Reklama

Wszystko już jasne! Po tygodniach spekulacji, domniemań i plotek w końcu oficjalnie ogłoszono trenerów zbliżającej się 13. edycji popularnego „The Voice of Poland”. Od jakiegoś czasu było wiadomo, że po raz kolejny zobaczymy w słynnych fotelach Tomsona i Barona z grupy Afromental oraz Justynę Steczkowską i że zabraknie Sylwii Grzeszczak. Teraz wiadomo, kto ją zastąpi!

Reklama

Jurorzy „The Voice of Poland 13”: Lanberry zastąpi Sylwię Grzeszczak

Już w trakcie minionego festiwalu w Opolu, gdzie hucznie obchodziła swoje 50. urodziny oraz 25-lecie pracy artystycznej Justyna Steczkowska zdradziła, że po raz kolejny zobaczymy ją w fotelu trenerskim uwielbianego od lat talent show.

Tak, podpisaliśmy już umowę. Zaczynamy pracę w lipcu, sierpniu, wrześniu, a potem występy na żywo. Bardzo się cieszę, bo bardzo lubię też program. Kocham wręcz. Tutaj dzisiaj mamy naszą dziewczynę w debiutach z „The Voice”, była u Marka, a ja ją bardzo podziwiam i trzymałam za nią kciuki. Bardzo się cieszę, że kolejną edycję będę mogła wspierać młodych ludzi i też sama się od nich uczyć”, ujawniła w rozmowie z Damianem Glinką dla portalu Interia.

W tej samej rozmowie potwierdziła również to, o czym mówiło się niemal od zakończenia poprzedniej edycji w grudniu: w programie na pewno zabraknie Sylwii Grzeszczak. Przyznała także, że na pewno widzowie po raz kolejny zobaczą w tej roli Tomsona i Barona z grupy Afromental.

Od tamtej pory trwały spekulacje, kto zajmie miejsce pochodzącej z Poznania wokalistki. Na giełdzie nazwisk przewijali się m.in. Piotr Kupicha i Tatiana Okupnik. Jednak w sobotę „Super express” podał informację, że będzie to Małgorzata Uściłowska, szerszej publiczności znana jako Lanberry. Doniesienia te potwierdziły się! Dziś Telewizja Polska oficjalnie ogłosiła listę nazwisk trenerów 13. edycji „The Voice of Poland”.

„Udział w programie to dla mnie przede wszystkim wielki zaszczyt. Bardzo się cieszę, że będę miała możliwość, by podzielić się z uczestnikami swoją wiedzą, doświadczeniem zarówno z samego warsztatu wokalnego, jak i szeroko pojętego songwritingu i przede wszystkim budowania swojej tożsamości artystycznej – swojego muzycznego DNA. W programie będę szukała głosów niebanalnych, nieoczywistych, takich, które nie boją się wyjść poza schemat, poza linijkę. Najciekawszy głos to nie zawsze ten najgłośniejszy niczym głos Whitney Houston. To przede wszystkim głos, który dotyka w nas jakąś czułą strunę, maluje nam za pomocą dźwięków historię, której chcemy słuchać. Liczę, że dzięki programowi i jego uczestnikom będę miała możliwość, by spojrzeć na muzykę z innej strony, że również ja będę mogła nauczyć się czegoś, otworzyć się na nowe i może zweryfikować swoje poglądy”, mówi o swojej nowej roli wokalistka.

W fotelach jurorskich jesienią zasiądą: Justyna Steczkowska, Tomson i Baron, Marek Piekarczyk oraz właśnie Lanberry, która zastąpi w tej roli Sylwię Grzeszczak.

Prowadzącymi program będą nadal Aleksander Sikora, Tomasz Kammel i Małgorzata Tomaszewska.

Czytaj także: To ona stoi za sukcesami Viki Gabor i Roksany Węgiel na dziecięcej Eurowizji! Kim jest Lanberry?

Jacek Grąbczewski/Materiały prasowe TVP
Jacek Grąbczewski/Materiały prasowe TVP
Jacek Grąbczewski/Materiały prasowe TVP

Jacek Grąbczewski/Materiały prasowe TVP

Kim jest Małgorzata Uściłowska, Lanberry?

Małgorzata Uściłowska przyszła na świat 12 lutego 1987 roku. Pochodzi z Wyszkowa pod Warszawą z rodziny o muzycznych korzeniach, jej ojciec oraz dziadek grali na gitarze, skrzypcach i fortepianie. Jest absolwentką studiów lingwistycznych.

Przed tym, jak rozpoczęła profesjonalną karierę muzyczną, publikowała covery znanych utworów na kanale w serwisie Youtube. Jej pierwsze zetknięcie z mediami miało miejsce w 2013 roku, gdy wzięła udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji... „The Voice of Poland”! Rok później zaś sytuacja powtórzyła się z show „X Factor”. Ani w jednym, ani w drugim programie nie dotarła jednak do odcinków na żywo.

Od 2015 zaczęła wydawać kolejne single, podpisała również kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska. Słuchacze z pewnością kojarzą takie jej hity, jak „Podpalimy świat”, „Ostatni most”, „Tracę” czy „Piątek”. Z angielskojęzyczną wersją tego ostatniego, zatytułowaną „Only human”, wzięła w lutym 2017 roku udział w polskich preselekcjach do Eurowizji – zajęła jednak tylko szóste miejsce na dziesięcioro uczestników.

Sukces przyszedł w trakcie koncertu Premier 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2020 roku. Wówczas 6. września otrzymała nagrodę jurorów za interpretację autorskiego utworu „Plan awaryjny”. Rok później sama zasiadała w jury konkursu.

To ona jest także współautorką dwóch kompozycji, dzięki którym Polska zwyciężała w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Chodzi o piosenki „Anyone i want to be” Roksany Węgiel z 2018 roku oraz „Superhero” Viki Gabor z 2019 roku.

Małgorzata Uściłowska w 2021 roku zmieniła wytwórnię płytową i obecnie związana jest z wydawnictwem Agora. Pod jej szyldem wydała m.in. utwór „Nocny express”. Jak sprawdzi się w roli jurorki „The Voice of Poland”? Przekonamy się już 3. września 2022 roku na antenie TVP2!

Reklama

Czytaj także: Lanberry: „Chodzę na terapię. Mam trenera. Odczarujmy ten mit w Polsce!”

Reklama
Reklama
Reklama