PZU
Fot. Getty Images
VIVA! Tylko u nas

Uwielbiasz swoje ubrania i buty? Ubezpiecz je!

Dom, to miejsce, w którym każda z nas chce czuć się bezpiecznie z najbliższymi i w którym otaczamy się ważnymi przedmiotami. Sprawdź, jak najlepiej o nie zadbać

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 29 września 2023 23:51
PZU
Fot. Getty Images

Wyposażenie mieszkania – ubrania, buty, biżuterię, czy meble, które nie są wbudowane na stałe – gromadzimy zwykle przez długie lata. Dla jednych to tylko przedmioty, dla innych (my też zaliczamy się do tej drugiej grupy) – nie tylko owoc pracy, dużych wydatków, ale też źródło radości. Przywiązujemy się do ulubionych dodatków i trudno wyobrazić nam sobie bez nich codzienność. 

Niestety rzadko zastanawiamy się, jak łatwo możemy je stracić podczas włamania z kradzieżą (biżuteria, gotówka i inne cenne drobiazgi są łatwym celem złodziei, bo bez trudu można je wynieść), pożaru czy zalania. To zdarzenia losowe i trudno się przed nimi ochronić, ale dobre ubezpieczenie pozwala zminimalizować skutki i szybciej powrócić do normalnego życia.

Ubezpiecz wszystko, co dla ciebie najcenniejsze

Czy ubezpieczając swoje mieszkanie wzięłaś pod uwagę tzw. ruchomości domowe? I nie mamy tutaj na myśli, tylko sprzętów RTV/AGD. To zazwyczaj wszyscy robimy. Ale czy przy szacowaniu wartości twojego majątku, pomyślałaś o ulubionym zegarku, szkatułce pełnej biżuterii czy wymarzonej torebce? Czy kwota, którą otrzymałabyś od ubezpieczyciela w ramach świadczenia za szkodę wystarczyłaby, żeby je odkupić? Większość z nas ubezpieczyła własne cztery kąty, ale za niskie kwoty, które nie wystarczyłyby na takie cele. Często zapominamy o rzeczach związanych z naszymi zainteresowaniami. A przecież te są dla nas bardzo ważne. 

Uwielbiasz swoje ubrania i buty? Ubezpiecz je!
Fot. Getty Images

Na szczęście znamy dobre rozwiązanie. To polisa z odpowiednią sumą ubezpieczenia, która uwzględnia realną wartość nie tylko murów i stałych elementów, ale także wyposażenia domowego, czyli właśnie tzw. ruchomości domowych – PZU Dom. Z łatwością dopasujesz w niej zakres i sumę ubezpieczenia do twoich potrzeb. W skali roku to niewielkie sumy, a w przypadku nieoczekiwanej sytuacji otrzymasz adekwatne odszkodowanie. 

W domu mamy mnóstwo rzeczy, o wycenie których klienci zapominają: meble, dywany, naczynia, ubrania, buty, zabawki dziecięce, sprzęt sportowy, rzeczy związane z naszym hobby, pozostałe wyposażenie pokoi, łazienki, przedpokoju. Ich utrata i odtworzenie mogą wiele kosztować, a nieodpowiednio dobrana suma ubezpieczenia będzie niewystarczająca do ich odkupienia. Dlatego tak ważna jest realna wycena ruchomości — mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor Grupy PZU i szefowa Pionu Produktów.

Właściwe szacowanie wartości ruchomości domowych odbywa się z korzyścią dla klienta. Przedmioty wyceniane są bowiem według wartości nowych rzeczy (nawet jeśli zostały one nabyte dawno temu za cenę niższą niż obecnie). W ten sposób wypłacone z polisy pieniądze pozwolą ci na zakup nowych przedmiotów w miejsce utraconych. Szacując wartość nieruchomości koniecznie weź też pod uwagę wzrost cen materiałów budowlanych, a tym samym przeprowadzenia remontu. Te sukcesywnie wzrastają od kilku lat. 

Na tej stronie oszacujesz wartość przedmiotów, które posiadasz, dzięki czemu dobrze przygotujesz się do zakupu ubezpieczenia. Jedno jest pewne – masz więcej cennych rzeczy, niż ci się wydaje!

Dom to nie tylko cztery ściany. Ubezpiecz wszystko to, co ma dla ciebie znaczenie. 

TAGI #ubrania

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.