gucci-zamiast-pokazu-kolekcji-wyprodukowal-serial-wystapia-w-nim-harry-styles-i-billie-eilish
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Gucci zamiast pokazu kolekcji wyprodukował serial! Wystąpią w nim Harry Styles i Billie Eilish

Czy to nowy trend w prezentacji modowych kolekcji?

Paulina Filipowicz 10 listopada 2020 16:31
gucci-zamiast-pokazu-kolekcji-wyprodukowal-serial-wystapia-w-nim-harry-styles-i-billie-eilish
Fot. Getty Images

Dyrektor kreatywny domu mody Gucci, Alessandro Michele, po raz kolejny udowadnia, że jest jedną z najbardziej kreatywnych osobistości w branży. Moda, jak każda gałąź przemysłu, odczuła skutki pandemii. Jest to czas zmian nie tylko w szafach poszczególnych konsumentów, ale przede wszystkim czas rozrachunku dla modowych marek. Alessandro Michele już wiosną pisał o potrzebie ograniczenia liczby pokazów mody oraz odrzucenia tradycyjnego kalendarza branży. Dlatego też na ostatnim Tygodniu Mody na próżno było szukać nowej kolekcji Gucci. Jednak Michele czekał na właściwy moment, by zaprezentować nową, wręcz rewolucyjną formę pokazów kolekcji.

Gucci zamiast pokazu kolekcji wyprodukował serial! Wystąpią w nim Harry Styles i Billie Eilish

Dom mody Gucci podejmuje kolejne rewolucyjne kroki, które zmieniają oblicze mody i śmiało można rzec, iż kreuje falę nowych trendów również w sferze komunikacji marki z konsumentem. Najpierw dyrektor kreatywny włoskiego brandu, Alessandro Michele, ogłosił iż rezygnują z sezonowych kolekcji kilka razy w roku, następnie zaprojektował ekologiczną linię stworzoną z recyklingu, by kilka miesięcy później podjąć współpracę z platformą The RealReal, zajmującą się sprzedażą  ubrań z drugiego obiegu.

Teraz ogłosił długo wyczekiwaną wiadomość na temat prezentacji nowej kolekcji. Okazuje się, że Gucci nie planuje wirtualnego pokazu, które w warunkach pandemii stały się już tradycją, lecz szykuje coś zupełnie wyjątkowego. Nowa kolekcja domu mody pod nazwą "Ouverture of Something that Never Ended” będzie zaprezentowana w formie 7-odcinkowego serialu podczas internetowego festiwalu mody i filmu GucciFest.

Wydarzenie planowane jest w terminie 16-22 listopada, a transmisja przewidziana jest na YouTube, Weibo i dedykowanej stronie GucciFest.com. Serial wyreżyserowany został przez samego Michele oraz Gusa Van Sant, który jest twórcą takich klasyków kina, jak "Buntownik z wyboru". O czym ma opowiadać 7-odcinkowa produkcja?

Akcja ma miejsce w Rzymie, gdzie po ulicach spaceruje włoska aktorka i performerka Silvia Calderoni. Artystka po drodze będzie napotykać przyjaciół marki, takich jak Harry Styles, Billie Eilish czy Florence Welch. Oczywiście każdy z bohaterów będzie zarówno aktorem, jak i modelem, prezentującym na sobie najnowsze projekty domu mody Gucci. Oczekujemy tego widowiska z niecierpliwością!    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Announcing the premiere of ‘Ouverture Of Something That Never Ended’, the mini-series in seven episodes featuring the new collection by @alessandro_michele that will be presented during Gucci Fest fashion and film festival from November 16-22. Directed by @gus_van_sant and #AlessandroMichele, the film series stars actress, artist and performer @silviacalderoni in a surreal daily routine in the city, encountering international talents, including: #PaulBPreciado, #AchilleBonitoOliva, @billieeilish, @dariuskhonsary, Lu Han @7_luhan_m, @jeremyoharris, @arianapapademetropoulos, @arlo.parks, @harrystyles, @sashawaltzandguests and Florence Welch @florence. The program also includes short films of 15 independent young designers with their collections. Receive updates on Gucci Fest’s debut through link in bio. #GucciOuverture #GucciFest

Post udostępniony przez Gucci Official (@gucci)

TAGI #Gucci

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.