WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP
WOŚP 2021

Padnie nowy rekord? Tyle zebrano podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Znane są szacunkowe dane

Ksenia Krasko 31 stycznia 2021 23:05
WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP

Powoli żegnamy jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku i równie wyjątkowy 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Poznaliśmy pierwsze szacunkowe dane co do kwoty, jaką udało się uzbierać do godziny dwudziestej w niedzielę. Zdecydowanie nie jest to kwota ostateczna – licytacje potrwają jeszcze przez kilka tygodni, a dane będą aktualizowane na bieżąco. Pewne jest jednak, że Wielka Orkiestra po raz kolejny ma szansę na rekord!

29. finał WOŚP - jaką kwotę uzbierano?

29. Finał  WOŚP upłynął pod hasłem „Finał z Głową”. Ze względu na obostrzenia, wynikające z epidemii Covid-19, tegoroczna Orkiestra wyglądała inaczej niż zwykle. Przede wszystkim przeniosła się do świata wirtualnego, jednak dzięki transmisjom internetowym i telewizyjnym każda osoba mogła być na bieżąco z tym, co dzieje się pod Pałacem Kultury i Nauki.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała na zakup sprzętu do oddziałów laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. 

W zeszłym roku, podczas 28. Finału, fundacji udało się zebrać 186 133 610,66 złotych. Czy i tym razem rekord zostanie pobity? Wiele na to wskazuje, ponieważ już teraz (dane z godziny 21, z niedzieli 31 stycznia) na konto WOŚP wpłynęło prawie 85 miliony złotych, a kwota stale rośnie! 

„Dotychczas zebrana kwota to 84 765 876 złotych. Rok temu o tej porze mieliśmy nieco ponad 65 milionów. To oczywiście o niczym nie przesądza, ale cieszymy się, że jest więcej”, przekazał Jurek Owsiak po godzinie dwudziestej. Z kolei dzień po finale, o godzinie 7:00 rano licznik na stronie WOŚP wskazywał kwotę: 127 milionów 495 tysięcy i 626 złotych! Piękna suma! Trzymamy kciuki! 

WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.