Katarzyna Dowbor, Viva! 6/2024
Fot. Krzysztof Opaliński
tylko w VIVIE!

Ma 25 lat, kroczy własną drogą i jest dumą rodziców. Katarzyna Dowbor ujawniła plany córki

"Jest cudownym, mądrym, wrażliwym człowiekiem", mówi o Marii Dowbor-Baczyńskiej

Krystyna Pytlakowska 28 marca 2024 11:49
Katarzyna Dowbor, Viva! 6/2024
Fot. Krzysztof Opaliński

Katarzyna Dowbor jest dumną mamą dwójki cudownych dzieci. Maciej Dowbor poszedł w jej ślady i spełnia się w zawodzie. Czy córka dziennikarki poszła tą samą drogą? Maria Dowbor-Baczyńska  jest owocem wielkiej miłości prezenterki i Jerzego Baczyńskiego. To wspaniała, wrażliwa i utalentowana kobieta. Szybko opuściła rodzinne gniazdo i przez pewien czas studiowała za granicą. 25-latka jest niezwykle utalentowana. Świetnie pisze, znakomicie odnajduje się w reportażu, a także ma na swoim koncie ma tomik poezji. 

Choć mama i córka bardzo się różnią - mają inne osobowości, temperamenty. Dzięki temu doskonale się uzupełniają. Katarzyna Dowbor wielokrotnie podkreślała, że ceni w córce spokój i opanowanie. W wymagających sytuacjach działa na nią jak balsam. Co słychać dziś u Marii Dowbor-Baczyńskiej?  Prezenterka wyznała, czym się dziś zajmuje i jakie relacje łączą ją z tatą Marii. 

Katarzyna Dowbor o córce, Marii Dowbor-Baczyńskiej

Wracając do Twoich związków… Który wspominasz najcieplej?

Każdy związek dał mi coś ważnego. Pierwszy – supersyna, drugi ze znanym i sporo ode mnie starszym dziennikarzem – podstawy mojego zawodu. To on mnie nauczył, jak rozmawiać z różnymi ludźmi. Było to dla mnie bardzo cenne. A z kolei w trzecim małżeństwie zaznałam dużo opieki i przyjaźni, bardzo dobrze wspominam mojego trzeciego męża.

Dziennikarza sportowego.

Tak, bardzo porządnego i dobrego człowieka, ale mieliśmy różne pomysły na życie. On już chciał przejść na emeryturę i spokojnie to życie celebrować, a ja chciałam jeszcze walczyć, próbować nowych wyzwań. Gdzieś nam się więc to tempo życia rozjechało. Ale każdemu z moich mężów jestem za coś wdzięczna. To nie były zmarnowane lata. Zresztą staram się nie pamiętać rzeczy niefajnych. Pamiętam te dobre.

Z kolejnego związku masz córkę Marysię.

Tak. Ma już 25 lat i jest cudownym, mądrym, wrażliwym człowiekiem. Marysia ma bardzo dobry kontakt z tatą. Ja zresztą też. Bardzo się szanujemy i lubimy. A to jest najważniejsze w relacjach między ludźmi – szacunek. 

Czytaj też: Dla tańca poświęcił życie osobiste. Dziś Robert Kochanek żałuje, że nie miał czasu na rodzinę

Katarzyna Dowbor, Viva! 6/2024
Fot. Krzysztof Opaliński

Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska
Fot. Zdjęcia Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik

Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska w archiwalnej sesji VIVY!

Zawsze byłaś niezależna, samowystarczalna…

Byłam niezależna i nadal jestem. Uważam, że kobiety nie powinny się uzależniać od mężczyzny, bo kiedy on zmieni zdanie, mogą zostać z niczym. Zawsze o tym pamiętałam. Mama nauczyła mnie, że kobieta zawsze musi mieć odłożone jakieś pieniądze. I żeby czuła się potrzebna, mając pracę i pasję. [...]

Marysia już nie mieszka z Tobą?

Ma własne mieszkanie w Warszawie, ale pomieszkuje. Cały czas jej pokój na nią czeka.

Czytaj też: Katarzyna Dowbor odsłania kulisy relacji z pierwszym mężem. "Gdybyśmy się poznali parę lat później, nie doszłoby do tego małżeństwa"

Studiuje?

Skończyła już psychologię i zastanawiała się, co dalej. Spróbowała dziennikarstwa, ale teraz chce iść na anglistykę. Ona zresztą uczy też innych angielskiego i to sprawia jej przyjemność.

Jesteś zadowolona ze swojego życia?

W zupełności. Jeśli ktoś jest niezadowolony, to pora coś zmienić. Najłatwiej jest narzekać, siedząc na kanapie. Czasem trzeba z tej kanapy zejść. Ludzie mówią mi: „Pani to łatwo, bo ma pani to czy tamto, dobrze zarabia”. Ale przecież nikt mi tego nie dał, o wszystko sama zawalczyłam. Oczywiście, że czasem wolałabym się wyspać, poleżeć dłużej, ale mam takie poczucie obowiązku, że wstaję i robię to, co mam do zrobienia.

A chciałaś przecież odpocząć.

Tak, chciałam, ale wszystko jest kwestią wyborów. Wybieramy lekkie, spokojne i bezstresowe życie albo bierzemy się z nim za bary.

Cały wywiad do przeczytania w nowej VIVIE! Magazyn dostępny w punktach sprzedaży od czwartku, 28 marca.   

Katarzyna Dowbor, Viva! 6/2024 okładka
Fot. Krzysztof Opaliński

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.