Tom Cruise i Mimi Rogers, 1987
Fot. SIPA/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Żadne z jego małżeństw nie przetrwało próby czasu. Kim była pierwsza żona Toma Cruise'a?

To ona wprowadziła go do Kościoła Scjentologicznego

Redakcja VIVA! 17 sierpnia 2020 16:51
Tom Cruise i Mimi Rogers, 1987
Fot. SIPA/EAST NEWS

Skradł niejedno serce. Od lat o romansach i związkach aktora z najpiękniejszymi kobietami świata rozpisują się zagraniczne media. Tom Cruise do tej pory był trzykrotnie żonaty. Ale żadne z jego małżeństw nie przetrwało próby czasu. Co wiemy na temat jego małżeństw? Kim była pierwsza żona aktora? To ona wprowadziła go do Kościoła Scjentologicznego.

Kim była pierwsza żona Toma Cruise'a?

Aż trudno uwierzyć, że kiedyś Tom Cruise chciał zostać księdzem! Nie każdy pamięta o tym, że kilkanaście miesięcy spędził seminarium duchowym. Jednak marzył o graniu na scenie. Dziś jest uważamy za jednego z najlepszych aktorów amerykańskiego kina. Wciąż możemy podziwiać go w kolejnych świetnych produkcjach. U boku brakuje mu tylko wybranki serca. Tom Cruise z żadną kobietą nie potrafił stworzyć długotrwałego związku. Spotykał się z Diane Cox, Melissą Gilbert, Heather Locklear czy nawet samą Cher.

Każda z nich podkreślała, że ma w sobie niebywały, magnetyczny urok i nieśmiałość. W 1986 roku Tom Cruise poznał swoją pierwszą żonę, producentkę telewizyjną, zawodową pokerzystkę i aktorkę Mimi Rogers. To ona wprowadziła go do Kościoła Scjentologicznego. Przez wiele lat była zagorzałą członkinią sekty.

Jej ojciec był bliskim przyjacielem założyciela Kościoła Scjentologicznego. Ale przed wstąpieniem w związek małżeński z Tomem miała już na swoim koncie jeden ślub. W 1976 roku wyszła za jednego z członków sekty, Jima Rogersa. Jednak nie chciała spędzić całego życia pełniąc funkcję pani domu. Marzyła o aktorstwie, dlatego uciekła do Hollywood.  Kiedy poznała o sześć lat młodszego od siebie Toma, zauroczyła się. On był wówczas w najlepszym momencie kariery. Media sugerowały, że tylko dlatego Mimi się z nim związała. 

Tom Cruise i Mimi Rogers, 1986 

Tom Cruise i Mimi Rogers, 1986
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Rogers jest niezwykle przenikliwą i inteligentną kobietą, co z kolei imponowało Cruise’owi. Pobrali się w sekrecie 9 maja 1987 roku. Ale ten związek nie przetrwał próby czasu. Para rozwiodła się po trzech latach. Natomiast Tom Cruise, w przeciwieństwie do samej Mimi, pozostał przy scjentologii i przekonał do niej swoją nową miłość.

„Wszystko co mam jako mężczyzna, jako ojciec, jako artysta, zawdzięczam scjentologii. Konflikty, smutki, problemy w relacjach międzyludzkich, wszystko to zniknęło z mojego życia, gdy odkryłem scjentologię”, mówił po latach podczas jednego ze zgromadzeń. 

Kobiety Toma Cruise'a

Tak, po rozwodzie z żoną aktor nie czekał długo… Po kilku miesiącach związał się z Nicole Kidman, którą poznał na planie filmu Szybki jak błyskawica. W grudniu 1990 roku wzięli ślub. Małżonkowie adoptowali dwójkę dzieci. Ich małżeństwo dostarczało mediom tematów do licznych publikacji. Rozwiedli się w 2001 roku, a pełną opiekę nad dziećmi otrzymał Tom Cruise. Bella i Connor od małego są w sekcie scjentologów.  „Dzieci nie mówią już do mnie »mamo«. Nie mamy kontaktu”, wspominała w wywiadach Nicole Kidman.

Gwiazdy adoptują dzieci, Nicole Kidman
Fot. East News

Wydawało się, że aktor ma dość wstępowania w kolejne relacje. Przez trzy lata romansował z Penelope Cruz, a potem z Nazanin Boniadi.

W końcu na jego drodze pojawiła się Katie Holmes. Były romantyczne zaręczyny pod wieżą Eiffela i bajeczny ślub. Para pobrała się w 2006 rok w jednym ze średniowiecznych zamków warownych Odescalchi w Bracciano.

Rozwodu z Katie nigdy nie brał pod uwagę. Wspólnie doczekali się córeczki, Suri. Po sześciu latach związku z Cruise’em miała dość. Prawie straciła kontakt z rodzicami.

„Do tego momentu zniosła bardzo dużo. Przede wszystkim poświęciła swoją świetnie zapowiadającą się karierę filmową. Cruise kręcił film za filmem, a ona siedziała zamknięta z członkami sekty. Całkowicie odcięła się od swoich bliskich. Musiała też patrzeć, jak jej dorastająca córka jest coraz bardziej izolowana od rówieśników i indoktrynowana”, pisały media. Aktorka złożyła pozew o 28 czerwca 2012 roku. Wystąpiła także o wyłączną opiekę nad dzieckiem.

Klauzula milczenia, która znalazła się w papierach rozwodowych, sprawia, że Katie nie wypowiada się publicznie na temat związku z byłym mężem i tajemnic scjentologów.

Katie Holmes wyznała, że rozwód ze znanym aktorem był dla niej stresującym doświadczeniem. „To był intensywny czas. Uwaga mediów była skoncentrowana na mnie, a przecież miałam małe dziecko. Zdarzały mi się publiczne wpadki. [...] Oczywiście, jako osoba publiczna doświadczałam tego w różnych okresach mojego życia. Ale czasami, kiedy uwagi jest zbyt dużo, nawet nie chcesz wychodzić z domu”, przyznała w wywiadzie dla In Style.

Po rozstaniu Tom Cruise na dobre poświęcił się karierze i zaangażował w swoje życie duchowe. Jego głównym celem było ocieplenie wizerunku. Jak najlepiej to zrobić? Oczywiście, znaleźć partnerkę! Od kilku lat zachodnie media sugerują, że organizacja religijna podjęła się zadania znalezienia nowej, idealnej żony dla Cruise'a. Jaka jest prawda? 

Katie Holmes, Tom Cruise
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.