wyboru mamy wiele wzorów, na przykład serca, gwiazdki czy płatki śniegu.

Z Galaxy S9 nie musisz też martwić się o dobre oświetlenie, które do tej pory było kluczowym elementem. Aparat nowego Samsunga został wyposażony w dwie przesłony, które automatycznie dostosowują się do silnego, ale i bardzo słabego światła. Dzięki temu idealny portret zrobisz zarówno w pełnym słońcu, jak i wieczorem.

Materiał powstał we współpracy z marka Samsung

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…