Władimir Kliczko, Hayden Panettiere
Fot. East News
HISTORIE MIŁOSNE

Po rozstaniu z aktorką, bokser samotnie wychowuje córkę. Oto burzliwa historia miłości Władimira Kliczko i Hayden Panettiere

Mimo paru prób nie udało im się stworzyć trwałego związku

Redakcja VIVA! 8 marca 2022 16:59
Władimir Kliczko, Hayden Panettiere
Fot. East News

Ich relacja od początku wzbudzała sporo emocji. Dwukrotnie się wiązali i rozstawali. Za pierwszym razem wytrzymali dwa lata. Niestety odległość międzykontynentalna nie sprzyjała ich uczuciu, dlatego po dwóch latach postanowili się rozstać, by dwa lata później ponownie się związać. Za drugim razem wytrzymali pięć lat. Tym razem owocem ich miłości została córka Kaya. Gdy doszło do drugiego rozstania opiekę nad dzieckiem przejął bokser, który zamieszkał z córką w Kijowie, tysiące kilometrów od jej matki. Media amerykańskie donosiły, że aktorka nie ma kontaktu z własnym dzieckiem. Jaka była prawda? Oto burzliwa historia miłości Władimira Kliczko i Hayden Panettiere.

Historia miłości Władimira Kliczko i Hayden Panettiere

Związek Hayden Panettiere i Władimira Kliczko jest dość burzliwy. Ukraiński bokser i amerykańska gwiazda filmowa poznali się w 2009 roku. Między gwiazdami od razu pojawiło się płomienne uczucie, ale okoliczności utrudniały rozwój tej relacji. Sportowiec mieszkał i pracował w tym czasie w Niemczech, a aktorka w Los Angeles. W maju 2011 roku para postanowiła się rozstać, ponieważ miłość na odległość była zbyt trudna. „Jestem wdzięczny Hayden. Było świetnie! Ale zaczęliśmy zauważać, że nasza relacja jest coraz trudniejsza. Zbyt duża odległość między dwoma kontynentami”, tłumaczył wówczas Władimir Kliczko w niemieckiej gazecie Bild. „Doceniam i szanuję Hayden. Jestem pewien, że pozostaniemy przyjaciółmi”, dodał. 

Cóż na przyjaźni się nie skończyło. W styczniu 2013 roku para ponownie się zeszła, a nawet zaręczyła. Panettiere wspierała narzeczonego w Kijowie podczas Majdanu i głośno mówiła o miłości. Zakochani planowali już ślub, ale nagle okazało się, że panna młoda jest w ciąży. Aktorka kategorycznie odmówiła pójścia do ołtarza z brzuchem, ponieważ „nie chciała wyglądać grubo na zdjęciach ślubnych”.

Córka pary urodziła się w styczniu 2014 roku. Dziewczynka otrzymała międzynarodowe imię Kaya Evdokia. Aby być bliżej rodziny, Kliczko przeprowadził się do Los Angeles. Niestety, tuż po urodzeniu dziecka Panettiere zaczęła cierpieć z powodu bardzo ciężkiej depresji poporodowej. Musiała udać się do kliniki, aby wyjść z załamania nerwowego.

Czytaj także: Razem na zawsze i na ekranie i w życiu. Oto historia miłości Daniela Craiga i Rachel Weisz

Hayden Panettiere, Władimir Kliczko, Nowy Jork, 14.05.2013 rok
Fot. Jemal Countess/Getty Images for Entertainment Weekly

Hayden Panettiere, Władimir Kliczko, Nowy Jork, 14.05.2013 rok

Hayden Panettiere, Władimir Kliczko, Włochy, 25.06.2013 rok
Fot. Venturelli/WireImage

Hayden Panettiere, Władimir Kliczko, Włochy, 25.06.2013 rok

Rozstanie Hayden Panettiere i Władimira Kliczko. Córka pod opieką ojca

W 2018 roku Hayden Panettiere i Władimir Kliczko rozstali się po pięciu latach związku. Aktorka zerwała nie tylko z wieloletnim partnerem, ale także zakończyła współpracę z serialem telewizyjnym „Nashville”, w którym grała przez sześć lat. Również Kliczko dokonał radykalnych zmian w swoim życiu, gdy w sierpniu 2017 roku ogłosił koniec swojej kariery bokserskiej.

