Andrzej Gawroński
Fot. AKPA
WSPOMNIENIE

Zmarł Andrzej Gawroński. Aktor miał 85 lat

Znacie go jako głos Smerfa Marudy

Redakcja VIVA! 7 września 2020 22:22
Andrzej Gawroński
Fot. AKPA

Andrzej Gawroński był aktorem dubbingowym, filmowym i teatralnym. Podkładał głos m.in. pod postacie Smerfa Marudy oraz konika polnego Filipa z Pszczółki Mai. Artysta odszedł w piątek 4 września w Warszawie. Miał 85 lat. 

Andrzej Gawroński nie żyje

Urodził w 1935 roku w Warszawie. Pojawiał się zarówno na deskach teatru, jak i na małym oraz dużym ekranie. Zasłynął również jako aktor dubbingowy. Swojego głosu użyczył wielu postaciom bajkowym. Fani znają go przede wszystkim jako Smerf Maruda, Chciwiec, Lodowy Strażnik i Król Bawół ze Smerfów, konik polny Filip i jego brat, Wacek z Pszczółki Mai, pan Ollivander z serii o Harrym Potterze, Gepetto ze Shreka, Oogway z Kung Fu Pandy. Jego brat, Aleksander też zajmował się dubbingiem. Andrzej Gawroński wystąpił również w takich produkcjach, jak Czterdziestolatek, M jak miłość, Na wspólnej, Noce i dni, C.K. Dezerterzy czy Jak rozpętałem drugą wojnę światową. 

Z przykrością informujemy, że wczoraj (4 września 2020 roku) w szpitalu w Warszawie zmarł Andrzej Gawroński - aktor...

Opublikowany przez Dubbingpedia Sobota, 5 września 2020

Andrzej Gawroński zostanie pochowany w przyszłym tygodniu na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Rodzinie oraz wszystkim bliskim przesyłamy wyrazy współczucia!  

TAGI #Smerfy

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.