Fot. materiały prasowe
SAMSUNG W VIVIE!

Selfie jest już passé!

Teraz gwiazdy stawiają na stylowy portret!

Artykuł sponsorowany 18 maja 2018 10:03
Fot. materiały prasowe

Selfie? To dobre dla nastolatków – mówią gwiazdy i dzisiaj na Instagramie już niewiele z nich decyduje się na zamieszczanie zdjęć „z ręki”. Dużo większą popularnością cieszą się wysmakowane, dopracowane portrety – które wydobywają piękno z fotografowanej twarzy, a nie zniekształcają ją, jak dzieje się w przypadku selfie.  Jak zatem zrobić zdjęcie w gwiazdorskim stylu?

1. Zanim zaczniesz robić zdjęcia, poćwicz!

Fot. East News

Na pewno zauważyłaś, że wiele modelek i aktorek ma swoją charakterystyczną pozę albo minę. Możemy cię zapewnić, że zanim zaczęły pozować, przećwiczyły ją setki razy! Weź z nich przykład. Stań przed lustrem i poćwicz różne ustawienia, miny czy ułożenie rąk. Na pewno od razu zauważysz, w których momentach wyglądasz lepiej. Po jakimś czasie wejdą ci w nawyk.

2. Chcesz zrobić idealne zdjęcie? Nie poprzestawaj na jednym

Fot. East News

Każdy profesjonalny fotograf wie, że perfekcyjnej fotki nie robi się za pierwszym razem. Daj sobie chwilę i zrób więcej zdjęć. Nawet jeśli wydaje ci się, że masz to, na którym ci zależało, pomęcz się jeszcze chwilę i wykonaj jeszcze kilka – na wszelki wypadek. Będzie to wymagało znalezienia cierpliwego wspólnika-fotografa, ale zawsze możesz go zamienić na statyw i samowyzwalacz. Nie poddawaj się!

3. Zdjęcie wymaga poprawki? Nie przesadzaj z filtrami!

Fot. East News

Aplikacje do obróbki fotek i wszelkiego rodzaju filtry bardzo się przydają, szczególnie jeśli profil w konkretnej stylistyce. Pomagają podkreślić kolory, podkręcić kontrast czy wygładzić skórę i ukryć niedoskonałości. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z edycją. Zbyt oczywiste przeróbki nigdy nie wyglądają dobrze.

4. Wybierz dobry sprzęt

Fot. materiały prasowe

Nie oznacza to jednak, że musisz inwestować w wielki, drogi aparat, żeby cieszyć się idealnym portretem. Nowy Samsung Galaxy S9 to telefon, który z powodzeniem zastąpi ci lustrzankę.

Smartfon został wyposażony w specjalny tryb portretowy, który sprawia, że robienie zdjęć jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Dzięki funkcji ostrości na żywo, możesz z łatwością dostosować poziom rozmycia tła. Pamiętaj, że im bardziej będzie niewyraźne, tym bardziej uwydatniona będzie twoja twarz. Niepowtarzalny portret stworzysz także dzięki filtrom bokeh, które zmienią kształty światełek znajdujących się na zdjęciu. Do wyboru mamy wiele wzorów, na przykład serca, gwiazdki czy płatki śniegu.

Z Galaxy S9 nie musisz też martwić się o dobre oświetlenie, które do tej pory było kluczowym elementem. Aparat nowego Samsunga został wyposażony w dwie przesłony, które automatycznie dostosowują się do silnego, ale i bardzo słabego światła. Dzięki temu idealny portret zrobisz zarówno w pełnym słońcu, jak i wieczorem.

Materiał powstał we współpracy z marka Samsung

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.