Kamil Durczok, Marianna Dufek-Durczok, żona Kamila Durczoka, Lexus Fashion Night 6 - 2011, 08.03.2011 rok
Fot. TRICOLORS/East News
Wspomnienie

„Wydawało się, że po raz kolejny uniknie śmierci”. Marianna Dufek szczerze po śmierci Kamila Durczoka

„Hipokryzją jednak byłoby twierdzenie, że będzie mi go brakowało”

Marta Nawacka 25 listopada 2021 11:07
Kamil Durczok, Marianna Dufek-Durczok, żona Kamila Durczoka, Lexus Fashion Night 6 - 2011, 08.03.2011 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Nagła śmierć Kamila Durczoka wstrząsnęła jego rodziną, przyjaciółmi i światem mediów. Dziennikarz miał problemy zdrowotne, zmagał się również z chorobą alkoholową. Mimo to jego odejście było zaskakujące i bolesne dla bliskich mężczyzny. Marianna Dufek, była żona 53-latka, w rozmowie z Super Expressem zdobyła się na szczere wyznanie.

Śmierć Kamila Durczoka

Dziennikarz w ostatnich latach miał problemy zdrowotne. Chorował na nowotwór, zmagał się z chorobą alkoholową, a ostatnio wymagał pilnej transfuzji krwi. 15 listopada po raz kolejny trafił do szpitala, jednak tym razem nie udało się go uratować. Kamil Durczok zmarł nad ranem 16 listopada. „Jego odejście moimi przyjaciółmi i mną wstrząsnęło, bo było dość niespodziewane. Wydawało się, że po raz kolejny uniknie śmierci, która zabolała nas bardziej, niż można było się spodziewać”, mówiła Super Expressowi była żona mężczyzny, Marianna Dufek.

„Kamil był świetnym dziennikarzem. Poznała nas ze sobą Krysia Bochenek. To ona go zauważyła jego dziennikarski talent i była dla niego nie tylko zawodowym autorytetem. Jako młody człowiek był niemal od razu gotowy do pracy w mediach”, wyznała Super Expressowi Marianna Dufek. Wraz z Kamilem Durczokiem doczekali się jednego dziecka: syna Kamila juniora. Nawet pomimo rozstania z dziennikarzem, była żona cały czas była dla niego wsparciem i zawsze stała za nim murem.

Czytaj też: Rodzina i przyjaciele pożegnali Kamila Durczoka. Jego grób przykryły setki kwiatów...

Kamil Durczok, VIVA! 2016 bw
Fot. Bartek Wieczorek LAF Am

Kamil Durczok w sesji dla magazynu VIVA!, 2016 rok

Relacja Marianny Dufek i Kamila Durczoka

Przez całe wspólne życie dziennikarz w każdej sytuacji mógł liczyć na swoją żonę. Wspierała go i stała za nim we wszystkich sytuacjach, nawet wtedy, kiedy oskarżono go o molestowanie. Związek małżonków jednak nie przetrwał i w 2017 roku rozwiedli się. Mimo, że ponad 20 lat byli małżeństwem, to w ostatnich latach Kamil Durczok i Marianna Dufek oddalili się od siebie. „Moja relacja z Kamilem była skomplikowana. Hipokryzją jednak byłoby twierdzenie, że będzie mi go brakowało. Od wielu lat żyliśmy bowiem w dwóch oddalonych od siebie, różnych światach”, szczerze wyznała w wywiadzie dla Super Expressu.

Pogrzeb Kamila Durczoka odbył się 19 listopada w kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie. Rodzina zmarłego nie życzyła sobie obecności mediów. Dziennikarz spoczął z ukochanym ojcem, Krystianem Durczokiem.  

Zobacz także: „Siedzi na schodach i wypatruje swojego pana”. Wiadomo, co stanie się z psem Kamila Durczoka

Kamil Durczok, Marianna Dufek-Durczok, VIVA! 2007, 1/2007
Fot. Rafał Milach

Kamil Durczok i Marianna Dufek w sesji dla magazynu VIVA!, 2007 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.