Lew Starowicz, Viva!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
POŻEGNANIE

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz pogrążony w żałobie. Pożegnał ukochaną żonę

Byli małżeństwem przez prawie 40 lat...

Olga Figaszewska 19 listopada 2020 10:12
Lew Starowicz, Viva!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz pożegnał ukochaną żonę. Danuta Lew-Starowicz była chirurgiem dziecięcym. Miała 71 lat. Informacja jej odejściu pojawiła się na łamach Gazety Wyborczej w nekrologu zamieszczonym przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. „Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Danuty Lew-Starowicz - lekarki, specjalistki chirurgii dziecięcej. Składamy wyrazy serdecznego współczucia”, napisano. Śmierć żony jest dla profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza ogromnym ciosem. Byli małżeństwem prawie 40 lat. „Nie jestem w stanie mówić”, wyznał „Faktowi” Zbigniew Lew-Starowicz.

Nie żyje Danuta Lew-Starowicz, żona profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza

Łączyło ich wyjątkowe, prawdziwe uczucie. Przez prawie 40 lat tworzyli zgrane i szczęśliwe małżeństwo. Byli nierozłączni... Ze względu na wykonywany zawód, nie mieli zbyt wiele wolnego czasu, dlatego tym bardziej zależało im na tym, by spędzać go ze sobą jak najwięcej. „Poznaliśmy się w szpitalu. Na konsultacji”, mówiła w programie żona profesora w jednym z programów. Połączyły ich wspólne pasje, zamiłowanie do podróżowania, tańczenia, egzotycznej kuchni czy muzyki latynoamerykańskiej. A także umiejętność słuchania drugiego człowieka. Danuta Lew-Starowicz była drugą żoną profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza. 

Para o swojej niezwykłej historii opowiedziała w programie „Taka miłość się nie zdarza”. „Dwoje ludzi musi się kochać i mieć do siebie pełne zaufanie. Dwoje ludzi musi kochać zalety i tolerować wady”, mówiła Danuta Lew-Starowicz.

Okazuje się, że namówienie na udział w nagraniu żony Zbigniewa Lwa-Starowicza nie było wcale takie proste. Danuta Lew-Starowicz zawsze twardo stąpała po ziemi. Była wspaniałą kobietą i wybitna specjalistką. Nie chciała za bardzo poruszać tematu życia prywatnego.

„Na jej głowie spoczywa organizacja życia zawodowego męża. Prowadzą bardzo tradycyjny dom. Ona pozwala mu spełniać się nie tylko w pracy, ale również realizować pasje, wspominała kilka lat temu w rozmowie „Rzeczpospolitą” reżyserka programu Dagmara Kossak.

Danuta Lew-Starowicz i Zbigniew Lew-Starowicz doczekali się wspólnie syna Michała, który poszedł w ślady ojca i został seksuologiem. 

Składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia najbliższym pani Danuty Lew-Starowicz. 

Źródło: TVN, Rzeczpospolita.pl, Fakt.pl

Zbigniew Lew-Starowicz z ukochaną żoną, Danutą:

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.