Wiedźmin
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Zdjęcia do Wiedźmina powstawały w polskim zamku!

Gdzie pracowała ekipa Netflixa?

Sabina Zięba 23 grudnia 2019 15:00
Wiedźmin
Fot. Materiały prasowe

Jednym z najnowszych i najgłośniejszych dzieł Netflixa jest Wiedźmin, serial, który powstał na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego. Choć pierwszy sezon tej amerykańsko-polskiej produkcji wyszedł zaledwie kilka dni temu, już cieszy się wielką popularnością, a 13 listopada zapowiedziano, że powstanie kolejna seria. Gdzie go filmowano?

Gdzie kręcono „Wiedźmina”?

Kręcenie zdjęć głównych do serialu rozpoczęło się 31 października 2018 roku na Węgrzech. W marcu kolejnego roku produkcję przeniesiono na Wyspy Kanaryjskie, a miesiąc później... do Polski! Okazuje się, że część materiału realizowano na terenie Zamku Ogrodziniec w Podzamczu.

Zamek był całkowicie zamknięty dla zwiedzających od 8 do 10 kwietnia. Choć powodem miały być zaplanowane prace remontowe, nieoficjalnie już wtedy mówiło się, że w środku pracuje ekipa filmowa Netflixa.

Równocześnie do Polski przyjechały wówczas gwiazdy związane z serialem, a w mediach społecznościowych zdjęciami m. in. z Krakowa podzieliła się z fanami Therica Wilson-Read oraz Anna Shaffer. 

Z kolei na oficjalnym profilu serialu na Twitterze można był przeczytać: „Słyszymy pogłoski, że serial będzie kręcony w Polsce. Wiele wskazuje na to, że lokalizacją będzie Zamek Ogrodzieniec. Być może jest ruiną, ale nadal jest piękny. Wygląda jak dom Wiedźmina”.

Wiadomo, że to nie pierwszy raz, kiedy budowla służy jako plan filmowy dla dużej produkcji. W 2001 roku powstawała tam Zemsta w reżyserii Andrzeja Wajdy.  

Wiedźmin
Fot. Instagram

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.