Gienek Loska
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Miał wielkie plany i marzenia... Na co Gienek Loska wydał wygraną z programu X-Factor?

Długo zastanawiał się, na co je przeznaczyć...

Gabriela Czernecka 11 września 2020 06:34
Gienek Loska
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News

Dziewiątego września dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Gienek Loska. Muzyk zmarł w domu rodzinnym w wieku 45 lat. Większość kojarzy go dzięki udziałowi w programie X Factor, gdzie zachwycił wyjątkową i niepowtarzalną barwą głosu. To właśnie dzięki wygranej show zyskał ogromną popularność, sławę, ale też pieniądze. Na co wydał czek na 100 tysięcy złotych?

Na co Gienek Loska przeznaczył nagrodę z X Factor?

Choć większość widzów kojarzy go głównie dzięki udziałowi w programie X Factor, Gienek Loska swoją przygodę z telewizją zaczął już w 2004 roku. Wówczas zobaczyliśmy go w jednym z odcinków Szansy na sukces. Kilka lat później wziął udział w przesłuchaniach do 3. edycji programu Mam Talent, ale jego występ nie do końca przypadł do gustu jurorom. Mimo to muzyk się nie poddał i w 2011 roku wystąpił w programie X Factor. Szybko zyskał popularność.

„Czuję się trochę przeterminowany i jako wokalista, i jako człowiek. Nie wiem, czy podołam temu wyścigowi, bo to jest wyścig. Z tygodnia na tydzień nowe utwory, których trzeba się uczyć, a ja mam pamięć zrąbaną. Lecz podjąłem to wyzwanie i ciekawy jestem, jak daleko dojdę”, mówił Onetowi jeszcze w trakcie trwania rywalizacji. Dał się poznać nie tylko jako człowiek o niezwykłym głosie, ale i wielkim sercu i ogromnej wrażliwości. Nic dziwnego, że wygrał pierwszą edycję show i stał się rozpoznawalny, a jego głos pokochali Polacy.

Już kilka godzin po programie Gienek Loska wrócił jednak do swojego dawnego życia. Grał na ulicy, gdzie co jakiś czas zagadywali go jego fani. Swoje pierwsze pieniądze zarobił właśnie w ten sposób, koncertując w podziemiach mińskiego metra. Wówczas przeznaczył je na zakup gitary. Po zwycięstwie X Factor, wraz ze sławą i uwielbieniem widzów, przyszły także pieniądze. Wygraną stanowił m.in. czek na 100 tysięcy złotych. 

Jakiś czas temu Gienek Loska w rozmowie z Faktem mówił wprost: „Nie wydałem tych stu tysięcy. A mam teraz jeszcze więcej, bo ostatnio trochę gram”. Wokalista tuż po zwycięstwie zapytany o to, na co przeznaczy wygraną kwotę powiedział, że jeszcze nie wie, ale najprawdopodobniej… odda ją żonie, która będzie z pewnością lepiej wiedziała, jak zagospodarować pieniądze. Ten plan jednak nie wypalił.

Później pojawił się pomysł zakupu ziemi: „Choć mówiłem w programie, że chcę kupić działkę, to jeszcze nic nie kupiłem. To nie są pieniądze, za które można kupić ziemię”, przyznał w jednym z wywiadów. Niestety żadnego z tych marzeń w końcu nie udało mu się spełnić. W 2018 roku nagle podupadł na zdrowiu. Od dłuższego czasu przebywał w śpiączce po udarze mózgu. Choć wybudził się ze śpiączki, jego stan nie poprawiał się. Gienek Loska zmarł 9 września 2020 roku.  Rodzinie i najbliższym artysty składamy głębokie wyrazy współczucia.  

 

Gienek Loska
Fot. EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…