W styczniu 2019 roku Hayden w jednym z wywiadów opowiadała o tym, jak rozwinęła się jej relacja z Kliczko po rozstaniu. Aktorka podkreśliła, że byli małżonkowie utrzymują przyjazne stosunki. „Traktujemy się z dużym szacunkiem. Nigdy wcześniej nie byłam w takiej sytuacji, ale myślę, że wykonaliśmy naprawdę dobrą robotę”, mówiła Panetteire. 

Po rozstaniu gwiazdorskiej pary, córka Kaya zamieszkała razem z ojcem w Kijowie. Media donosiły, że aktorka praktycznie nie ma kontaktu ze swoją czteroletnią córką, która mieszka tysiące kilometrów od matki. „Od dawna nie widziała swojej córki”, wyznało anonimowe źródło z bliskiego otoczenia aktorki w jednym z amerykańskich tygodników. „Hayden uważa, że Kaya nie jest teraz warta życia z nią, że nie jest dobra dla dziecka. Wszystko to jest bardzo smutne”, można było przeczytać na łamach amerykańskiej prasy. 

Prawdą jest, że bokser Władimir Kliczko samotnie wychowuje dziecko. Pomaga mu w tym matka, a zarazem babcia małej Kayi. Jednak dziecku zdarza się odwiedzać mamę w USA. „Kaya dużo podróżuje, zafundowaliśmy jej bardzo długie wakacje. Otrzymałam nawet list z jej przedszkola, że dziecko ma zaległości. Przecież ona ma tylko cztery lata! A już mówi w kilku językach”, oznajmiła aktorka w 2018 roku. 

Mimo że Hayden i Władimir od czterech lat nie są już razem, to wciąż panują między nimi przyjacielskie stosunki, o czym mogli przekonać się fani gwiazd. Gdy 25 marca 2021 roku sportowiec obchodził 44. urodziny, jego była partnerka za pośrednictwem Instagrama złożyła mu serdeczne życzenia. „Wszystkiego najlepszego dla najwspanialszego mężczyzny”, napisała.  

Czytaj także: Miłość odnalazła za oceanem. Oto niezwykła historia Magdaleny Mielcarz i Adriana Ashkenazy’ego

Hayden Panettiere, Władimir Kliczko, Berlin, 05.12.2015 rok
Fot. Franziska Krug/Getty Images

Hayden Panettiere, Władimir Kliczko, Berlin, 05.12.2015 rok

Hayden Panettiere wspiera Władimira Kliczko w walce z wojskami Putina

W obliczu wojny w Ukrainie, Władimir Kliczko postanowił bronić swojej Ojczyzny i zaciągnął się w lutym do rezerwy. „Będziemy bronić się ze wszystkich sił i walczyć o wolność i demokrację”, napisał bokser na portalu Linkedin. Deklaracje byłego partnera udostępniła w swoich mediach społecznościowych Hayden Panettiere. Jednocześnie wyraziła wsparcie dla Ukrainy i potępiła zbrojne działania Putina.

„Osobiście byłam świadkiem siły narodu ukraińskiego, który tak ciężko walczył o swoją niepodległość i przez lata z pasją bronił swojego kraju. To, co robi Putin, jest absolutną hańbą! Ten straszny moment w historii wysyła przerażające przesłanie, że w dzisiejszych czasach, w roku 2022, w porządku jest łamanie praw wolnych ludzi i pozwalanie autokratom takim jak Putin na branie wszystkiego, co im się podoba”, napisała aktorka, po czym dodała: „chciałabym, abyście mieli więcej wsparcia i chciałabym być tam z wami! Na razie proszę tych z nas, którzy nie mogą tam być, aby stanęli ramię w ramię w solidarności z narodem ukraińskim i pokazali swoje poparcie dla demokracji”.

Hayden Panettiere poinformowała swoich fanów, że ich 8-letnia córka Kaya jest bezpieczna i nie przebywa obecnie w Ukrainie.  

Czytaj także: Witalij Kliczko: żona najpierw wspierała go na ringu, a teraz na wojnie. Kim jest Natalia Kliczko?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.