WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP
WOŚP 2021

Ruszył 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Na co zbieramy w tym roku?

Przed nami niedziela pełna (wirtualnych) wrażeń!

Ksenia Krasko 31 stycznia 2021 07:49
WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP

Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku Orkiestra zbiera fundusze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, ale szef WOŚP, Jurek Owsiak, nie wyklucza, że część pieniędzy będzie przeznaczona na walkę z koronawirusem. Ze względu na obostrzenia, tegoroczny Finał będzie wyglądał nieco inaczej, ale na pewno nie zabraknie pozytywnych emocji.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - kiedy?

Na co zbiera Wielka Orkiestra w tym roku? „Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii”, czytamy na stronie Orkiestry. Fundacja WOŚP zbiera pieniądze na zakup takich sprzętów, jak zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, egzoskopy, lasery diodowe, aparaty USG i RTG, czy lampy czołowe i operacyjne.

Po ostatecznej zmianie terminu, 29. Finał WOŚP zaplanowano na 31 stycznia, ale już dzień wcześniej ruszyły transmisje internetowa i telewizyjna. „Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, transmisję zaczniemy w sobotę 30 stycznia o 21, poprowadzimy ją zgodnie ze wszystkimi obostrzeniami i zakończymy w niedzielę przed północą. Działamy tak, aby nie organizować noclegów dla artystów. Tradycyjnie koncert zakończy występ warszawskich artystów z zespołu Voo Voo”, przekazali organizatorzy WOŚP.

Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie! Centrum tego orkiestrowego świata stworzymy w samym sercu Warszawy [okolice Pałacu Kultury i Nauki – przyp. red.], skąd prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, dzięki której będziemy informować o efektach zbiórki funduszów [...]”.

Koncerty 29. Finał WOŚP transmisja online

Przed nami aż 27 godzin transmisji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, nie zabraknie wyjątkowych koncertów na scenie w studio, zbudowanym w okolicach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Transmisja WOŚP 2021 online dostępna jest na kanale KręciołaTV na portalu YouTube, oraz na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku. Na transmisję telewizyjną zapraszają TVN, TVN24 oraz TTV.

Tegoroczny „Finał z Głową” ruszył w sobotę, 30 stycznia – na scenie WOŚP zagrali Bukartyk i Krzysztof Zalewski. Przed nami występy takich artystów, jak Kwiat Jabłoni, Marek Dyjak, Vavamuffin, Piersi, czy Enej, a po tradycyjnym Światełku do Nieba o godzinie 20, zagrają Dr Misio, Karaś/Rogucki, Organek, Rusowicz oraz Voo Voo (sprawdźcie listę wszystkich artystów i dokładne godziny koncertów).

29. Finał WOŚP transmisja online

Jak dołączyć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

„Nasze puszki już stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty. [...] 31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie. [...] Gramy, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. A wygrywamy, bo gramy z sercem”, podkreślił Jerzy Owsiak.

29. Finał WOŚP. Jak wesprzeć Orkiestrę?

To ostatni dzień, kiedy pieniądze zbierane są do kartonowych puszek – chodzą z nimi wolontariusze, ale znaleźć je też można w wielu lokalach usługowych, jak sklepy czy salony fryzjerskie. Na stronie WOŚP powstała specjalna mapka, dzięki której można sprawdzić, gdzie znajdziemy Sztabową Puszkę Stacjonarną w konkretnej okolicy. Zbiórki ruszyły 15 grudnia.

W niedzielę 10 stycznia ruszyły licytacje WOŚP, na aukcje wystawiono również sto złotych serduszek i inne przedmioty, także oferowane przez gwiazdy. Licytacje mają potrwać do końca lutego. Więcej informacji o sposobach na wsparcie Orkiestry znaleźć można tutaj.

W ciągu 28. Finałów WOŚP zebrała 1 313 000 000 zł i umożliwiła zakup 65 200 urządzeń. 

WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.