Iga Świątek wygrała French Open 2022
Fot. Clive Brunskill/Getty Images
Z OSTATNIEJ CHWILI

Iga Świątek wygrała French Open 2022! Na trybunach kibicował jej Robert Lewandowski

To historyczny sukces! A przy okazji 35. wygrany przez Polkę z rzędu mecz

Rafał Kowalski 4 czerwca 2022 16:49
Iga Świątek wygrała French Open 2022
Fot. Clive Brunskill/Getty Images

Dwa lata temu mocno cieszyliśmy się, gdy Iga Świątek wygrała swój pierwszy wielkoszlemowy turniej. Dziś, także w Paryżu, Polka znów sięgnęła gwiazd i zwyciężyła we French Open 2022. W finale turnieju Rolanda Garrosa pokonała Amerykankę Coco Gauff. Na trybunach naszej Idzie kibicował sam Robert Lewandowski!

Iga Świątek wygrała w Paryżu. Jaki był wynik finału French Open 2022?

21-latka pochodząca z Raszyna udowodniła, że naprawdę jest najlepszą, pierwszą żeńską rakietą świata. W pięknym stylu kilka chwil temu pokonała Amerykankę Coco Gauff osiągając końcowy wynik 6:1, 6:3. Dodatkowo to 35. mecz z rzędu, z którego Polka wychodzi jako triumfatorka. Tym samym ustanowiła rekord, ponieważ żadna inna zawodniczka w XXI wieku nie osiągnęła jeszcze takiego sukcesu.

„Wygranie tego trofeum dwa lata temu było czymś niesamowitym. Teraz czuję, że zrobiłam wszystko, żeby się tu znaleźć. Dziękuję za tak liczne wsparcie polskim kibicom. Za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam, jestem bardzo zmotywowana”, powiedziała 21-letnia Polka zaraz po zakończonym meczu. Podziękowała też za grę 18-letniej rywalce i przekazała słowa wsparcia Ukrainie. „Bądźcie silni. Mam nadzieję, że sytuacja będzie lepsza”, dodała pełna emocji.

Iga Świątek wygrała French Open 2022 puchar
Fot. Clive Brunskill/Getty Images

Za pierwsze miejsce w turnieju Iga Świątek otrzyma 2,2 miliona euro.

CZYTAJ TAKŻE: Hubert Hurkacz: „Tenisiści w pewnym stopniu są skazani na samotność. Sami walczymy na korcie”. Jakie tajemnice skrywa jego życie prywatne?

Robert Lewandowski na turnieju Rolanda Garrosa

Co ciekawe jednym z kibiców okazał się sam Robert Lewandowski. Jak udało się dowiedzieć nasz najlepszy napastnik opuścił zgrupowanie kadry, by móc dziś przylecieć do Paryżu i na żywo przeżywać wielkie emocje wraz z Igą Świątek.

Polka przywitała się z piłkarzem, co zarejestrowały wszystkie obecne na stadionie kamery. Organizatorzy turnieju wrzucili do sieci film, na którym widać, jak Robert Lewandowski gratuluje młodszej koleżance. Wideo podpisano „Dwie Legendy”. I słusznie!

Wielkie gratulacje! 

Czytaj też: Żona, ukochana matka i niezwyciężona mistrzyni olimpijska… Wspomnienie Ireny Szewińskiej

Iga Świątek wygrała French Open 2022, Robert Lewandowski
Fot. Adam Pretty/Getty Images

Iga Świątek wygrała French Open 2022
Fot. Adam Pretty/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.