Armani i inni artyści oddają hołd Marii Callas z okazji jej 100. rocznicy urodzin
Fot. Bettmann / instagram: @giorgioarmani
kultura

Armani i inni artyści oddają hołd Marii Callas z okazji jej 100. rocznicy urodzin

Wyjątkową wystawę możemy zobaczyć w Muzeum Teatru alla Scala w Mediolanie

Wiktoria Oskroba 20 listopada 2023 12:30
 Armani i inni artyści oddają hołd Marii Callas z okazji jej 100. rocznicy urodzin
Fot. Bettmann / instagram: @giorgioarmani

Trwają obchody 100. rocznicy urodzin wielkiej „Diviny”. Z tej okazji mediolańska La Scala przygotowała specjalną wystawę. By uczcić pamięć słynnej śpiewaczki teatr zaprosił do współpracy artystów, w tym także Giorgio Armaniego, który oddał hołd Marii Callas poprzez swoją symboliczną kreację.

ZOBACZ TAKŻE: Wystawa "Śpiące królewny: przebudzenie mody" w MET w Nowym Jorku

Współcześni artyści w hołdzie wielkiej śpiewaczce Marii Callas

Wystawa „Fantasmagoria Callas” w La Scali to hołd dla artystki, która bardzo związana była z mediolańskim teatrem. Zaśpiewała tam tytułową rolę w aż 23 operach. W tym roku mija 100. rocznica jej urodzin. By uczcić karierę i życie Marii Callas, na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła pięciu artystów różnych dziedzin sztuki, takich jak: Giorgio Armani, kompozytor Alvin Curran, artyści sztuki współczesnej Latifa Echakhch i Francesco Vezzoli oraz reżyser Mario Martone.

Giorgio Armani na wystawie zaprezentował specjalną kreację

Na wystawie będzie można podziwiać spektakularną kreację Giorgio Armaniego, pochodzącą z kolekcji Giorgio Armani Privé na Wiosnę/Lato 2021. Krwistoczerwona suknia ma symbolizować siłę i pasję, która zawsze przyświecała artystce. Ponadto zobaczymy tam jej oryginalne kostiumy oraz archiwalne zdjęcia.

100.rocznica urodzin Marii Callas na wielkim ekranie

W związku ze 100-leciem śpiewaczki, powstaje także film biograficzny, który ma opisywać ostatnie lata jej życia. Wyreżyseruje go Pablo Larraín, który ma w swojej filmografii takie tytuły, jak „Spencer” czy „Jackie”. W główną rolę wcieli się Angelina Jolie. Premiera filmu „Maria” planowana jest na 2024 rok.  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.