Witold Sadowy jest gejem
Fot. AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Witold Sadowy przyznał, że jest gejem. Aktor dokonał coming outu w swoje 100. urodziny!

Zrobił to na antenie TVP

Rafał Kowalski 18 marca 2020 13:53
Witold Sadowy jest gejem
Fot. AKPA

Witold Sadowy to najstarszy żyjący polski aktor. Wiekowy artysta w tym roku 7 stycznia obchodził swoje okrągłe 100. urodziny. Z tej okazji telewizja TVP Kultura zrealizowała o ulubieńcu widzów reportaż. To w nim Witold Sadowy wyznał między innymi po całym wieku milczenia na temat swojej prywatności, że jest gejem.

Witold Sadowy o orientacji seksualnej i śmierci mamy

W rozmowie z dziennikarką, która realizowała o materiał o Witoldzie Sadowym, aktor zdobył się na kilka prywatnych i szczerych wyznań. Między innymi 100-latek wrócił wspomnieniami do niedawnej śmierci swojej mamy. Ich ostatnie spotkanie odbyło się w szpitalu i miało wzruszający przebieg. „Mama była mi najbliższa. Dała mi znać oczami, żebym się do niej przysunął. Nadstawiłem ucho, a ona powiedziała mi: ja umieram. I leciały jej łzy. Za chwilę to już była kukiełka. Najbardziej kochałem w życiu mamę”, mówił tegoroczny jubilat w TVP Kultura.

W tym samym reportażu Witold Sadowy stwierdził, że jest już w takim wieku, że może mówić co tylko mu się podoba. Bez strachu, który towarzyszył aktorowi w poprzednich latach, przyznał się on, że jest gejem. „Dla mnie najważniejsza jest prawda przeżycia. Jestem dumny z tego, że byłem uczciwym człowiekiem. Niczego nie żałuję. Nie ożeniłem się. Urodziłem się inny. Jestem gejem”, mówił 100-latek w reportażu śmiejąc się, że wyznał wszystko jak na spowiedzi. 

Coming outu, czyli publicznego przyznania się do swojej orientacji seksualnej, Witoldowi Sadowemu pogratulował między innymi magazyn Replika, który na co dzień opisuje historie środowiska LGBT. Cały reportaż przygotowany przez TVP można obejrzeć w sieci.

Przypomnijmy, że Witold Sadowy zagrał pierwszy raz jako 25-latek na deskach Teatru Miasta Stołecznego Warszawy w sztuce Burmistrz Stylmondu. Później związany był z Teatrem Ateneum, Studio, Rozmaitości, Polskim czy Teatrem Nowym. Artysta spełnia się też jako dziennikarz oraz kronikarz – to on jest autorem publikowanych w internecie pięknych wspomnień o aktorach, którzy niedawno odeszli. Ostatnio odbyła się też premiera 7. książki Witolda Sadowego Przekraczam setkę. Zapis wspomnień 2018-2019. 

Witold Sadowy jest gejem
Fot. AKPA

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.