Chemena Kamali nową dyrektor kreatywną Chloé
Fot. David Sims / instagram: @chloe
o tym się mówi!

Chemena Kamali nową dyrektor kreatywną Chloé

Co wiemy o projektantce?

Wiktoria Oskroba 9 października 2023 15:30
Chemena Kamali nową dyrektor kreatywną Chloé
Fot. David Sims / instagram: @chloe

Podczas ostatniego pokazu Chloé na Paris Fashion Week francuski dom mody pożegnał dotychczasową dyrektor kreatywną, Gabrielę Hearst. Na jej miejsce marka mianowała Chemenę Kamali, która po raz pierwszy współpracowała z nią ponad 20 lat temu!

ZOBACZ TAKŻE: Trendy z wybiegów: najmodniejsze płaszcze na  jesień 2023 i zimę 2024

Nowa dyrektor kreatywna Chloé: co o niej wiemy?

Francuska marka pokusiła się o niestandardowy krok, powołując jako następczynię mało znane nazwisko. 41-letnia projektantka pochodzi z Düsseldorfu. Jej dotychczasowa kariera obejmuje m.in. współpracę z domem mody Saint Laurent. Wcześniej zaś była związana z Mediolanem, gdzie pracowała dla domu mody Alberta Ferretti. To jednak w Chloé zaczęła się jej modowa przygoda, która po wielu latach zatoczyła koło. Jak sama wspomniała: „Moje serce zawsze należało do Chloé”. W oświadczeniu prezesa i dyrektora generalnego domu mody, Riccardo Belliniego, czytamy, że „niezwykły talent twórczy Kamali, bogate doświadczenie i wyjątkowy związek z dziedzictwem i wartościami marki czynią ją naturalnym wyborem dla domu mody”.

CZYTAJ TEŻ: Oto modowe must-have na jesień i zimę 2023/24

Projekty Chemeny Kamali dla Chloé po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w styczniu 2024, a następnie w lutym, podczas Paryskiego Tygodnia Mody.  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.