Wiedźmin
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Zdjęcia do Wiedźmina powstawały w polskim zamku!

Gdzie pracowała ekipa Netflixa?

Sabina Zięba 23 grudnia 2019 15:00
Wiedźmin
Fot. Materiały prasowe

Jednym z najnowszych i najgłośniejszych dzieł Netflixa jest Wiedźmin, serial, który powstał na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego. Choć pierwszy sezon tej amerykańsko-polskiej produkcji wyszedł zaledwie kilka dni temu, już cieszy się wielką popularnością, a 13 listopada zapowiedziano, że powstanie kolejna seria. Gdzie go filmowano?

Gdzie kręcono „Wiedźmina”?

Kręcenie zdjęć głównych do serialu rozpoczęło się 31 października 2018 roku na Węgrzech. W marcu kolejnego roku produkcję przeniesiono na Wyspy Kanaryjskie, a miesiąc później... do Polski! Okazuje się, że część materiału realizowano na terenie Zamku Ogrodziniec w Podzamczu.

Zamek był całkowicie zamknięty dla zwiedzających od 8 do 10 kwietnia. Choć powodem miały być zaplanowane prace remontowe, nieoficjalnie już wtedy mówiło się, że w środku pracuje ekipa filmowa Netflixa.

Równocześnie do Polski przyjechały wówczas gwiazdy związane z serialem, a w mediach społecznościowych zdjęciami m. in. z Krakowa podzieliła się z fanami Therica Wilson-Read oraz Anna Shaffer. 

Z kolei na oficjalnym profilu serialu na Twitterze można był przeczytać: „Słyszymy pogłoski, że serial będzie kręcony w Polsce. Wiele wskazuje na to, że lokalizacją będzie Zamek Ogrodzieniec. Być może jest ruiną, ale nadal jest piękny. Wygląda jak dom Wiedźmina”.

Wiadomo, że to nie pierwszy raz, kiedy budowla służy jako plan filmowy dla dużej produkcji. W 2001 roku powstawała tam Zemsta w reżyserii Andrzeja Wajdy.  

Wiedźmin
Fot. Instagram

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.