Ala Tracz, Eurowizja Junior, Polska 2020
Fot. ForumGwiazd.com.pl / Forum
O TYM JEST GŁOŚNO

Tak będzie wyglądał występ Polski na Eurowizji Junior! Ala Tracz dała z siebie wszystko!

Czy „I'll Be Standing” ma szansę na zwycięstwo?

Rafał Kowalski 24 listopada 2020 13:08
Ala Tracz, Eurowizja Junior, Polska 2020
Fot. ForumGwiazd.com.pl / Forum

Osiemnasty Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci już za pięć dni przejdzie do historii! Czy także za sprawą trzeciego z rzędu zwycięstwa Polski? O tym przekonamy się w niedzielę po godzinie 19.00 na antenie TVP1. Nasz kraj reprezentować będzie Alicja Tracz wyłoniona w specjalnych odcinkach Szansy na sukces. 10-latka nagrała już swój występ z piosenką I’ll Be Standing. Przed chwilą w sieci opublikowano fragment próby.

Ala Tracz na Eurowizji Junior 2020 – fragment występu

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa impreza, której emisję zaplanowano na 29 listopada od 17:00, nie będzie w pełni emitowana na żywo. Wszystkie występy uczestników nagrano z wyprzedzeniem. Organizatorzy postarali się, by każdy z 12 reprezentantów miał równe szanse pokazania się publiczności. Każda z delegacji zrealizowała materiał wideo w niemal identycznych warunkach i na tych samych zasadach.

Wśród państw, które powalczą już w niedzielę o pierwsze miejsce jest oczywiście Polska, która jednocześnie, dzięki zeszłorocznemu sukcesowi Viki Gabor, znów jest gospodarzem konkursu. Za pięć dni miliony polskich widzów przed telewizorami będzie trzymać kciuki za Alę Tracz. 10-latka nagrała już swój trzyminutowy występ z I’ll Be Standing. Zanim jego pełny zapis zobaczymy w niedzielę, dziś postanowiono opublikować jego fragment.

Na nagranych kulisach widzimy młodą artystkę w rozpuszczonych włosach z delikatną spinką po boku. Alicji towarzyszy kilku tancerzy w podobnym wieku. Ich stroje – piłkarza, tenisistki, baletnicy – pasują do przekazu występu sugerującego, że można zostać kim się chce bez względu choćby na płeć. Nasza reprezentantka rozpocznie prezentację od białej prostej sukienki, by pod koniec tancerze zerwali ją z niej. Wtedy widzom ukaże się czerwona suknia z delikatnymi falbanami. Połączenie to subtelnie kojarzy się z barwami Polski i na pewno jest miłym akcentem całej prezentacji. Na opublikowanym wideo Ala po raz kolejny nie ma żadnych problemów wokalnych – o jej krystaliczny głos możemy więc być spokojni.

Będziecie oglądać niedzielny finał? Imprezę poprowadzą Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski, a na scenie wystąpią dzieci z 12 krajów: Białorusi, Gruzji, Francji, Hiszpanii, Kazachstanu, Malty, Holandii, Niemiec, Ukrainy, Serbii, Rosji i oczywiście Polski. Alicja Tracz zaprezentuje się jako szósta. Trzymamy mocno kciuki!  

Występ Polski na Eurowizji Junior 2020, Ala Tracz
Fot. TVP / Forum

Występ Polski na Eurowizji Junior 2020, Alicja Tracz
Fot. TVP / Forum

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.