Iga Świątek
Fot. Rob Prange / Zuma Press / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskakujące słowa mamy Igi Świątek: „Nasz kontakt jest mocno ograniczony” 

Dorota Świątek wspomniała, że gratuluje córce sukcesów poprzez maile...

Karol Sowa 5 czerwca 2022 09:55
Iga Świątek
Fot. Rob Prange / Zuma Press / Forum

Wczoraj wszyscy kibicie tenisa przeżyli wspaniałe chwile. Iga Świątek w cudowny sposób wygrała French Open 2022! W zaledwie 68 minut pokonała Amerykankę Coco Gauff! Na trybunach pojawił się nie tylko jej niezawodny team, ale również Robert Lewandowski. Piłkarz wspierał „Pierwszą rakietę” w Paryżu, a następnie osobiście jej pogratulował! Warto dodać, że tato tenisistki nigdy nie opuszcza swojej córki w najważniejszych dla niej momentach. A co z jej mamą? Jak wyglądają ich relacje?

Jakie są relacje między Igą Świątek a jej mamą?

Odkąd nasza tenisistka zaczęła odnosić spektakularne zwycięstwa, media zaczęły coraz częściej o niej mówić. Ludzi zaczęło ciekawić, gdzie jest jej mama oraz co robi? Jak się okazuje, gratulacje przesyła swojej córce drogą mailową. Dorota Świątek zdecydowała się porozmawiać z dziennikarzem WP Sportowe Fakty.  

Dariusz Faron zapytał ją czy często ogląda swoją pociechę na korcie. „Ten etap już przerobiłam i to podwójnie. Natomiast oglądam większość transmisji z meczów córki. Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team”, odpowiedziała. „Nie czuję, bym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego. Żeby kogoś wspierać, nie trzeba fizycznie przy nim być. Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku... fotela stomatologicznego, aby zapewnić obydwu córkom wszechstronny rozwój osobisty. To pozwoliło im co roku cieszyć się wyjazdami na ferie zimowe i wakacje, a także podróżować po Polsce i Europie w celu realizacji ich pasji sportowych i podróżniczych. Pozwoliło na zaspakajanie ich wszelkich potrzeb i aspiracji. Nie tylko sportowych”, dodała w tym samym wywiadzie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jacek Olszewski: „Nie pytam Boga, dlaczego mi ją zabrał, tylko dziękuję mu za to, że postawił Agatę na mojej drodze”

Dziennikarz spytał również o to, jakie są obecnie relacje między nimi. Dorota Świątek była jednak bardzo zachowawcza w odpowiedzi. „Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. Jest pochłonięta swoimi sprawami zawodowymi. Rozumiem to. Zresztą jako dorosła osoba sama określa i kształtuje relacje z innymi. Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu. Tutaj postawmy kropkę”, czytamy. 

ZOBACZ TEŻ: Michał Wiśniewski wraz ze swoją najmłodszą córką! W tym roku Vivienne skończyła 14. urodziny

Wielkie gratulacje dla Igi oraz życzymy jej dalszych sukcesów! 

Iga Świątek i Robert Lewandowski, French Open 2022, 04.06.2022 rok

Iga Świątek, Robert Lewandowski, French Open 2022, 04.06.2022 rok
Fot. Adam Pretty/Getty Images

Iga Świątek, French Open 2022!

Iga Świątek, French Open 04.06.2022
Fot. AP/Associated Press/East News

 Iga Świątek, Coco Gauff, French Open 04.06.2022 rok

Iga Świątek, Coco Gauff, French Open 04.06.2022
Fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Iga Świątek, Robert Lewandowski, French Open 2022, 04.06.2022 rok

Iga Świątek, Robert Lewandowski, French Open 2022, 04.06.2022 rok
Fot. Andy Cheung/Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.