Lew Starowicz, Viva!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
POŻEGNANIE

Zbigniew i Danuta Lew-Starowicz przez prawie 40 lat tworzyli zgrane i szczęśliwe małżeństwo

Żona profesora odeszła w wieku 71 lat

Olga Figaszewska 25 października 2021 12:15
Lew Starowicz, Viva!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz pożegnał ukochaną żonę w listopadzie ubiegłego roku. Danuta Lew-Starowicz była chirurgiem dziecięcym. Miała 71 lat. Śmierć żony była dla profesora ogromnym ciosem. Tworzyli szczęśliwe małżeństwo prawie 40 lat. „Nie jestem w stanie mówić”, wyznał na łamach „Faktu” Zbigniew Lew-Starowicz, gdy dowiedział się o odejściu ukochanej.

Danuta i Zbigniew Lew-Starowicz byli nierozłączni

Łączyło ich wyjątkowe, prawdziwe uczucie. Przez prawie 40 lat tworzyli zgrane i szczęśliwe małżeństwo. Byli nierozłączni... Ze względu na wykonywany zawód, nie mieli zbyt wiele wolnego czasu, dlatego tym bardziej zależało im na tym, by spędzać go ze sobą jak najwięcej. „Poznaliśmy się w szpitalu. Na konsultacji”, mówiła żona profesora w jednym z programów. Połączyły ich wspólne pasje, zamiłowanie do podróżowania, tańczenia, egzotycznej kuchni czy muzyki latynoamerykańskiej. A także umiejętność słuchania drugiego człowieka. Danuta Lew-Starowicz była drugą żoną profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza. 

Para o swojej niezwykłej historii opowiedziała w programie „Taka miłość się nie zdarza”. „Dwoje ludzi musi się kochać i mieć do siebie pełne zaufanie. Dwoje ludzi musi kochać zalety i tolerować wady”, mówiła Danuta Lew-Starowicz.

Okazuje się, że namówienie na udział w nagraniu żony Zbigniewa Lwa-Starowicza nie było wcale takie proste. Danuta Lew-Starowicz zawsze twardo stąpała po ziemi. Była wspaniałą kobietą i wybitną specjalistką. Nie chciała za bardzo poruszać tematu życia prywatnego.

„Na jej głowie spoczywa organizacja życia zawodowego męża. Prowadzą bardzo tradycyjny dom. Ona pozwala mu spełniać się nie tylko w pracy, ale również realizować pasje, wspominała kilka lat temu w rozmowie „Rzeczpospolitą” reżyserka programu Dagmara Kossak.

Danuta Lew-Starowicz i Zbigniew Lew-Starowicz doczekali się wspólnie syna Michała, który poszedł w ślady ojca i został seksuologiem. 

Źródło: TVN, Rzeczpospolita.pl, Fakt.pl

Zbigniew Lew-Starowicz z ukochaną żoną, Danutą:

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.