W butikach domu mody Hermès pojawiły się lususowe pralnie
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Tego jeszcze nie było! W butikach domu mody Hermès pojawiły się… lususowe pralnie!

Marcin Brzeziński 16 czerwca 2017 17:00
W butikach domu mody Hermès pojawiły się lususowe pralnie
Fot. Materiały prasowe

Luksusowe towary wymagają luksusowej pielęgnacji. A jednym z synonimów luksusu są jedwabne szale francuskiej marki Hermès? Ale co zrobić, kiedy się zaplamią albo zblakną od słońca? Oddać je do pralni chemicznej na rogu? Trochę strach… Takie problemy nie dotyczą już jednak mieszkańców Paryża i Nowego Jorku. Bo tam w butikach pojawiły się automaty o wdzięcznej nazwie HermesMatic.

 

Polecamy też: Poznajcie najdroższą… używaną torebkę świata! Kosztowała ponad milion złotych!

 

Szal na gwarancji

Jak działa ta usługa? Wystarczy przynieść swój szal do sklepu Hermèsa, a po 48 godzinach będzie wyglądał jak nowy. W tym czasie zostanie poddany trzem cyklom prania, które usuną wszelkie zabrudzenia i co więcej, ponownie nasycą kolory. Zostanie również wyprasowany! I to wszystko za darmo! Za pomarańczowymi automatami do prania znalazły się też specjalne stoiska, w których można wejść w posiadanie archiwalnych egzemplarzy słynnych szali Hermèsa takich jak np. Festival des amazones czy Quadrige. Ta przyjemność jednak nie jest już darmowa. Każdy z egzemplarzy kosztuje bowiem 350 euro… Tak czy owak, trzeba przyznać, że Hermès zapewnia później swoim szalom luksusowe serwisowanie!

 

W butikach domu mody Hermès pojawiły się lususowe pralnie
Fot. Materiały prasowe

Automaty o nazwie HermesMatic w butikach w Paryżu i Nowym Jorku.

 

Polecamy też: Jedna z najsłynniejszych torebek świata, Kelly Hermèsa w nowej, mniejszej odsłonie! Zgadnijcie, ile kosztuje!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.